Zobrazeno 1 - 10
of 24
pro vyhledávání: '"Michael Prados"'
Autor:
Joshua D. Campbell, Christina Yau, Reanne Bowlby, Yuexin Liu, Kevin Brennan, Huihui Fan, Alison M. Taylor, Chen Wang, Vonn Walter, Rehan Akbani, Lauren Averett Byers, Chad J. Creighton, Cristian Coarfa, Juliann Shih, Andrew D. Cherniack, Olivier Gevaert, Marcos Prunello, Hui Shen, Pavana Anur, Jianhong Chen, Hui Cheng, D. Neil Hayes, Susan Bullman, Chandra Sekhar Pedamallu, Akinyemi I. Ojesina, Sara Sadeghi, Karen L. Mungall, A. Gordon Robertson, Christopher Benz, Andre Schultz, Rupa S. Kanchi, Carl M. Gay, Apurva Hegde, Lixia Diao, Jing Wang, Wencai Ma, Pavel Sumazin, Hua-Sheng Chiu, Ting-Wen Chen, Preethi Gunaratne, Larry Donehower, Janet S. Rader, Rosemary Zuna, Hikmat Al-Ahmadie, Alexander J. Lazar, Elsa R. Flores, Kenneth Y. Tsai, Jane H. Zhou, Anil K. Rustgi, Esther Drill, Ronglei Shen, Christopher K. Wong, Joshua M. Stuart, Peter W. Laird, Katherine A. Hoadley, John N. Weinstein, Myron Peto, Curtis R. Pickering, Zhong Chen, Carter Van Waes, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Paul Spellman, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Toshinori Hinoue, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, onathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 194-212.e6 (2018)
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Summary: This integrated, multiplatform PanCancer Atlas study co-mapped and identified distinguishing molecular features of squamous cell carcinomas (SCCs) from five sites associated with smoking and/or human papillomavirus (HPV). SCCs harbor 3q, 5p,
Autor:
Gregory P. Way, Francisco Sanchez-Vega, Konnor La, Joshua Armenia, Walid K. Chatila, Augustin Luna, Chris Sander, Andrew D. Cherniack, Marco Mina, Giovanni Ciriello, Nikolaus Schultz, Yolanda Sanchez, Casey S. Greene, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Debyani Chakravarty, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Marc Ladanyi, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 172-180.e3 (2018)
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell Reports, vol. 23, no. 1, pp. 172-180.e3
Cell reports
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell Reports, vol. 23, no. 1, pp. 172-180.e3
Cell reports
SUMMARY Precision oncology uses genomic evidence to match patients with treatment but often fails to identify all patients who may respond. The transcriptome of these “hidden responders” may reveal responsive molecular states. We describe and eva
Autor:
Xinxin Peng, Zhongyuan Chen, Farshad Farshidfar, Xiaoyan Xu, Philip L. Lorenzi, Yumeng Wang, Feixiong Cheng, Lin Tan, Kamalika Mojumdar, Di Du, Zhongqi Ge, Jun Li, George V. Thomas, Kivanc Birsoy, Lingxiang Liu, Huiwen Zhang, Zhongming Zhao, Calena Marchand, John N. Weinstein, Oliver F. Bathe, Han Liang, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 255-269.e4 (2018)
Peng, Xinxin; Chen, Zhongyuan; Farshidfar, Farshad; Xu, Xiaoyan; Lorenzi, Philip L; Wang, Yumeng; Cheng, Feixiong; Tan, Lin; Mojumdar, Kamalika; Du, Di; Ge, Zhongqi; Li, Jun; Thomas, George V; Birsoy, Kivanc; Liu, Lingxiang; Zhang, Huiwen; Zhao, Zhongming; Marchand, Calena; Weinstein, John N; Bathe, Oliver F; ... (2018). Molecular Characterization and Clinical Relevance of Metabolic Expression Subtypes in Human Cancers. Cell reports, 23(1), 255-269.e4. Cell Press 10.1016/j.celrep.2018.03.077
Cell reports
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Peng, Xinxin; Chen, Zhongyuan; Farshidfar, Farshad; Xu, Xiaoyan; Lorenzi, Philip L; Wang, Yumeng; Cheng, Feixiong; Tan, Lin; Mojumdar, Kamalika; Du, Di; Ge, Zhongqi; Li, Jun; Thomas, George V; Birsoy, Kivanc; Liu, Lingxiang; Zhang, Huiwen; Zhao, Zhongming; Marchand, Calena; Weinstein, John N; Bathe, Oliver F; ... (2018). Molecular Characterization and Clinical Relevance of Metabolic Expression Subtypes in Human Cancers. Cell reports, 23(1), 255-269.e4. Cell Press 10.1016/j.celrep.2018.03.077
Cell reports
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
SUMMARY Metabolic reprogramming provides critical information for clinical oncology. Using molecular data of 9,125 patient samples from The Cancer Genome Atlas, we identified tumor subtypes in 33 cancer types based on mRNA expression patterns of seve
Autor:
Han Chen, Chunyan Li, Xinxin Peng, Zhicheng Zhou, John N. Weinstein, Han Liang, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Chen, Han; Li, Chunyan; Peng, Xinxin; Zhou, Zhicheng; Weinstein, John N; Liang, Han (2018). A Pan-Cancer Analysis of Enhancer Expression in Nearly 9000 Patient Samples. Cell, 173(2), 386-399.e12. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.027
Cell, 173(2), 386. Cell Press
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
399.e12
Cell, 173(2), 386. Cell Press
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
399.e12
The role of enhancers, a key class of non-coding regulatory DNA elements, in cancer development has increasingly been appreciated. Here, we present the detection and characterization of a large number of expressed enhancers in a genome-wide analysis
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::119075c6a532d72ec27cff5488d87582
https://boris.unibe.ch/126372/
https://boris.unibe.ch/126372/
Autor:
Hua-Sheng Chiu, Sonal Somvanshi, Ektaben Patel, Ting-Wen Chen, Vivek P. Singh, Barry Zorman, Sagar L. Patil, Yinghong Pan, Sujash S. Chatterjee, Anil K. Sood, Preethi H. Gunaratne, Pavel Sumazin, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
312.e12
Chiu, Hua-Sheng; Somvanshi, Sonal; Patel, Ektaben; Chen, Ting-Wen; Singh, Vivek P; Zorman, Barry; Patil, Sagar L; Pan, Yinghong; Chatterjee, Sujash S; Sood, Anil K; Gunaratne, Preethi H; Sumazin, Pavel (2018). Pan-Cancer Analysis of lncRNA Regulation Supports Their Targeting of Cancer Genes in Each Tumor Context. Cell reports, 23(1), 297-312.e12. Cell Press 10.1016/j.celrep.2018.03.064
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell Reports
Cell Reports, 23(1), 297. Cell Press
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 297-312.e12 (2018)
Chiu, Hua-Sheng; Somvanshi, Sonal; Patel, Ektaben; Chen, Ting-Wen; Singh, Vivek P; Zorman, Barry; Patil, Sagar L; Pan, Yinghong; Chatterjee, Sujash S; Sood, Anil K; Gunaratne, Preethi H; Sumazin, Pavel (2018). Pan-Cancer Analysis of lncRNA Regulation Supports Their Targeting of Cancer Genes in Each Tumor Context. Cell reports, 23(1), 297-312.e12. Cell Press 10.1016/j.celrep.2018.03.064
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell Reports
Cell Reports, 23(1), 297. Cell Press
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 297-312.e12 (2018)
Summary Long noncoding RNAs (lncRNAs) are commonly dysregulated in tumors, but only a handful are known to play pathophysiological roles in cancer. We inferred lncRNAs that dysregulate cancer pathways, oncogenes, and tumor suppressors (cancer genes)
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::675c16e57dbcae03667a2d98fbcd7042
http://hdl.handle.net/10044/1/71247
http://hdl.handle.net/10044/1/71247
Autor:
Alison M. Taylor, Juliann Shih, Gavin Ha, Galen F. Gao, Xiaoyang Zhang, Ashton C. Berger, Steven E. Schumacher, Chen Wang, Hai Hu, Jianfang Liu, Alexander J. Lazar, Andrew D. Cherniack, Rameen Beroukhim, Matthew Meyerson, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
689.e3
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cancer Cell, 33(4), 676. Cell Press
Taylor, Alison M; Shih, Juliann; Ha, Gavin; Gao, Galen F; Zhang, Xiaoyang; Berger, Ashton C; Schumacher, Steven E; Wang, Chen; Hu, Hai; Liu, Jianfang; Lazar, Alexander J; Cherniack, Andrew D; Beroukhim, Rameen; Meyerson, Matthew (2018). Genomic and Functional Approaches to Understanding Cancer Aneuploidy. Cancer cell, 33(4), 676-689.e3. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.03.007
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cancer Cell, 33(4), 676. Cell Press
Taylor, Alison M; Shih, Juliann; Ha, Gavin; Gao, Galen F; Zhang, Xiaoyang; Berger, Ashton C; Schumacher, Steven E; Wang, Chen; Hu, Hai; Liu, Jianfang; Lazar, Alexander J; Cherniack, Andrew D; Beroukhim, Rameen; Meyerson, Matthew (2018). Genomic and Functional Approaches to Understanding Cancer Aneuploidy. Cancer cell, 33(4), 676-689.e3. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.03.007
Aneuploidy, whole chromosome or chromosome arm imbalance, is a near-universal characteristic of human cancers. In 10,522 cancer genomes from The Cancer Genome Atlas, aneuploidy was correlated with TP53 mutation, somatic mutation rate, and expression
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::e423eaf39a66a9a3cdc16dcae97502a0
http://hdl.handle.net/10044/1/71214
http://hdl.handle.net/10044/1/71214
Autor:
Joel Saltz, Rajarsi Gupta, Le Hou, Tahsin Kurc, Pankaj Singh, Vu Nguyen, Dimitris Samaras, Kenneth R. Shroyer, Tianhao Zhao, Rebecca Batiste, John Van Arnam, Ilya Shmulevich, Arvind U.K. Rao, Alexander J. Lazar, Ashish Sharma, Vésteinn Thorsson, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, onathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Translational Cancer Research
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 181-193.e7 (2018)
193.e7
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Translational Cancer Research
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 181-193.e7 (2018)
193.e7
Summary: Beyond sample curation and basic pathologic characterization, the digitized H&E-stained images of TCGA samples remain underutilized. To highlight this resource, we present mappings of tumor-infiltrating lymphocytes (TILs) based on H&E images
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::33090c65c6f2a44459ea67fcef1cd201
Autor:
Kuan-lin Huang, R. Jay Mashl, Yige Wu, Deborah I. Ritter, Jiayin Wang, Clara Oh, Marta Paczkowska, Sheila Reynolds, Matthew A. Wyczalkowski, Ninad Oak, Adam D. Scott, Michal Krassowski, Andrew D. Cherniack, Kathleen E. Houlahan, Reyka Jayasinghe, Liang-Bo Wang, Daniel Cui Zhou, Di Liu, Song Cao, Young Won Kim, Amanda Koire, Joshua F. McMichael, Vishwanathan Hucthagowder, Tae-Beom Kim, Abigail Hahn, Chen Wang, Michael D. McLellan, Fahd Al-Mulla, Kimberly J. Johnson, Olivier Lichtarge, Paul C. Boutros, Benjamin Raphael, Alexander J. Lazar, Wei Zhang, Michael C. Wendl, Ramaswamy Govindan, Sanjay Jain, David Wheeler, Shashikant Kulkarni, John F. Dipersio, Jüri Reimand, Funda Meric-Bernstam, Ken Chen, Ilya Shmulevich, Sharon E. Plon, Feng Chen, Li Ding, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Vesteinn Thorsson, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
370.e14
Huang, Kuan-Lin; Mashl, R Jay; Wu, Yige; Ritter, Deborah I; Wang, Jiayin; Oh, Clara; Paczkowska, Marta; Reynolds, Sheila; Wyczalkowski, Matthew A; Oak, Ninad; Scott, Adam D; Krassowski, Michal; Cherniack, Andrew D; Houlahan, Kathleen E; Jayasinghe, Reyka; Wang, Liang-Bo; Zhou, Daniel Cui; Liu, Di; Cao, Song; Kim, Young Won; ... (2018). Pathogenic Germline Variants in 10,389 Adult Cancers. Cell, 173(2), 355-370.e14. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.039
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
370.e14
Huang, Kuan-Lin; Mashl, R Jay; Wu, Yige; Ritter, Deborah I; Wang, Jiayin; Oh, Clara; Paczkowska, Marta; Reynolds, Sheila; Wyczalkowski, Matthew A; Oak, Ninad; Scott, Adam D; Krassowski, Michal; Cherniack, Andrew D; Houlahan, Kathleen E; Jayasinghe, Reyka; Wang, Liang-Bo; Zhou, Daniel Cui; Liu, Di; Cao, Song; Kim, Young Won; ... (2018). Pathogenic Germline Variants in 10,389 Adult Cancers. Cell, 173(2), 355-370.e14. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.039
We conducted the largest investigation of predisposition variants in cancer to date, discovering 853 pathogenic or likely pathogenic variants in 8% of 10,389 cases from 33 cancer types. Twenty-one genes showed single or cross-cancer associations, inc
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::0080c63ab88cbfe468cde70185aa2f81
http://hdl.handle.net/11392/2437481
http://hdl.handle.net/11392/2437481
Autor:
André Kahles, Kjong-Van Lehmann, Nora C. Toussaint, Matthias Hüser, Stefan G. Stark, Timo Sachsenberg, Oliver Stegle, Oliver Kohlbacher, Chris Sander, Gunnar Rätsch, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O'Brien, Brian Patrick O'Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cancer Cell, 34(2), 211. Cell Press
Kahles, André; Lehmann, Kjong-Van; Toussaint, Nora C; Hüser, Matthias; Stark, Stefan G; Sachsenberg, Timo; Stegle, Oliver; Kohlbacher, Oliver; Sander, Chris; Rätsch, Gunnar (2018). Comprehensive Analysis of Alternative Splicing Across Tumors from 8,705 Patients. Cancer cell, 34(2), 211-224.e6. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.07.001
Cancer Cell, 34 (2)
Cancer cell, vol 34, iss 2
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Kahles, André; Lehmann, Kjong-Van; Toussaint, Nora C; Hüser, Matthias; Stark, Stefan G; Sachsenberg, Timo; Stegle, Oliver; Kohlbacher, Oliver; Sander, Chris; Rätsch, Gunnar (2018). Comprehensive Analysis of Alternative Splicing Across Tumors from 8,705 Patients. Cancer cell, 34(2), 211-224.e6. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.07.001
Cancer Cell, 34 (2)
Cancer cell, vol 34, iss 2
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cancer Cell, 34 (2)
ISSN:1535-6108
ISSN:1878-3686
ISSN:1535-6108
ISSN:1878-3686
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::54a1402f8c9134f8bdff2c72053f55bf
http://hdl.handle.net/11573/1135607
http://hdl.handle.net/11573/1135607
Autor:
Yang Liu, Nilay S. Sethi, Toshinori Hinoue, Barbara G. Schneider, Andrew D. Cherniack, Francisco Sanchez-Vega, Jose A. Seoane, Farshad Farshidfar, Reanne Bowlby, Mirazul Islam, Jaegil Kim, Walid Chatila, Rehan Akbani, Rupa S. Kanchi, Charles S. Rabkin, Joseph E. Willis, Kenneth K. Wang, Shannon J. McCall, Lopa Mishra, Akinyemi I. Ojesina, Susan Bullman, Chandra Sekhar Pedamallu, Alexander J. Lazar, Ryo Sakai, Vésteinn Thorsson, Adam J. Bass, Peter W. Laird, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Inode Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
735.e8
Cancer Cell, 33(4), 721. Cell Press
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Liu, Yang; Sethi, Nilay S; Hinoue, Toshinori; Schneider, Barbara G; Cherniack, Andrew D; Sanchez-Vega, Francisco; Seoane, Jose A; Farshidfar, Farshad; Bowlby, Reanne; Islam, Mirazul; Kim, Jaegil; Chatila, Walid; Akbani, Rehan; Kanchi, Rupa S; Rabkin, Charles S; Willis, Joseph E; Wang, Kenneth K; McCall, Shannon J; Mishra, Lopa; Ojesina, Akinyemi I; ... (2018). Comparative Molecular Analysis of Gastrointestinal Adenocarcinomas. Cancer cell, 33(4), 721-735.e8. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.03.010
Cancer Cell, 33(4), 721. Cell Press
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Liu, Yang; Sethi, Nilay S; Hinoue, Toshinori; Schneider, Barbara G; Cherniack, Andrew D; Sanchez-Vega, Francisco; Seoane, Jose A; Farshidfar, Farshad; Bowlby, Reanne; Islam, Mirazul; Kim, Jaegil; Chatila, Walid; Akbani, Rehan; Kanchi, Rupa S; Rabkin, Charles S; Willis, Joseph E; Wang, Kenneth K; McCall, Shannon J; Mishra, Lopa; Ojesina, Akinyemi I; ... (2018). Comparative Molecular Analysis of Gastrointestinal Adenocarcinomas. Cancer cell, 33(4), 721-735.e8. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.03.010
We analyzed 921 adenocarcinomas of the esophagus, stomach, colon, and rectum to examine shared and distinguishing molecular characteristics of gastrointestinal tract adenocarcinomas (GIACs). Hypermutated tumors were distinct regardless of cancer type
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::ba495cf69f50fdc277e763caac76685b
http://hdl.handle.net/11392/2437491
http://hdl.handle.net/11392/2437491