Zobrazeno 1 - 10
of 345
pro vyhledávání: '"Boriani, G."'
Autor:
Lyon, A. R., Lopez-Fernandez, T., Couch, L. S., Asteggiano, R., Aznar, M. C., Bergler-Klein, J., Boriani, G., Cardinale, D., Cordoba, R., Cosyns, B., Cutter, D. J., de Azambuja, E., de Boer, R. A., Dent, S. F., Farmakis, D., Gevaert, S. A., Gorog, D. A., Herrmann, J., Lenihan, D., Moslehi, J., Moura, B., Salinger, S. S., Stephens, R., Suter, T. M., Szmit, S., Tamargo, J., Thavendiranathan, P., Tocchetti, C. G., van der Meer, P., van der Pal, H. J. H., Lancellotti, P., Thuny, F., Abdelhamid, M., Aboyans, V., Aleman, B., Alexandre, J., Barac, A., Borger, M. A., Casado-Arroyo, R., Cautela, J., Celutkiene, J., Cikes, M., Cohen-Solal, A., Dhiman, K., Ederhy, S., Edvardsen, T., Fauchier, L., Fradley, M., Grapsa, J., Halvorsen, S., Heuser, M., Humbert, M., Jaarsma, T., Kahan, T., Konradi, A., Koskinas, K. C., Kotecha, D., Ky, B., Landmesser, U., Lewis, B. S., Linhart, A., Lip, G. Y. H., Lochen, M. -L., Malaczynska-Rajpold, K., Metra, M., Mindham, R., Moonen, M., Neilan, T. G., Nielsen, J. C., Petronio, A. -S., Prescott, E., Rakisheva, A., Salem, J. -E., Savarese, G., Sitges, M., Ten Berg, J., Touyz, R. M., Tycinska, A., Wilhelm, M., Zamorano, J. L.
Publikováno v:
European Heart Journal-Cardiovascular Imaging, 23(10). Oxford University Press
European Heart Journal, 43(41), 4229-4361. Oxford University Press
Lyon, A R, López-Fernández, T, Couch, L S, Asteggiano, R, Aznar, M C, Bergler-Klein, J, Boriani, G, Cardinale, D, Cordoba, R, Cosyns, B, Cutter, D J, de Azambuja, E, de Boer, R A, Dent, S F, Farmakis, D, Gevaert, S A, Gorog, D A, Herrmann, J, Lenihan, D, Moslehi, J, Moura, B, Salinger, S S, Stephens, R, Suter, T M, Szmit, S, Tamargo, J, Thavendiranathan, P, Tocchetti, C G, van der Meer, P, van der Pal, H J H & ESC Scientific Document Group 2022, ' 2022 ESC Guidelines on cardio-oncology developed in collaboration with the European Hematology Association (EHA), the European Society for Therapeutic Radiology and Oncology (ESTRO) and the International Cardio-Oncology Society (IC-OS) : Developed by the task force on cardio-oncology of the European Society of Cardiology (ESC) ', European Heart Journal Cardiovascular Imaging, vol. 23, no. 10, pp. e333-e465 . https://doi.org/10.1093/ehjci/jeac106
European Heart Journal, 43(41), 4229-4361. Oxford University Press
Lyon, A R, López-Fernández, T, Couch, L S, Asteggiano, R, Aznar, M C, Bergler-Klein, J, Boriani, G, Cardinale, D, Cordoba, R, Cosyns, B, Cutter, D J, de Azambuja, E, de Boer, R A, Dent, S F, Farmakis, D, Gevaert, S A, Gorog, D A, Herrmann, J, Lenihan, D, Moslehi, J, Moura, B, Salinger, S S, Stephens, R, Suter, T M, Szmit, S, Tamargo, J, Thavendiranathan, P, Tocchetti, C G, van der Meer, P, van der Pal, H J H & ESC Scientific Document Group 2022, ' 2022 ESC Guidelines on cardio-oncology developed in collaboration with the European Hematology Association (EHA), the European Society for Therapeutic Radiology and Oncology (ESTRO) and the International Cardio-Oncology Society (IC-OS) : Developed by the task force on cardio-oncology of the European Society of Cardiology (ESC) ', European Heart Journal Cardiovascular Imaging, vol. 23, no. 10, pp. e333-e465 . https://doi.org/10.1093/ehjci/jeac106
Autor:
Ding W. Y., Potpara T. S., Blomstrom-Lundqvist C., Boriani G., Marin F., Fauchier L., Lip G. Y. H., Tavazzi L., Maggioni A. P., Dan G. -A., Potpara T., Nabauer M., Kalarus Z., Goda A., Mairesse G., Shalganov T., Antoniades L., Taborsky M., Riahi S., Muda P., Garcia Bolao I., Piot O., Etsadashvili K., Simantirakis E., Haim M., Azhari A., Najafian J., Santini M., Mirrakhimov E., Kulzida K., Erglis A., Poposka L., Burg M., Crijns H., Erkuner O., Atar D., Lenarczyk R., Martins Oliveira M., Shah D., Serdechnaya E., Diker E., Lane D., Zera E., Ekmekciu U., Paparisto V., Tase M., Gjergo H., Dragoti J., Ciutea M., Ahadi N., Husseini Z. E., Raepers M., Leroy J., Haushan P., Jourdan A., Lepiece C., Desteghe L., Vijgen J., Koopman P., Van Genechten G., Heidbuchel H., Boussy T., De Coninck M., Van Eeckhoutte H., Bouckaert N., Friart A., Boreux J., Arend C., Evrard P., Stefan L., Hoffer E., Herzet J., Massoz M., Celentano C., Sprynger M., Pierard L., Melon P., Van Hauwaert B., Kuppens C., Faes D., Van Lier D., Van Dorpe A., Gerardy A., Deceuninck O., Xhaet O., Dormal F., Ballant E., Blommaert D., Yakova D., Hristov M., Yncheva T., Stancheva N., Tisheva S., Tokmakova M., Nikolov F., Gencheva D., Kunev B., Stoyanov M., Marchov D., Gelev V., Traykov V., Kisheva A., Tsvyatkov H., Shtereva R., Bakalska-Georgieva S., Slavcheva S., Yotov Y., Kubickova M., Marni Joensen A., Gammelmark A., Hvilsted Rasmussen L., Dinesen P., Krogh Veno S., Sorensen B., Korsgaard A., Andersen K., Fragtrup Hellum C., Svenningsen A., Nyvad O., Wiggers P., May O., Aarup A., Graversen B., Jensen L., Andersen M., Svejgaard M., Vester S., Hansen S., Lynggaard V., Ciudad M., Vettus R., Maestre A., Castano S., Cheggour S., Poulard J., Mouquet V., Leparree S., Bouet J., Taieb J., Doucy A., Duquenne H., Furber A., Dupuis J., Rautureau J., Font M., Damiano P., Lacrimini M., Abalea J., Boismal S., Menez T., Mansourati J., Range G., Gorka H., Laure C., Vassaliere C., Elbaz N., Lellouche N., Djouadi K., Roubille F., Dietz D., Davy J., Granier M., Winum P., Leperchois-Jacquey C., Kassim H., Marijon E., Le Heuzey J., Fedida J., Maupain C., Himbert C., Gandjbakhch E., Hidden-Lucet F., Duthoit G., Badenco N., Chastre T., Waintraub X., Oudihat M., Lacoste J., Stephan C., Bader H., Delarche N., Giry L., Arnaud D., Lopez C., Boury F., Brunello I., Lefevre M., Mingam R., Haissaguerre M., Le Bidan M., Pavin D., Le Moal V., Leclercq C., Beitar T., Martel I., Schmid A., Sadki N., Romeyer-Bouchard C., Da Costa A., Arnault I., Boyer M., Piat C., Lozance N., Nastevska S., Doneva A., Fortomaroska Milevska B., Sheshoski B., Petroska K., Taneska N., Bakrecheski N., Lazarovska K., Jovevska S., Ristovski V., Antovski A., Lazarova E., Kotlar I., Taleski J., Kedev S., Zlatanovik N., Jordanova S., Bajraktarova Proseva T., Doncovska S., Maisuradze D., Esakia A., Sagirashvili E., Lartsuliani K., Natelashvili N., Gumberidze N., Gvenetadze R., Gotonelia N., Kuridze N., Papiashvili G., Menabde I., Gloggler S., Napp A., Lebherz C., Romero H., Schmitz K., Berger M., Zink M., Koster S., Sachse J., Vonderhagen E., Soiron G., Mischke K., Reith R., Schneider M., Rieker W., Boscher D., Taschareck A., Beer A., Oster D., Ritter O., Adamczewski J., Walter S., Frommhold A., Luckner E., Richter J., Schellner M., Landgraf S., Bartholome S., Naumann R., Schoeler J., Westermeier D., William F., Wilhelm K., Maerkl M., Oekinghaus R., Denart M., Kriete M., Tebbe U., Scheibner T., Gruber M., Gerlach A., Beckendorf C., Anneken L., Arnold M., Lengerer S., Bal Z., Uecker C., Fortsch H., Fechner S., Mages V., Martens E., Methe H., Schmidt T., Schaeffer B., Hoffmann B., Moser J., Heitmann K., Willems S., Klaus C., Lange I., Durak M., Esen E., Mibach F., Mibach H., Utech A., Gabelmann M., Stumm R., Landle V., Gartner C., Goerg C., Kaul N., Messer S., Burkhardt D., Sander C., Orthen R., Kaes S., Baumer A., Dodos F., Barth A., Schaeffer G., Gaertner J., Winkler J., Fahrig A., Aring J., Wenzel I., Steiner S., Kliesch A., Kratz E., Winter K., Schneider P., Haag A., Mutscher I., Bosch R., Taggeselle J., Meixner S., Schnabel A., Shamalla A., Hotz H., Korinth A., Rheinert C., Mehltretter G., Schon B., Schon N., Starflinger A., Englmann E., Baytok G., Laschinger T., Ritscher G., Gerth A., Dechering D., Eckardt L., Kuhlmann M., Proskynitopoulos N., Brunn J., Foth K., Axthelm C., Hohensee H., Eberhard K., Turbanisch S., Hassler N., Koestler A., Stenzel G., Kschiwan D., Schwefer M., Neiner S., Hettwer S., Haeussler-Schuchardt M., Degenhardt R., Sennhenn S., Brendel M., Stoehr A., Widjaja W., Loehndorf S., Logemann A., Hoskamp J., Grundt J., Block M., Ulrych R., Reithmeier A., Panagopoulos V., Martignani C., Bernucci D., Fantecchi E., Diemberger I., Ziacchi M., Biffi M., Cimaglia P., Frisoni J., Giannini I., Boni S., Fumagalli S., Pupo S., Di Chiara A., Mirone P., Pesce F., Zoccali C., Malavasi V. L., Mussagaliyeva A., Ahyt B., Salihova Z., Koshum-Bayeva K., Kerimkulova A., Bairamukova A., Lurina B., Zuzans R., Jegere S., Mintale I., Kupics K., Jubele K., Kalejs O., Vanhear K., Cachia M., Abela E., Warwicker S., Tabone T., Xuereb R., Asanovic D., Drakalovic D., Vukmirovic M., Pavlovic N., Music L., Bulatovic N., Boskovic A., Uiterwaal H., Bijsterveld N., De Groot J., Neefs J., van den Berg N., Piersma F., Wilde A., Hagens V., Van Es J., van Opstal J., Van Rennes B., Verheij H., Breukers W., Tjeerdsma G., Nijmeijer R., Wegink D., Binnema R., Said S., Philippens S., van Doorn W., Szili-Torok T., Bhagwandien R., Janse P., Muskens A., van Eck M., Gevers R., van der Ven N., Duygun A., Rahel B., Meeder J., Vold A., Holst Hansen C., Engset I., Dyduch-Fejklowicz B., Koba E., Cichocka M., Sokal A., Kubicius A., Pruchniewicz E., Kowalik-Sztylc A., Czapla W., Mroz I., Kozlowski M., Pawlowski T., Tendera M., Winiarska-Filipek A., Fidyk A., Slowikowski A., Haberka M., Lachor-Broda M., Biedron M., Gasior Z., Kolodziej M., Janion M., Gorczyca-Michta I., Wozakowska-Kaplon B., Stasiak M., Jakubowski P., Ciurus T., Drozdz J., Simiera M., Zajac P., Wcislo T., Zycinski P., Kasprzak J., Olejnik A., Harc-Dyl E., Miarka J., Pasieka M., Zieminska-Luc M., Bujak W., Sliwinski A., Grech A., Morka J., Petrykowska K., Prasal M., Hordynski G., Feusette P., Lipski P., Wester A., Streb W., Romanek J., Wozniak P., Chlebus M., Szafarz P., Stanik W., Zakrzewski M., Kazmierczak J., Przybylska A., Skorek E., Blaszczyk H., Stepien M., Szabowski S., Krysiak W., Szymanska M., Karasinski J., Blicharz J., Skura M., Halas K., Michalczyk L., Orski Z., Krzyzanowski K., Skrobowski A., Zielinski L., Tomaszewska-Kiecana M., Dluzniewski M., Kiliszek M., Peller M., Budnik M., Balsam P., Opolski G., Tyminska A., Ozieranski K., Wancerz A., Borowiec A., Majos E., Dabrowski R., Szwed H., Musialik-Lydka A., Leopold-Jadczyk A., Jedrzejczyk-Patej E., Koziel M., Mazurek M., Krzemien-Wolska K., Starosta P., Nowalany-Kozielska E., Orzechowska A., Szpot M., Staszel M., Almeida S., Pereira H., Brandao Alves L., Miranda R., Ribeiro L., Costa F., Morgado F., Carmo P., Galvao Santos P., Bernardo R., Adragao P., Ferreira da Silva G., Peres M., Alves M., Leal M., Cordeiro A., Magalhaes P., Fontes P., Leao S., Delgado A., Costa A., Marmelo B., Rodrigues B., Moreira D., Santos J., Santos L., Terchet A., Darabantiu D., Mercea S., Turcin Halka V., Pop Moldovan A., Gabor A., Doka B., Catanescu G., Rus H., Oboroceanu L., Bobescu E., Popescu R., Dan A., Buzea A., Daha I., Dan G., Neuhoff I., Baluta M., Ploesteanu R., Dumitrache N., Vintila M., Daraban A., Japie C., Badila E., Tewelde H., Hostiuc M., Frunza S., Tintea E., Bartos D., Ciobanu A., Popescu I., Toma N., Gherghinescu C., Cretu D., Patrascu N., Stoicescu C., Udroiu C., Bicescu G., Vintila V., Vinereanu D., Cinteza M., Rimbas R., Grecu M., Cozma A., Boros F., Ille M., Tica O., Tor R., Corina A., Jeewooth A., Maria B., Georgiana C., Natalia C., Alin D., Dinu-Andrei D., Livia M., Daniela R., Larisa R., Umaar S., Tamara T., Ioachim Popescu M., Nistor D., Sus I., Coborosanu O., Alina-Ramona N., Dan R., Petrescu L., Ionescu G., Vacarescu C., Goanta E., Mangea M., Ionac A., Mornos C., Cozma D., Pescariu S., Solodovnicova E., Soldatova I., Shutova J., Tjuleneva L., Zubova T., Uskov V., Obukhov D., Rusanova G., Isakova N., Odinsova S., Arhipova T., Kazakevich E., Zavyalova O., Novikova T., Riabaia I., Zhigalov S., Drozdova E., Luchkina I., Monogarova Y., Hegya D., Rodionova L., Nevzorova V., Lusanova O., Arandjelovic A., Toncev D., Vukmirovic L., Radisavljevic M., Milanov M., Sekularac N., Zdravkovic M., Hinic S., Dimkovic S., Acimovic T., Saric J., Radovanovic S., Kocijancic A., Obrenovic-Kircanski B., Kalimanovska Ostric D., Simic D., Jovanovic I., Petrovic I., Polovina M., Vukicevic M., Tomasevic M., Mujovic N., Radivojevic N., Petrovic O., Aleksandric S., Kovacevic V., Mijatovic Z., Ivanovic B., Tesic M., Ristic A., Vujisic-Tesic B., Nedeljkovic M., Karadzic A., Uscumlic A., Prodanovic M., Zlatar M., Asanin M., Bisenic B., Vasic V., Popovic Z., Djikic D., Sipic M., Peric V., Dejanovic B., Milosevic N., Backovic S., Stevanovic A., Andric A., Pencic B., Pavlovic-Kleut M., Celic V., Pavlovic M., Petrovic M., Vuleta M., Petrovic N., Simovic S., Savovic Z., Milanov S., Davidovic G., Iric-Cupic V., Djordjevic D., Damjanovic M., Zdravkovic S., Topic V., Stanojevic D., Randjelovic M., Jankovic-Tomasevic R., Atanaskovic V., Antic S., Simonovic D., Stojanovic M., Stojanovic S., Mitic V., Ilic V., Petrovic D., Deljanin Ilic M., Ilic S., Stoickov V., Markovic S., Mijatovic A., Tanasic D., Radakovic G., Peranovic J., Panic-Jelic N., Vujadinovic O., Pajic P., Bekic S., Kovacevic S., Garcia Fernandez A., Perez Cabeza A., Anguita M., Tercedor Sanchez L., Mau E., Loayssa J., Ayarra M., Carpintero M., Roldan Rabadan I., Gil Ortega M., Tello Montoliu A., Orenes Pinero E., Manzano Fernandez S., Romero Aniorte A., Veliz Martinez A., Quintana Giner M., Ballesteros G., Palacio M., Alcalde O., Garcia-Bolao I., Bertomeu Gonzalez V., Otero-Ravina F., Garcia Seara J., Gonzalez Juanatey J., Dayal N., Maziarski P., Gentil-Baron P., Koc M., Onrat E., Dural I. E., Yilmaz K., Ozin B., Tan Kurklu S., Atmaca Y., Canpolat U., Tokgozoglu L., Dolu A. K., Demirtas B., Sahin D., Ozcan Celebi O., Gagirci G., Turk U. O., Ari H., Polat N., Toprak N., Sucu M., Akin Serdar O., Taha Alper A., Kepez A., Yuksel Y., Uzunselvi A., Yuksel S., Sahin M., Kayapinar O., Ozcan T., Kaya H., Yilmaz M. B., Kutlu M., Demir M., Gibbs C., Kaminskiene S., Bryce M., Skinner A., Belcher G., Hunt J., Stancombe L., Holbrook B., Peters C., Tettersell S., Shantsila A., Senoo K., Proietti M., Russell K., Domingos P., Hussain S., Partridge J., Haynes R., Bahadur S., Brown R., McMahon S., McDonald J., Balachandran K., Singh R., Garg S., Desai H., Davies K., Goddard W., Galasko G., Rahman I., Chua Y., Payne O., Preston S., Brennan O., Pedley L., Whiteside C., Dickinson C., Brown J., Jones K., Benham L., Brady R., Buchanan L., Ashton A., Crowther H., Fairlamb H., Thornthwaite S., Relph C., McSkeane A., Poultney U., Kelsall N., Rice P., Wilson T., Wrigley M., Kaba R., Patel T., Young E., Law J., Runnett C., Thomas H., McKie H., Fuller J., Pick S., Sharp A., Hunt A., Thorpe K., Hardman C., Cusack E., Adams L., Hough M., Keenan S., Bowring A., Watts J., Zaman J., Goffin K., Nutt H., Beerachee Y., Featherstone J., Mills C., Pearson J., Stephenson L., Grant S., Wilson A., Hawksworth C., Alam I., Robinson M., Ryan S., Egdell R., Gibson E., Holland M., Leonard D., Mishra B., Ahmad S., Randall H., Hill J., Reid L., George M., McKinley S., Brockway L., Milligan W., Sobolewska J., Muir J., Tuckis L., Winstanley L., Jacob P., Kaye S., Morby L., Jan A., Sewell T., Boos C., Wadams B., Cope C., Jefferey P., Andrews N., Getty A., Suttling A., Turner C., Hudson K., Austin R., Howe S., Iqbal R., Gandhi N., Brophy K., Mirza P., Willard E., Collins S., Ndlovu N., Subkovas E., Karthikeyan V., Waggett L., Wood A., Bolger A., Stockport J., Evans L., Harman E., Starling J., Williams L., Saul V., Sinha M., Bell L., Tudgay S., Kemp S., Frost L., Ingram T., Loughlin A., Adams C., Adams M., Hurford F., Owen C., Miller C., Donaldson D., Tivenan H., Button H., Nasser A., Jhagra O., Stidolph B., Brown C., Livingstone C., Duffy M., Madgwick P., Roberts P., Greenwood E., Fletcher L., Beveridge M., Earles S., McKenzie D., Beacock D., Dayer M., Seddon M., Greenwell D., Luxton F., Venn F., Mills H., Rewbury J., James K., Roberts K., Tonks L., Felmeden D., Taggu W., Summerhayes A., Hughes D., Sutton J., Felmeden L., Khan M., Walker E., Norris L., O'Donohoe L., Mozid A., Dymond H., Lloyd-Jones H., Saunders G., Simmons D., Coles D., Cotterill D., Beech S., Kidd S., Wrigley B., Petkar S., Smallwood A., Jones R., Radford E., Milgate S., Metherell S., Cottam V., Buckley C., Broadley A., Wood D., Allison J., Rennie K., Balian L., Howard L., Pippard L., Board S., Pitt-Kerby T.
Publikováno v:
European journal of clinical investigation, p. e13745 (2022)
the ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry Investigators 2022, ' Impact of renal impairment on atrial fibrillation : ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', European Journal of Clinical Investigation, vol. 52, no. 6, e13745 . https://doi.org/10.1111/eci.13745
European Journal of Clinical Investigation, 52(6):e13745
Ding, W Y, Potpara, T S, Blomström-Lundqvist, C, Boriani, G, Marin, F, Fauchier, L, Lip, G Y H, ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry Investigators, Joensen, A M, Gammelmark, A, Rasmussen, L H, Dinesen, P, Riahi, S, Venø, S K, Sorensen, B, Korsgaard, A, Andersen, K & Hellum, C F 2022, ' Impact of renal impairment on atrial fibrillation : ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', European Journal of Clinical Investigation, vol. 52, no. 6, e13745, pp. e13745 . https://doi.org/10.1111/eci.13745
the ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry Investigators 2022, ' Impact of renal impairment on atrial fibrillation : ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', European Journal of Clinical Investigation, vol. 52, no. 6, e13745 . https://doi.org/10.1111/eci.13745
European Journal of Clinical Investigation, 52(6):e13745
Ding, W Y, Potpara, T S, Blomström-Lundqvist, C, Boriani, G, Marin, F, Fauchier, L, Lip, G Y H, ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry Investigators, Joensen, A M, Gammelmark, A, Rasmussen, L H, Dinesen, P, Riahi, S, Venø, S K, Sorensen, B, Korsgaard, A, Andersen, K & Hellum, C F 2022, ' Impact of renal impairment on atrial fibrillation : ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', European Journal of Clinical Investigation, vol. 52, no. 6, e13745, pp. e13745 . https://doi.org/10.1111/eci.13745
Background: Atrial fibrillation (AF) and renal impairment share a bidirectional relationship with important pathophysiological interactions. We evaluated the impact of renal impairment in a contemporary cohort of patients with AF. Methods: We utilise
Autor:
Blomstrom-Lundqvist, C., Traykov, V., Erba, P. A., Burri, H., Nielsen, J. C., Bongiorni, M. G., Poole, J., Boriani, G., Costa, R., Deharo, J. -C., Epstein, L. M., Saghy, L., Snygg-Martin, U., Starck, C., Tascini, C., Strathmore, N., Kalarus, Z., Boveda, S., Dagres, N., Rinaldi, C. A., Biffi, M., Geller, L., Sokal, A., Birgersdotter-Green, U., Lever, N., Tajstra, M., Kutarski, A., Rodriguez, D. A., Hasse, B., Zinkernagel, A., Mangoni, E.
Publikováno v:
Blomström-Lundqvist, C, Traykov, V, Erba, P A, Burri, H, Nielsen, J C, Bongiorni, M G, Poole, J, Boriani, G, Costa, R, Deharo, J-C, Epstein, L M, Sághy, L, Snygg-Martin, U, Starck, C, Tascini, C & Strathmore, N 2020, ' European Heart Rhythm Association (EHRA) international consensus document on how to prevent, diagnose, and treat cardiac implantable electronic device infections-endorsed by the Heart Rhythm Society (HRS), the Asia Pacific Heart Rhythm Society (APHRS), the Latin American Heart Rhythm Society (LAHRS), International Society for Cardiovascular Infectious Diseases (ISCVID), and the European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ESCMID) in collaboration with the European Association for Cardio-Thoracic Surgery (EACTS) ', European Heart Journal, vol. 41, no. 21, pp. 2012-2032 . https://doi.org/10.1093/eurheartj/ehaa010
European Heart Journal, 41(21), 2012-2032. Oxford University Press
Europace, 22(4), 515-516. Oxford University Press
EP-Europace
EP-Europace, Oxford University Press (OUP): Policy B, 2020, 22 (4), pp.515-549. ⟨10.1093/europace/euz246⟩
Europace
EP-Europace, 2020, 22 (4), pp.515-549. ⟨10.1093/europace/euz246⟩
Blomström-Lundqvist, C, Traykov, V, Erba, P A, Burri, H, Nielsen, J C, Bongiorni, M G, Poole, J, Boriani, G, Costa, R, Deharo, J-C, Epstein, L M, Saghy, L, Snygg-Martin, U, Starck, C, Tascini, C, Strathmore, N & ESC Scientific Document Group 2020, ' European Heart Rhythm Association (EHRA) international consensus document on how to prevent, diagnose, and treat cardiac implantable electronic device infections-endorsed by the Heart Rhythm Society (HRS), the Asia Pacific Heart Rhythm Society (APHRS), the Latin American Heart Rhythm Society (LAHRS), International Society for Cardiovascular Infectious Diseases (ISCVID) and the European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ESCMID) in collaboration with the European Association for Cardio-Thoracic Surgery (EACTS) ', European Journal of Cardio-Thoracic Surgery, vol. 57, no. 1, pp. e1-e31 . https://doi.org/10.1093/ejcts/ezz296
EUROPEAN JOURNAL OF CARDIO-THORACIC SURGERY, 57(1), E1-E31. Oxford University Press
European Heart Journal, 41(21), 2012-2032. Oxford University Press
Europace, 22(4), 515-516. Oxford University Press
EP-Europace
EP-Europace, Oxford University Press (OUP): Policy B, 2020, 22 (4), pp.515-549. ⟨10.1093/europace/euz246⟩
Europace
EP-Europace, 2020, 22 (4), pp.515-549. ⟨10.1093/europace/euz246⟩
Blomström-Lundqvist, C, Traykov, V, Erba, P A, Burri, H, Nielsen, J C, Bongiorni, M G, Poole, J, Boriani, G, Costa, R, Deharo, J-C, Epstein, L M, Saghy, L, Snygg-Martin, U, Starck, C, Tascini, C, Strathmore, N & ESC Scientific Document Group 2020, ' European Heart Rhythm Association (EHRA) international consensus document on how to prevent, diagnose, and treat cardiac implantable electronic device infections-endorsed by the Heart Rhythm Society (HRS), the Asia Pacific Heart Rhythm Society (APHRS), the Latin American Heart Rhythm Society (LAHRS), International Society for Cardiovascular Infectious Diseases (ISCVID) and the European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ESCMID) in collaboration with the European Association for Cardio-Thoracic Surgery (EACTS) ', European Journal of Cardio-Thoracic Surgery, vol. 57, no. 1, pp. e1-e31 . https://doi.org/10.1093/ejcts/ezz296
EUROPEAN JOURNAL OF CARDIO-THORACIC SURGERY, 57(1), E1-E31. Oxford University Press
Pacemakers, implantable cardiac defibrillators, and cardiac resynchronization therapy devices are potentially life-saving treatments for a number of cardiac conditions, but are not without risk. Most concerning is the risk of a cardiac implantable el
Autor:
Ding, Wern Yew, Proietti, Marco, Boriani, Giuseppe, Fauchier, Laurent, Blomström-Lundqvist, Carina, Marin, Francisco, Potpara, Tatjana S., Lip, Gregory Y. H., Boriani, G., Lip, G. Y. H., Tavazzi, L., Maggioni, A. P., Dan, G. A., Potpara, T., Nabauer, M., Marin, F., Kalarus, Z., Fauchier, L., Goda, A., Mairesse, G., Shalganov, T., Antoniades, L., Taborsky, M., Riahi, S., Muda, P., García Bolao, I., Piot, O., Etsadashvili, K., Simantirakis, E., Haim, M., Azhari, A., Najafian, J., Santini, M., Mirrakhimov, E., Kulzida, K. A., Erglis, A., Poposka, L., Burg, M., Crijns, H., Erküner, Atar, D., Lenarczyk, R., Martins Oliveira, M., Shah, D., Serdechnaya, E., Diker, E., Lane, D., Zëra, E., Ekmekçiu, U., Paparisto, V., Tase, M., Gjergo, H., Dragoti, J., Ciutea, M., Ahadi, N., el Husseini, Z., Raepers, M., Leroy, J., Haushan, P., Jourdan, A., Lepiece, C., Desteghe, L., Vijgen, J., Koopman, P., van Genechten, G., Heidbuchel, H., Boussy, T., de Coninck, M., van Eeckhoutte, H., Bouckaert, N., Friart, A., Boreux, J., Arend, C., Evrard, P., Stefan, L., Hoffer, E., Herzet, J., Massoz, M., Celentano, C., Sprynger, M., Pierard, L., Melon, P., van Hauwaert, B., Kuppens, C., Faes, D., van Lier, D., van Dorpe, A., Gerardy, A., Deceuninck, O., Xhaet, O., Dormal, F., Ballant, E., Blommaert, D., Yakova, D., Hristov, M., Yncheva, T., Stancheva, N., Tisheva, S., Tokmakova, M., Nikolov, F., Gencheva, D., Kunev, B., Stoyanov, M., Marchov, D., Gelev, V., Traykov, V., Kisheva, A., Tsvyatkov, H., Shtereva, R., Bakalska-Georgieva, S., Slavcheva, S., Yotov, Y., Kubíčková, M., Marni Joensen, A., Gammelmark, A., Hvilsted Rasmussen, L., Dinesen, P., Krogh Venø, S., Sorensen, B., Korsgaard, A., Andersen, K., Fragtrup Hellum, C., Svenningsen, A., Nyvad, O., Wiggers, P., May, O., Aarup, A., Graversen, B., Jensen, L., Andersen, M., Svejgaard, M., Vester, S., Hansen, S., Lynggaard, V., Ciudad, M., Vettus, R., Maestre, A., Castaño, S., Cheggour, S., Poulard, J., Mouquet, V., Leparrée, S., Bouet, J., Taieb, J., Doucy, A., Duquenne, H., Furber, A., Dupuis, J., Rautureau, J., Font, M., Damiano, P., Lacrimini, M., Abalea, J., Boismal, S., Menez, T., Mansourati, J., Range, G., Gorka, H., Laure, C., Vassalière, C., Elbaz, N., Lellouche, N., Djouadi, K., Roubille, F., Dietz, D., Davy, J., Granier, M., Winum, P., Leperchois-Jacquey, C., Kassim, H., Marijon, E., le Heuzey, J., Fedida, J., Maupain, C., Himbert, C., Gandjbakhch, E., Hidden-Lucet, F., Duthoit, G., Badenco, N., Chastre, T., Waintraub, X., Oudihat, M., Lacoste, J., Stephan, C., Bader, H., Delarche, N., Giry, L., Arnaud, D., Lopez, C., Boury, F., Brunello, I., Lefèvre, M., Mingam, R., Haissaguerre, M., le Bidan, M., Pavin, D., le Moal, V., Leclercq, C., Beitar, T., Martel, I., Schmid, A., Sadki, N., Romeyer-Bouchard, C., da Costa, A., Arnault, I., Boyer, M., Piat, C., Lozance, N., Nastevska, S., Doneva, A., Fortomaroska Milevska, B., Sheshoski, B., Petroska, K., Taneska, N., Bakrecheski, N., Lazarovska, K., Jovevska, S., Ristovski, V., Antovski, A., Lazarova, E., Kotlar, I., Taleski, J., Kedev, S., Zlatanovik, N., Jordanova, S., Bajraktarova Proseva, T., Doncovska, S., Maisuradze, D., Esakia, A., Sagirashvili, E., Lartsuliani, K., Natelashvili, N., Gumberidze, N., Gvenetadze, R., Gotonelia, N., Kuridze, N., Papiashvili, G., Menabde, I., Glöggler, S., Napp, A., Lebherz, C., Romero, H., Schmitz, K., Berger, M., Zink, M., Köster, S., Sachse, J., Vonderhagen, E., Soiron, G., Mischke, K., Reith, R., Schneider, M., Rieker, W., Boscher, D., Taschareck, A., Beer, A., Oster, D., Ritter, O., Adamczewski, J., Walter, S., Frommhold, A., Luckner, E., Richter, J., Schellner, M., Landgraf, S., Bartholome, S., Naumann, R., Schoeler, J., Westermeier, D., William, F., Wilhelm, K., Maerkl, M., Oekinghaus, R., Denart, M., Kriete, M., Tebbe, U., Scheibner, T., Gruber, M., Gerlach, A., Beckendorf, C., Anneken, L., Arnold, M., Lengerer, S., Bal, Z., Uecker, C., Förtsch, H., Fechner, S., Mages, V., Martens, E., Methe, H., Schmidt, T., Schaeffer, B., Hoffmann, B., Moser, J., Heitmann, K., Willems, S., Klaus, C., Lange, I., Durak, M., Esen, E., Mibach, F., Mibach, H., Utech, A., Gabelmann, M., Stumm, R., Ländle, V., Gartner, C., Goerg, C., Kaul, N., Messer, S., Burkhardt, D., Sander, C., Orthen, R., Kaes, S., Baumer, A., Dodos, F., Barth, A., Schaeffer, G., Gaertner, J., Winkler, J., Fahrig, A., Aring, J., Wenzel, I., Steiner, S., Kliesch, A., Kratz, E., Winter, K., Schneider, P., Haag, A., Mutscher, I., Bosch, R., Taggeselle, J., Meixner, S., Schnabel, A., Shamalla, A., Hötz, H., Korinth, A., Rheinert, C., Mehltretter, G., Schön, B., Schön, N., Starflinger, A., Englmann, E., Baytok, G., Laschinger, T., Ritscher, G., Gerth, A., Dechering, D., Eckardt, L., Kuhlmann, M., Proskynitopoulos, N., Brunn, J., Foth, K., Axthelm, C., Hohensee, H., Eberhard, K., Turbanisch, S., Hassler, N., Koestler, A., Stenzel, G., Kschiwan, D., Schwefer, M., Neiner, S., Hettwer, S., Haeussler-Schuchardt, M., Degenhardt, R., Sennhenn, S., Brendel, M., Stoehr, A., Widjaja, W., Loehndorf, S., Logemann, A., Hoskamp, J., Grundt, J., Block, M., Ulrych, R., Reithmeier, A., Panagopoulos, V., Martignani, C., Bernucci, D., Fantecchi, E., Diemberger, I., Ziacchi, M., Biffi, M., Cimaglia, P., Frisoni, J., Giannini, I., Boni, S., Fumagalli, S., Pupo, S., di Chiara, A., Mirone, P., Pesce, F., Zoccali, C., Malavasi, V. L., Mussagaliyeva, A., Ahyt, B., Salihova, Z., Koshum-Bayeva, K., Kerimkulova, A., Bairamukova, A., Lurina, B., Zuzans, R., Jegere, S., Mintale, I., Kupics, K., Jubele, K., Kalejs, O., Vanhear, K., Cachia, M., Abela, E., Warwicker, S., Tabone, T., Xuereb, R., Asanovic, D., Drakalovic, D., Vukmirovic, M., Pavlovic, N., Music, L., Bulatovic, N., Boskovic, A., Uiterwaal, H., Bijsterveld, N., de Groot, J., Neefs, J., van den Berg, N., Piersma, F., Wilde, A., Hagens, V., van Es, J., van Opstal, J., van Rennes, B., Verheij, H., Breukers, W., Tjeerdsma, G., Nijmeijer, R., Wegink, D., Binnema, R., Said, S., Philippens, S., van Doorn, W., Szili-Torok, T., Bhagwandien, R., Janse, P., Muskens, A., van Eck, M., Gevers, R., van der Ven, N., Duygun, A., Rahel, B., Meeder, J., Vold, A., Holst Hansen, C., Engset, I., Dyduch-Fejklowicz, B., Koba, E., Cichocka, M., Sokal, A., Kubicius, A., Pruchniewicz, E., Kowalik-Sztylc, A., Czapla, W., Mróz, I., Kozlowski, M., Pawlowski, T., Tendera, M., Winiarska-Filipek, A., Fidyk, A., Slowikowski, A., Haberka, M., Lachor-Broda, M., Biedron, M., Gasior, Z., Kołodziej, M., Janion, M., Gorczyca-Michta, I., Wozakowska-Kaplon, B., Stasiak, M., Jakubowski, P., Ciurus, T., Drozdz, J., Simiera, M., Zajac, P., Wcislo, T., Zycinski, P., Kasprzak, J., Olejnik, A., Harc-Dyl, E., Miarka, J., Pasieka, M., Ziemińska-ŁUć, M., Bujak, W., Grech, A., Morka, J., Petrykowska, K., Prasał, M., Hordyński, G., Feusette, P., Lipski, P., Wester, A., Streb, W., Romanek, J., Woźniak, P., Chlebuś, M., Szafarz, P., Stanik, W., Zakrzewski, M., Kaźmierczak, J., Przybylska, A., Skorek, E., Błaszczyk, H., Stȩpień, M., Szabowski, S., Krysiak, W., Szymańska, M., Karasiński, J., Blicharz, J., Skura, M., Hałas, K., Michalczyk, L., Orski, Z., Krzyżanowski, K., Skrobowski, A., Zieliński, L., Tomaszewska-Kiecana, M., Dłużniewski, M., Kiliszek, M., Peller, M., Budnik, M., Balsam, P., Opolski, G., Tymińska, A., Ozierański, K., Wancerz, A., Borowiec, A., Majos, E., Dabrowski, R., Szwed, H., Musialik-Lydka, A., Leopold-Jadczyk, A., Jedrzejczyk-Patej, E., Koziel, M., Mazurek, M., Krzemien-Wolska, K., Starosta, P., Nowalany-Kozielska, E., Orzechowska, A., Szpot, M., Staszel, M., Almeida, S., Pereira, H., Brandão Alves, L., Miranda, R., Ribeiro, L., Costa, C. F., Morgado, F., Carmo, P., Galvao Santos, P., Bernardo, R., Adragão, P., Ferreira da Silva, G., Peres, M., Alves, M., Leal, M., Cordeiro, A., Magalhães, P., Fontes, P., Leão, S., Delgado, A., Costa, A., Marmelo, B., Rodrigues, B., Moreira, D., Santos, J., Santos, L., Terchet, A., Darabantiu, D., Mercea, S., Turcin Halka, V., Pop Moldovan, A., Gabor, A., Doka, B., Catanescu, G., Rus, H., Oboroceanu, L., Bobescu, E., Popescu, R., Dan, A., Buzea, A., Daha, I., Dan, G., Neuhoff, I., Baluta, M., Ploesteanu, R., Dumitrache, N., Vintila, M., Daraban, A., Japie, C., Badila, E., Tewelde, H., Hostiuc, M., Frunza, S., Tintea, E., Bartos, D., Ciobanu, A., Popescu, I., Toma, N., Gherghinescu, C., Cretu, D., Patrascu, N., Stoicescu, C., Udroiu, C., Bicescu, G., Vintila, V., Vinereanu, D., Cinteza, M., Rimbas, R., Grecu, M., Cozma, A., Boros, F., Ille, M., Tica, O., Tor, R., Corina, A., Jeewooth, A., Maria, B., Georgiana, C., Natalia, C., Alin, D., Dinu-Andrei, D., Livia, M., Daniela, R., Larisa, R., Umaar, S., Tamara, T., Ioachim Popescu, M., Nistor, D., Sus, I., Coborosanu, O., Alina-Ramona, N., Dan, R., Petrescu, L., Ionescu, G., Vacarescu, C., Goanta, E., Mangea, M., Ionac, A., Mornos, C., Cozma, D., Pescariu, S., Solodovnicova, E., Soldatova, I., Shutova, J., Tjuleneva, L., Zubova, T., Uskov, V., Obukhov, D., Rusanova, G., Isakova, N., Odinsova, S., Arhipova, T., Kazakevich, E., Zavyalova, O., Novikova, T., Riabaia, I., Zhigalov, S., Drozdova, E., Luchkina, I., Monogarova, Y., Hegya, D., Rodionova, L., Nevzorova, V., Lusanova, O., Arandjelovic, A., Toncev, D., Vukmirovic, L., Radisavljevic, M., Milanov, M., Sekularac, N., Zdravkovic, M., Hinic, S., Dimkovic, S., Acimovic, T., Saric, J., Radovanovic, S., Kocijancic, A., Obrenovic-Kircanski, B., Kalimanovska Ostric, D., Simic, D., Jovanovic, I., Petrovic, I., Polovina, M., Vukicevic, M., Tomasevic, M., Mujovic, N., Radivojevic, N., Petrovic, O., Aleksandric, S., Kovacevic, V., Mijatovic, Z., Ivanovic, B., Tesic, M., Ristic, A., Vujisic-Tesic, B., Nedeljkovic, M., Karadzic, A., Uscumlic, A., Prodanovic, M., Zlatar, M., Asanin, M., Bisenic, B., Vasic, V., Popovic, Z., Djikic, D., Sipic, M., Peric, V., Dejanovic, B., Milosevic, N., Backovic, S., Stevanovic, A., Andric, A., Pencic, B., Pavlovic-Kleut, M., Celic, V., Pavlovic, M., Petrovic, M., Vuleta, M., Petrovic, N., Simovic, S., Savovic, Z., Milanov, S., Davidovic, G., Iric-Cupic, V., Djordjevic, D., Damjanovic, M., Zdravkovic, S., Topic, V., Stanojevic, D., Randjelovic, M., Jankovic-Tomasevic, R., Atanaskovic, V., Antic, S., Simonovic, D., Stojanovic, M., Stojanovic, S., Mitic, V., Ilic, V., Petrovic, D., Deljanin Ilic, M., Ilic, S., Stoickov, V., Mijatovic, S. A., Tanasic, D., Radakovic, G., Peranovic, J., Panic-Jelic, N., Vujadinovic, O., Pajic, P., Bekic, S., Kovacevic, S., García Fernandez, A., Perez Cabeza, A., Anguita, M., Tercedor Sanchez, L., Mau, E., Loayssa, J., Ayarra, M., Carpintero, M., Roldán Rabadan, I., Gil Ortega, M., Tello Montoliu, A., Orenes Piñero, E., Manzano Fernández, S., Marín, F., Romero Aniorte, A., Veliz Martínez, A., Quintana Giner, M., Ballesteros, G., Palacio, M., Alcalde, O., García-Bolao, I., Bertomeu Gonzalez, V., Otero-Raviña, F., García Seara, J., Gonzalez Juanatey, J., Dayal, N., Maziarski, P., Gentil-Baron, P., Koç, M., Onrat, E., Dural, I. E., Yilmaz, K., Özin, B., Tan Kurklu, S., Atmaca, Y., Canpolat, U., Tokgozoglu, L., Dolu, A. K., Demirtas, B., Sahin, D., Ozcan Celebi, O., Gagirci, G., Turk, U. O., Ari, H., Polat, N., Toprak, N., Sucu, M., Akin Serdar, O., Taha Alper, A., Kepez, A., Yuksel, Y., Uzunselvi, A., Yuksel, S., Sahin, M., Ozcan, O. T., Kaya, H., Yilmaz, M. B., Kutlu, M., Demir, M., Gibbs, C., Kaminskiene, S., Bryce, M., Skinner, A., Belcher, G., Hunt, J., Stancombe, L., Holbrook, B., Peters, C., Tettersell, S., Shantsila, A., Senoo, K., Proietti, M., Russell, K., Domingos, P., Hussain, S., Partridge, J., Haynes, R., Bahadur, S., Brown, R., McMahon, S., McDonald, J., Balachandran, K., Singh, R., Garg, S., Desai, H., Davies, K., Goddard, W., Galasko, G., Rahman, I., Chua, Y., Payne, O., Preston, S., Brennan, O., Pedley, L., Whiteside, C., Dickinson, C., Brown, J., Jones, K., Benham, L., Brady, R., Buchanan, L., Ashton, A., Crowther, H., Fairlamb, H., Thornthwaite, S., Relph, C., McSkeane, A., Poultney, U., Kelsall, N., Rice, P., Wilson, T., Wrigley, M., Kaba, R., Patel, T., Young, E., Law, J., Runnett, C., Thomas, H., McKie, H., Fuller, J., Pick, S., Sharp, A., Hunt, A., Thorpe, K., Hardman, C., Cusack, E., Adams, L., Hough, M., Keenan, S., Bowring, A., Watts, J., Zaman, J., Goffin, K., Nutt, H., Beerachee, Y., Featherstone, J., Mills, C., Pearson, J., Stephenson, L., Grant, S., Wilson, A., Hawksworth, C., Alam, I., Robinson, M., Ryan, S., Egdell, R., Gibson, E., Holland, M., Leonard, D., Mishra, B., Ahmad, S., Randall, H., Hill, J., Reid, L., George, M., McKinley, S., Brockway, L., Milligan, W., Sobolewska, J., Muir, J., Tuckis, L., Winstanley, L., Jacob, P., Kaye, S., Morby, L., Jan, A., Sewell, T., Boos, C., Wadams, B., Cope, C., Jefferey, P., Andrews, N., Getty, A., Suttling, A., Turner, C., Hudson, K., Austin, R., Howe, S., Iqbal, R., Gandhi, N., Brophy, K., Mirza, P., Willard, E., Collins, S., Ndlovu, N., Subkovas, E., Karthikeyan, V., Waggett, L., Wood, A., Bolger, A., Stockport, J., Evans, L., Harman, E., Starling, J., Williams, L., Saul, V., Sinha, M., Bell, L., Tudgay, S., Kemp, S., Frost, L., Ingram, T., Loughlin, A., Adams, C., Adams, M., Hurford, F., Owen, C., Miller, C., Donaldson, D., Tivenan, H., Button, H., Nasser, A., Jhagra, O., Stidolph, B., Brown, C., Livingstone, C., Duffy, M., Madgwick, P., Roberts, P., Greenwood, E., Fletcher, L., Beveridge, M., Earles, S., McKenzie, D., Beacock, D., Dayer, M., Seddon, M., Greenwell, D., Luxton, F., Venn, F., Mills, H., Rewbury, J., James, K., Roberts, K., Tonks, L., Felmeden, D., Taggu, W., Summerhayes, A., Hughes, D., Sutton, J., Felmeden, L., Khan, M., Walker, E., Norris, L., O'Donohoe, L., Mozid, A., Dymond, H., Lloyd-Jones, H., Saunders, G., Simmons, D., Coles, D., Cotterill, D., Beech, S., Kidd, S., Wrigley, B., Petkar, S., Smallwood, A., Jones, R., Radford, E., Milgate, S., Metherell, S., Cottam, V., Buckley, C., Broadley, A., Wood, D., Allison, J., Rennie, K., Balian, L., Howard, L., Pippard, L., Board, S., Pitt-Kerby, T.
Publikováno v:
Ding, W Y, Proietti, M, Boriani, G, Fauchier, L, Blomström-Lundqvist, C, Marin, F, Potpara, T S, Lip, G Y H, Boriani, G, Lip, G Y H, Tavazzi, L, Maggioni, A P, Dan, G A, Potpara, T, Nabauer, M, Marin, F, Kalarus, Z, Fauchier, L, Goda, A, Mairesse, G, Shalganov, T, Antoniades, L, Taborsky, M, Riahi, S, Muda, P, García Bolao, I, Piot, O, Nabauer, M, Etsadashvili, K, Simantirakis, E, Haim, M, Azhari, A, Najafian, J, Santini, M, Mirrakhimov, E, Kulzida, K A, Erglis, A, Poposka, L, Burg, M, Crijns, H, Erküner, Atar, D, Lenarczyk, R, Martins Oliveira, M, Shah, D, Dan, G A, Serdechnaya, E, Potpara, T, Diker, E, Lip, G Y H, Lane, D, Zëra, E, Ekmekçiu, U, Paparisto, V, Tase, M, Gjergo, H, Dragoti, J, Goda, A, Ciutea, M, Ahadi, N, el Husseini, Z, Raepers, M, Leroy, J, Haushan, P, Jourdan, A, Lepiece, C, Desteghe, L, Vijgen, J, Koopman, P, van Genechten, G, Heidbuchel, H, Boussy, T, de Coninck, M, van Eeckhoutte, H, Bouckaert, N, Friart, A, Boreux, J, Arend, C, Evrard, P, Stefan, L, Hoffer, E, Herzet, J, Massoz, M, Celentano, C, Sprynger, M, Pierard, L, Melon, P, van Hauwaert, B, Kuppens, C, Faes, D, van Lier, D, van Dorpe, A, Gerardy, A, Deceuninck, O, Xhaet, O, Dormal, F, Ballant, E, Blommaert, D, Yakova, D, Hristov, M, Yncheva, T, Stancheva, N, Tisheva, S, Tokmakova, M, Nikolov, F, Gencheva, D, Shalganov, T, Kunev, B, Stoyanov, M, Marchov, D, Gelev, V, Traykov, V, Kisheva, A, Tsvyatkov, H, Shtereva, R, Bakalska-Georgieva, S, Slavcheva, S, Yotov, Y, Kubíčková, M, Marni Joensen, A, Gammelmark, A, Hvilsted Rasmussen, L, Dinesen, P, Riahi, S, Krogh Venø, S, Sorensen, B, Korsgaard, A, Andersen, K, Fragtrup Hellum, C, Svenningsen, A, Nyvad, O, Wiggers, P, May, O, Aarup, A, Graversen, B, Jensen, L, Andersen, M, Svejgaard, M, Vester, S, Hansen, S, Lynggaard, V, Ciudad, M, Vettus, R, Muda, P, Maestre, A, Castaño, S, Cheggour, S, Poulard, J, Mouquet, V, Leparrée, S, Bouet, J, Taieb, J, Doucy, A, Duquenne, H, Furber, A, Dupuis, J, Rautureau, J, Font, M, Damiano, P, Lacrimini, M, Abalea, J, Boismal, S, Menez, T, Mansourati, J, Range, G, Gorka, H, Laure, C, Vassalière, C, Elbaz, N, Lellouche, N, Djouadi, K, Roubille, F, Dietz, D, Davy, J, Granier, M, Winum, P, Leperchois-Jacquey, C, Kassim, H, Marijon, E, le Heuzey, J, Fedida, J, Maupain, C, Himbert, C, Gandjbakhch, E, Hidden-Lucet, F, Duthoit, G, Badenco, N, Chastre, T, Waintraub, X, Oudihat, M, Lacoste, J, Stephan, C, Bader, H, Delarche, N, Giry, L, Arnaud, D, Lopez, C, Boury, F, Brunello, I, Lefèvre, M, Mingam, R, Haissaguerre, M, le Bidan, M, Pavin, D, le Moal, V, Leclercq, C, Piot, O, Beitar, T, Martel, I, Schmid, A, Sadki, N, Romeyer-Bouchard, C, da Costa, A, Arnault, I, Boyer, M, Piat, C, Fauchier, L, Lozance, N, Nastevska, S, Doneva, A, Fortomaroska Milevska, B, Sheshoski, B, Petroska, K, Taneska, N, Bakrecheski, N, Lazarovska, K, Jovevska, S, Ristovski, V, Antovski, A, Lazarova, E, Kotlar, I, Taleski, J, Poposka, L, Kedev, S, Zlatanovik, N, Jordanova, S, Bajraktarova Proseva, T, Doncovska, S, Maisuradze, D, Esakia, A, Sagirashvili, E, Lartsuliani, K, Natelashvili, N, Gumberidze, N, Gvenetadze, R, Etsadashvili, K, Gotonelia, N, Kuridze, N, Papiashvili, G, Menabde, I, Glöggler, S, Napp, A, Lebherz, C, Romero, H, Schmitz, K, Berger, M, Zink, M, Köster, S, Sachse, J, Vonderhagen, E, Soiron, G, Mischke, K, Reith, R, Schneider, M, Rieker, W, Boscher, D, Taschareck, A, Beer, A, Oster, D, Ritter, O, Adamczewski, J, Walter, S, Frommhold, A, Luckner, E, Richter, J, Schellner, M, Landgraf, S, Bartholome, S, Naumann, R, Schoeler, J, Westermeier, D, William, F, Wilhelm, K, Maerkl, M, Oekinghaus, R, Denart, M, Kriete, M, Tebbe, U, Scheibner, T, Gruber, M, Gerlach, A, Beckendorf, C, Anneken, L, Arnold, M, Lengerer, S, Bal, Z, Uecker, C, Förtsch, H, Fechner, S, Mages, V, Martens, E, Methe, H, Schmidt, T, Schaeffer, B, Hoffmann, B, Moser, J, Heitmann, K, Willems, S, Willems, S, Klaus, C, Lange, I, Durak, M, Esen, E, Mibach, F, Mibach, H, Utech, A, Gabelmann, M, Stumm, R, Ländle, V, Gartner, C, Goerg, C, Kaul, N, Messer, S, Burkhardt, D, Sander, C, Orthen, R, Kaes, S, Baumer, A, Dodos, F, Barth, A, Schaeffer, G, Gaertner, J, Winkler, J, Fahrig, A, Aring, J, Wenzel, I, Steiner, S, Kliesch, A, Kratz, E, Winter, K, Schneider, P, Haag, A, Mutscher, I, Bosch, R, Taggeselle, J, Meixner, S, Schnabel, A, Shamalla, A, Hötz, H, Korinth, A, Rheinert, C, Mehltretter, G, Schön, B, Schön, N, Starflinger, A, Englmann, E, Baytok, G, Laschinger, T, Ritscher, G, Gerth, A, Dechering, D, Eckardt, L, Kuhlmann, M, Proskynitopoulos, N, Brunn, J, Foth, K, Axthelm, C, Hohensee, H, Eberhard, K, Turbanisch, S, Hassler, N, Koestler, A, Stenzel, G, Kschiwan, D, Schwefer, M, Neiner, S, Hettwer, S, Haeussler-Schuchardt, M, Degenhardt, R, Sennhenn, S, Steiner, S, Brendel, M, Stoehr, A, Widjaja, W, Loehndorf, S, Logemann, A, Hoskamp, J, Grundt, J, Block, M, Ulrych, R, Reithmeier, A, Panagopoulos, V, Martignani, C, Bernucci, D, Fantecchi, E, Diemberger, I, Ziacchi, M, Biffi, M, Cimaglia, P, Frisoni, J, Boriani, G, Giannini, I, Boni, S, Fumagalli, S, Pupo, S, di Chiara, A, Mirone, P, Fantecchi, E, Boriani, G, Pesce, F, Zoccali, C, Malavasi, V L, Mussagaliyeva, A, Ahyt, B, Salihova, Z, Koshum-Bayeva, K, Kerimkulova, A, Bairamukova, A, Mirrakhimov, E, Lurina, B, Zuzans, R, Jegere, S, Mintale, I, Kupics, K, Jubele, K, Erglis, A, Kalejs, O, Vanhear, K, Burg, M, Cachia, M, Abela, E, Warwicker, S, Tabone, T, Xuereb, R, Asanovic, D, Drakalovic, D, Vukmirovic, M, Pavlovic, N, Music, L, Bulatovic, N, Boskovic, A, Uiterwaal, H, Bijsterveld, N, de Groot, J, Neefs, J, van den Berg, N, Piersma, F, Wilde, A, Hagens, V, van Es, J, van Opstal, J, van Rennes, B, Verheij, H, Breukers, W, Tjeerdsma, G, Nijmeijer, R, Wegink, D, Binnema, R, Said, S, Erküner, Philippens, S, van Doorn, W, Crijns, H, Szili-Torok, T, Bhagwandien, R, Janse, P, Muskens, A, van Eck, M, Gevers, R, van der Ven, N, Duygun, A, Rahel, B, Meeder, J, Vold, A, Holst Hansen, C, Engset, I, Atar, D, Dyduch-Fejklowicz, B, Koba, E, Cichocka, M, Sokal, A, Kubicius, A, Pruchniewicz, E, Kowalik-Sztylc, A, Czapla, W, Mróz, I, Kozlowski, M, Pawlowski, T, Tendera, M, Winiarska-Filipek, A, Fidyk, A, Slowikowski, A, Haberka, M, Lachor-Broda, M, Biedron, M, Gasior, Z, Kołodziej, M, Janion, M, Gorczyca-Michta, I, Wozakowska-Kaplon, B, Stasiak, M, Jakubowski, P, Ciurus, T, Drozdz, J, Simiera, M, Zajac, P, Wcislo, T, Zycinski, P, Kasprzak, J, Olejnik, A, Harc-Dyl, E, Miarka, J, Pasieka, M, Ziemińska-ŁUć, M, Bujak, W, Grech, A, Morka, J, Petrykowska, K, Prasał, M, Hordyński, G, Feusette, P, Lipski, P, Wester, A, Streb, W, Romanek, J, Woźniak, P, Chlebuś, M, Szafarz, P, Stanik, W, Zakrzewski, M, Kaźmierczak, J, Przybylska, A, Skorek, E, Błaszczyk, H, Stȩpień, M, Szabowski, S, Krysiak, W, Szymańska, M, Karasiński, J, Blicharz, J, Skura, M, Hałas, K, Michalczyk, L, Orski, Z, Krzyżanowski, K, Skrobowski, A, Zieliński, L, Tomaszewska-Kiecana, M, Dłużniewski, M, Kiliszek, M, Peller, M, Budnik, M, Balsam, P, Opolski, G, Tymińska, A, Ozierański, K, Wancerz, A, Borowiec, A, Majos, E, Dabrowski, R, Szwed, H, Musialik-Lydka, A, Leopold-Jadczyk, A, Jedrzejczyk-Patej, E, Koziel, M, Lenarczyk, R, Mazurek, M, Kalarus, Z, Krzemien-Wolska, K, Starosta, P, Nowalany-Kozielska, E, Orzechowska, A, Szpot, M, Staszel, M, Almeida, S, Pereira, H, Brandão Alves, L, Miranda, R, Ribeiro, L, Costa, C F, Morgado, F, Carmo, P, Galvao Santos, P, Bernardo, R, Adragão, P, Ferreira da Silva, G, Peres, M, Alves, M, Leal, M, Cordeiro, A, Magalhães, P, Fontes, P, Leão, S, Delgado, A, Costa, A, Marmelo, B, Rodrigues, B, Moreira, D, Santos, J, Santos, L, Terchet, A, Darabantiu, D, Mercea, S, Turcin Halka, V, Pop Moldovan, A, Gabor, A, Doka, B, Catanescu, G, Rus, H, Oboroceanu, L, Bobescu, E, Popescu, R, Dan, A, Buzea, A, Daha, I, Dan, G, Neuhoff, I, Baluta, M, Ploesteanu, R, Dumitrache, N, Vintila, M, Daraban, A, Japie, C, Badila, E, Tewelde, H, Hostiuc, M, Frunza, S, Tintea, E, Bartos, D, Ciobanu, A, Popescu, I, Toma, N, Gherghinescu, C, Cretu, D, Patrascu, N, Stoicescu, C, Udroiu, C, Bicescu, G, Vintila, V, Vinereanu, D, Cinteza, M, Rimbas, R, Grecu, M, Cozma, A, Boros, F, Ille, M, Tica, O, Tor, R, Corina, A, Jeewooth, A, Maria, B, Georgiana, C, Natalia, C, Alin, D, Dinu-Andrei, D, Livia, M, Daniela, R, Larisa, R, Umaar, S, Tamara, T, Ioachim Popescu, M, Nistor, D, Sus, I, Coborosanu, O, Alina-Ramona, N, Dan, R, Petrescu, L, Ionescu, G, Popescu, I, Vacarescu, C, Goanta, E, Mangea, M, Ionac, A, Mornos, C, Cozma, D, Pescariu, S, Solodovnicova, E, Soldatova, I, Shutova, J, Tjuleneva, L, Zubova, T, Uskov, V, Obukhov, D, Rusanova, G, Soldatova, I, Isakova, N, Odinsova, S, Arhipova, T, Kazakevich, E, Serdechnaya, E, Zavyalova, O, Novikova, T, Riabaia, I, Zhigalov, S, Drozdova, E, Luchkina, I, Monogarova, Y, Hegya, D, Rodionova, L, Rodionova, L, Nevzorova, V, Soldatova, I, Lusanova, O, Arandjelovic, A, Toncev, D, Vukmirovic, L, Radisavljevic, M, Milanov, M, Sekularac, N, Zdravkovic, M, Hinic, S, Dimkovic, S, Acimovic, T, Saric, J, Radovanovic, S, Kocijancic, A, Obrenovic-Kircanski, B, Kalimanovska Ostric, D, Simic, D, Jovanovic, I, Petrovic, I, Polovina, M, Vukicevic, M, Tomasevic, M, Mujovic, N, Radivojevic, N, Petrovic, O, Aleksandric, S, Kovacevic, V, Mijatovic, Z, Ivanovic, B, Tesic, M, Potpara, T, Ristic, A, Vujisic-Tesic, B, Nedeljkovic, M, Karadzic, A, Uscumlic, A, Prodanovic, M, Zlatar, M, Asanin, M, Bisenic, B, Vasic, V, Popovic, Z, Djikic, D, Sipic, M, Peric, V, Dejanovic, B, Milosevic, N, Backovic, S, Stevanovic, A, Andric, A, Pencic, B, Pavlovic-Kleut, M, Celic, V, Pavlovic, M, Petrovic, M, Vuleta, M, Petrovic, N, Simovic, S, Savovic, Z, Milanov, S, Davidovic, G, Iric-Cupic, V, Djordjevic, D, Damjanovic, M, Zdravkovic, S, Topic, V, Stanojevic, D, Randjelovic, M, Jankovic-Tomasevic, R, Atanaskovic, V, Antic, S, Pavlovic, M, Simonovic, D, Stojanovic, M, Stojanovic, S, Mitic, V, Ilic, V, Petrovic, D, Deljanin Ilic, M, Ilic, S, Stoickov, V, Mijatovic, S A, Tanasic, D, Petrovic, D, Radakovic, G, Peranovic, J, Pavlovic, M, Panic-Jelic, N, Vujadinovic, O, Pajic, P, Bekic, S, Kovacevic, S, García Fernandez, A, Perez Cabeza, A, Anguita, M, Tercedor Sanchez, L, Mau, E, Loayssa, J, Ayarra, M, Carpintero, M, Roldán Rabadan, I, Leal, M, Gil Ortega, M, Tello Montoliu, A, Orenes Piñero, E, Manzano Fernández, S, Marín, F, Romero Aniorte, A, Veliz Martínez, A, Quintana Giner, M, Ballesteros, G, Palacio, M, Alcalde, O, García-Bolao, I, Bertomeu Gonzalez, V, Otero-Raviña, F, García Seara, J, Gonzalez Juanatey, J, Dayal, N, Maziarski, P, Gentil-Baron, P, Shah, D, Koç, M, Onrat, E, Dural, I E, Yilmaz, K, Özin, B, Tan Kurklu, S, Atmaca, Y, Canpolat, U, Tokgozoglu, L, Dolu, A K, Demirtas, B, Sahin, D, Ozcan Celebi, O, Diker, E, Gagirci, G, Turk, U O, Ari, H, Polat, N, Toprak, N, Sucu, M, Akin Serdar, O, Taha Alper, A, Kepez, A, Yuksel, Y, Uzunselvi, A, Yuksel, S, Sahin, M, Ozcan, O T, Kaya, H, Yilmaz, M B, Kutlu, M, Demir, M, Gibbs, C, Kaminskiene, S, Bryce, M, Skinner, A, Belcher, G, Hunt, J, Stancombe, L, Holbrook, B, Peters, C, Tettersell, S, Shantsila, A, Lane, D, Senoo, K, Proietti, M, Russell, K, Domingos, P, Hussain, S, Partridge, J, Haynes, R, Bahadur, S, Brown, R, McMahon, S, Lip, G Y H, McDonald, J, Balachandran, K, Singh, R, Garg, S, Desai, H, Davies, K, Goddard, W, Galasko, G, Rahman, I, Chua, Y, Payne, O, Preston, S, Brennan, O, Pedley, L, Whiteside, C, Dickinson, C, Brown, J, Jones, K, Benham, L, Brady, R, Buchanan, L, Ashton, A, Crowther, H, Fairlamb, H, Thornthwaite, S, Relph, C, McSkeane, A, Poultney, U, Kelsall, N, Rice, P, Wilson, T, Wrigley, M, Kaba, R, Patel, T, Young, E, Law, J, Runnett, C, Thomas, H, McKie, H, Fuller, J, Pick, S, Sharp, A, Hunt, A, Thorpe, K, Hardman, C, Cusack, E, Adams, L, Hough, M, Keenan, S, Bowring, A, Watts, J, Zaman, J, Goffin, K, Nutt, H, Beerachee, Y, Featherstone, J, Mills, C, Pearson, J, Stephenson, L, Grant, S, Wilson, A, Hawksworth, C, Alam, I, Robinson, M, Ryan, S, Egdell, R, Gibson, E, Holland, M, Leonard, D, Mishra, B, Ahmad, S, Randall, H, Hill, J, Reid, L, George, M, McKinley, S, Brockway, L, Milligan, W, Sobolewska, J, Muir, J, Tuckis, L, Winstanley, L, Jacob, P, Kaye, S, Morby, L, Jan, A, Sewell, T, Boos, C, Wadams, B, Cope, C, Jefferey, P, Andrews, N, Getty, A, Suttling, A, Turner, C, Hudson, K, Austin, R, Howe, S, Iqbal, R, Gandhi, N, Brophy, K, Mirza, P, Willard, E, Collins, S, Ndlovu, N, Subkovas, E, Karthikeyan, V, Waggett, L, Wood, A, Bolger, A, Stockport, J, Evans, L, Harman, E, Starling, J, Williams, L, Saul, V, Sinha, M, Bell, L, Tudgay, S, Kemp, S, Brown, J, Frost, L, Ingram, T, Loughlin, A, Adams, C, Adams, M, Hurford, F, Owen, C, Miller, C, Donaldson, D, Tivenan, H, Button, H, Nasser, A, Jhagra, O, Stidolph, B, Brown, C, Livingstone, C, Duffy, M, Madgwick, P, Roberts, P, Greenwood, E, Fletcher, L, Beveridge, M, Earles, S, McKenzie, D, Beacock, D, Dayer, M, Seddon, M, Greenwell, D, Luxton, F, Venn, F, Mills, H, Rewbury, J, James, K, Roberts, K, Tonks, L, Felmeden, D, Taggu, W, Summerhayes, A, Hughes, D, Sutton, J, Felmeden, L, Khan, M, Walker, E, Norris, L, O'Donohoe, L, Mozid, A, Dymond, H, Lloyd-Jones, H, Saunders, G, Simmons, D, Coles, D, Cotterill, D, Beech, S, Kidd, S, Wrigley, B, Petkar, S, Smallwood, A, Jones, R, Radford, E, Milgate, S, Metherell, S, Cottam, V, Buckley, C, Broadley, A, Wood, D, Allison, J, Rennie, K, Balian, L, Howard, L, Pippard, L, Board, S & Pitt-Kerby, T 2022, ' Clinical utility and prognostic implications of the novel 4S-AF scheme to characterize and evaluate patients with atrial fibrillation : a report from ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', Europace, vol. 24, no. 5, pp. 721-728 . https://doi.org/10.1093/europace/euab280
Ding, W Y, Proietti, M, Boriani, G, Fauchier, L, Blomström-Lundqvist, C, Marin, F, Potpara, T S & Lip, G Y H 2022, ' Clinical utility and prognostic implications of the novel 4S-AF scheme to characterize and evaluate patients with atrial fibrillation : a report from ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', Europace, vol. 24, no. 5, pp. 721–728 . https://doi.org/10.1093/europace/euab280
Europace, 24(5), 721-728. Oxford University Press
Ding, W Y, Proietti, M, Boriani, G, Fauchier, L, Blomström-Lundqvist, C, Marin, F, Potpara, T S & Lip, G Y H 2022, ' Clinical utility and prognostic implications of the novel 4S-AF scheme to characterize and evaluate patients with atrial fibrillation : a report from ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry ', Europace, vol. 24, no. 5, pp. 721–728 . https://doi.org/10.1093/europace/euab280
Europace, 24(5), 721-728. Oxford University Press
Aims The 4S-AF classification scheme comprises of four domains: stroke risk (St), symptoms (Sy), severity of atrial fibrillation (AF) burden (Sb), and substrate (Su). We sought to examine the implementation of the 4S-AF scheme in the EORP-AF General
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::2b3267b601c8051a5cfeae2db254d9cb
https://research.vumc.nl/en/publications/822329c0-a95d-416e-94ff-494d378877be
https://research.vumc.nl/en/publications/822329c0-a95d-416e-94ff-494d378877be
Autor:
Romiti, G.F., Proietti, M., Bonini, N., Ding, W.Y., Boriani, G., Huisman, M.V., Lip, G.Y.H., GLORIA-AF Investigators
Publikováno v:
Romiti, G F, Proietti, M, Bonini, N, Ding, W Y, Boriani, G, Huisman, M V, Lip, G Y H & GLORIA-AF Investigators 2022, ' Clinical Complexity Domains, Anticoagulation, and Outcomes in Patients with Atrial Fibrillation : A Report from the GLORIA-AF Registry Phase II and III ', Thrombosis and Haemostasis, vol. 122, no. 12, pp. 2030-2041 . https://doi.org/10.1055/s-0042-1756355
Thrombosis and Haemostasis, 122(12), 2030-2041. GEORG THIEME VERLAG KG
Thrombosis and Haemostasis, 122(12), 2030-2041. GEORG THIEME VERLAG KG
Background Clinical complexity is common in atrial fibrillation (AF) patients. We assessed the impact of clinical complexity on oral anticoagulant (OAC) treatment patterns and major adverse outcomes in a contemporary cohort of AF patients. Methods Th
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::1133dd6f2bba8bcb3845c176c1786c80
https://doi.org/10.1055/s-0042-1756355
https://doi.org/10.1055/s-0042-1756355
Autor:
Proietti, Marco, Romiti, Giulio Francesco, Vitolo, Marco, Harrison, Stephanie L., Lane, Deirdre A., Fauchier, Laurent, Marin, Francisco, Näbauer, Michael, Potpara, Tatjana S., Dan, Gheorghe-Andrei, Maggioni, Aldo P., Cesari, Matteo, Boriani, Giuseppe, Lip, Gregory Y. H., Zëra, E., Ekmekçiu, U., Paparisto, V., Tase, M., Gjergo, H., Dragoti, J., Goda, A., Ciutea, M., Ahadi, N., el Husseini, Z., Raepers, M., Leroy, J., Haushan, P., Jourdan, A., Lepiece, C., Desteghe, L., Vijgen, J., Koopman, P., van Genechten, G., Heidbuchel, H., Boussy, T., de Coninck, M., van Eeckhoutte, H., Bouckaert, N., Friart, A., Boreux, J., Arend, C., Evrard, P., Stefan, L., Hoffer, E., Herzet, J., Massoz, M., Celentano, C., Sprynger, M., Pierard, L., Melon, P., van Hauwaert, B., Kuppens, C., Faes, D., van Lier, D., van Dorpe, A., Gerardy, A., Deceuninck, O., Xhaet, O., Dormal, F., Ballant, E., Blommaert, D., Yakova, D., Hristov, M., Yncheva, T., Stancheva, N., Tisheva, S., Tokmakova, M., Nikolov, F., Gencheva, D., Shalganov, T., Kunev, B., Stoyanov, M., Marchov, D., Gelev, V., Traykov, V., Kisheva, A., Tsvyatkov, H., Shtereva, R., Bakalska-Georgieva, S., Slavcheva, S., Yotov, Y., Kubíčková, M., Marni Joensen, A., Gammelmark, A., Hvilsted Rasmussen, L., Dinesen, P., Riahi, S., Krogh Venø, S., Sorensen, B., Korsgaard, A., Andersen, K., Fragtrup Hellum, C., Svenningsen, A., Nyvad, O., Wiggers, P., May, O., Aarup, A., Graversen, B., Jensen, L., Andersen, M., Svejgaard, M., Vester, S., Hansen, S., Lynggaard, V., Ciudad, M., Vettus, R., Muda, P., Maestre, A., Castaño, S., Cheggour, S., Poulard, J., Mouquet, V., Leparrée, S., Bouet, J., Taieb, J., Doucy, A., Duquenne, H., Furber, A., Dupuis, J., Rautureau, J., Font, M., Damiano, P., Lacrimini, M., Abalea, J., Boismal, S., Menez, T., Mansourati, J., Range, G., Gorka, H., Laure, C., Vassalière, C., Elbaz, N., Lellouche, N., Djouadi, K., Roubille, F., Dietz, D., Davy, J., Granier, M., Winum, P., Leperchois-Jacquey, C., Kassim, H., Marijon, E., le Heuzey, J., Fedida, J., Maupain, C., Himbert, C., Gandjbakhch, E., Hidden-Lucet, F., Duthoit, G., Badenco, N., Chastre, T., Waintraub, X., Oudihat, M., Lacoste, J., Stephan, C., Bader, H., Delarche, N., Giry, L., Arnaud, D., Lopez, C., Boury, F., Brunello, I., Lefèvre, M., Mingam, R., Haissaguerre, M., le Bidan, M., Pavin, D., le Moal, V., Leclercq, C., Piot, O., Beitar, T., Martel, I., Schmid, A., Sadki, N., Romeyer-Bouchard, C., da Costa, A., Arnault, I., Boyer, M., Piat, C., Fauchier, L., Lozance, N., Nastevska, S., Doneva, A., Fortomaroska Milevska, B., Sheshoski, B., Petroska, K., Taneska, N., Bakrecheski, N., Lazarovska, K., Jovevska, S., Ristovski, V., Antovski, A., Lazarova, E., Kotlar, I., Taleski, J., Poposka, L., Kedev, S., Zlatanovik, N., Jordanova, S., Bajraktarova Proseva, T., Doncovska, S., Maisuradze, D., Esakia, A., Sagirashvili, E., Lartsuliani, K., Natelashvili, N., Gumberidze, N., Gvenetadze, R., Etsadashvili, K., Gotonelia, N., Kuridze, N., Papiashvili, G., Menabde, I., Glöggler, S., Napp, A., Lebherz, C., Romero, H., Schmitz, K., Berger, M., Zink, M., Köster, S., Sachse, J., Vonderhagen, E., Soiron, G., Mischke, K., Reith, R., Schneider, M., Rieker, W., Boscher, D., Taschareck, A., Beer, A., Oster, D., Ritter, O., Adamczewski, J., Walter, S., Frommhold, A., Luckner, E., Richter, J., Schellner, M., Landgraf, S., Bartholome, S., Naumann, R., Schoeler, J., Westermeier, D., William, F., Wilhelm, K., Maerkl, M., Oekinghaus, R., Denart, M., Kriete, M., Tebbe, U., Scheibner, T., Gruber, M., Gerlach, A., Beckendorf, C., Anneken, L., Arnold, M., Lengerer, S., Bal, Z., Uecker, C., Förtsch, H., Fechner, S., Mages, V., Martens, E., Methe, H., Schmidt, T., Schaeffer, B., Hoffmann, B., Moser, J., Heitmann, K., Willems, S., Klaus, C., Lange, I., Durak, M., Esen, E., Mibach, F., Mibach, H., Utech, A., Gabelmann, M., Stumm, R., Ländle, V., Gartner, C., Goerg, C., Kaul, N., Messer, S., Burkhardt, D., Sander, C., Orthen, R., Kaes, S., Baumer, A., Dodos, F., Barth, A., Schaeffer, G., Gaertner, J., Winkler, J., Fahrig, A., Aring, J., Wenzel, I., Steiner, S., Kliesch, A., Kratz, E., Winter, K., Schneider, P., Haag, A., Mutscher, I., Bosch, R., Taggeselle, J., Meixner, S., Schnabel, A., Shamalla, A., Hötz, H., Korinth, A., Rheinert, C., Mehltretter, G., Schön, B., Schön, N., Starflinger, A., Englmann, E., Baytok, G., Laschinger, T., Ritscher, G., Gerth, A., Dechering, D., Eckardt, L., Kuhlmann, M., Proskynitopoulos, N., Brunn, J., Foth, K., Axthelm, C., Hohensee, H., Eberhard, K., Turbanisch, S., Hassler, N., Koestler, A., Stenzel, G., Kschiwan, D., Schwefer, M., Neiner, S., Hettwer, S., Haeussler-Schuchardt, M., Degenhardt, R., Sennhenn, S., Brendel, M., Stoehr, A., Widjaja, W., Loehndorf, S., Logemann, A., Hoskamp, J., Grundt, J., Block, M., Ulrych, R., Reithmeier, A., Panagopoulos, V., Martignani, C., Bernucci, D., Fantecchi, E., Diemberger, I., Ziacchi, M., Biffi, M., Cimaglia, P., Frisoni, J., Boriani, G., Giannini, I., Boni, S., Fumagalli, S., Pupo, S., di Chiara, A., Mirone, P., Pesce, F., Zoccali, C., Malavasi, V. L., Mussagaliyeva, A., Ahyt, B., Salihova, Z., Koshum-Bayeva, K., Kerimkulova, A., Bairamukova, A., Mirrakhimov, E., Lurina, B., Zuzans, R., Jegere, S., Mintale, I., Kupics, K., Jubele, K., Erglis, A., Kalejs, O., Vanhear, K., Burg, M., Cachia, M., Abela, E., Warwicker, S., Tabone, T., Xuereb, R., Asanovic, D., Drakalovic, D., Vukmirovic, M., Pavlovic, N., Music, L., Bulatovic, N., Boskovic, A., Uiterwaal, H., Bijsterveld, N., de Groot, J., Neefs, J., van den Berg, N., Piersma, F., Wilde, A., Hagens, V., van Es, J., van Opstal, J., van Rennes, B., Verheij, H., Breukers, W., Tjeerdsma, G., Nijmeijer, R., Wegink, D., Binnema, R., Said, S., Erküner, Philippens, S., van Doorn, W., Crijns, H., Szili-Torok, T., Bhagwandien, R., Janse, P., Muskens, A., van Eck, M., Gevers, R., van der Ven, N., Duygun, A., Rahel, B., Meeder, J., Vold, A., Holst Hansen, C., Engset, I., Atar, D., Dyduch-Fejklowicz, B., Koba, E., Cichocka, M., Sokal, A., Kubicius, A., Pruchniewicz, E., Kowalik-Sztylc, A., Czapla, W., Mróz, I., Kozlowski, M., Pawlowski, T., Tendera, M., Winiarska-Filipek, A., Fidyk, A., Slowikowski, A., Haberka, M., Lachor-Broda, M., Biedron, M., Gasior, Z., Kołodziej, M., Janion, M., Gorczyca-Michta, I., Wozakowska-Kaplon, B., Stasiak, M., Jakubowski, P., Ciurus, T., Drozdz, J., Simiera, M., Zajac, P., Wcislo, T., Zycinski, P., Kasprzak, J., Olejnik, A., Harc-Dyl, E., Miarka, J., Pasieka, M., Zieminska-Łuć, M., Bujak, W., Sliwinski, A., Grech, A., Morka, J., Petrykowska, K., Prasał, M., Hordynski, G., Feusette, P., Lipski, P., Wester, A., Streb, W., Romanek, J., Wozniak, P., Chlebus, M., Szafarz, P., Stanik, W., Zakrzewski, M., Kazmierczak, J., Przybylska, A., Skorek, E., Błaszczyk, H., Stepien, M., Szabowski, S., Krysiak, W., Szymanska, M., Karasinski, J., Blicharz, J., Skura, M., Hałas, K., Michalczyk, L., Orski, Z., Krzyzanowski, K., Skrobowski, A., Zielinski, L., Tomaszewska-Kiecana, M., Dłuzniewski, M., Kiliszek, M., Peller, M., Budnik, M., Balsam, P., Opolski, G., Tyminska, A., Ozieranski, K., Wancerz, A., Borowiec, A., Majos, E., Dabrowski, R., Szwed, H., Musialik-Lydka, A., Leopold-Jadczyk, A., Jedrzejczyk-Patej, E., Koziel, M., Lenarczyk, R., Mazurek, M., Kalarus, Z., Krzemien-Wolska, K., Starosta, P., Nowalany-Kozielska, E., Orzechowska, A., Szpot, M., Staszel, M., Almeida, S., Pereira, H., Brandão Alves, L., Miranda, R., Ribeiro, L., Costa, F., Morgado, F., Carmo, P., Galvao Santos, P., Bernardo, R., Adragão, P., Ferreira da Silva, G., Peres, M., Alves, M., Leal, M., Cordeiro, A., Magalhães, P., Fontes, P., Leão, S., Delgado, A., Costa, A., Marmelo, B., Rodrigues, B., Moreira, D., Santos, J., Santos, L., Terchet, A., Darabantiu, D., Mercea, S., Turcin Halka, V., Pop Moldovan, A., Gabor, A., Doka, B., Catanescu, G., Rus, H., Oboroceanu, L., Bobescu, E., Popescu, R., Dan, A., Buzea, A., Daha, I., Dan, G., Neuhoff, I., Baluta, M., Ploesteanu, R., Dumitrache, N., Vintila, M., Daraban, A., Japie, C., Badila, E., Tewelde, H., Hostiuc, M., Frunza, S., Tintea, E., Bartos, D., Ciobanu, A., Popescu, I., Toma, N., Gherghinescu, C., Cretu, D., Patrascu, N., Stoicescu, C., Udroiu, C., Bicescu, G., Vintila, V., Vinereanu, D., Cinteza, M., Rimbas, R., Grecu, M., Cozma, A., Boros, F., Ille, M., Tica, O., Tor, R., Corina, A., Jeewooth, A., Maria, B., Georgiana, C., Natalia, C., Alin, D., Dinu-Andrei, D., Livia, M., Daniela, R., Larisa, R., Umaar, S., Tamara, T., Ioachim Popescu, M., Nistor, D., Sus, I., Coborosanu, O., Alina-Ramona, N., Dan, R., Petrescu, L., Ionescu, G., Vacarescu, C., Goanta, E., Mangea, M., Ionac, A., Mornos, C., Cozma, D., Pescariu, S., Solodovnicova, E., Soldatova, I., Shutova, J., Tjuleneva, L., Zubova, T., Uskov, V., Obukhov, D., Rusanova, G., Odinsova, S., Arhipova, T., Kazakevich, E., Serdechnaya, E., Zavyalova, O., Novikova, T., Riabaia, I., Zhigalov, S., Drozdova, E., Luchkina, I., Monogarova, Y., Hegya, D., Rodionova, L., Nevzorova, V., Lusanova, O., Arandjelovic, A., Toncev, D., Milanov, M., Sekularac, N., Zdravkovic, M., Hinic, S., Dimkovic, S., Acimovic, T., Saric, J., Polovina, M., Potpara, T., Vujisic-Tesic, B., Nedeljkovic, M., Zlatar, M., Asanin, M., Vasic, V., Popovic, Z., Djikic, D., Sipic, M., Peric, V., Dejanovic, B., Milosevic, N., Stevanovic, A., Andric, A., Pencic, B., Pavlovic-Kleut, M., Celic, V., Pavlovic, M., Petrovic, M., Vuleta, M., Petrovic, N., Simovic, S., Savovic, Z., Milanov, S., Davidovic, G., Iric-Cupic, V., Simonovic, D., Stojanovic, M., Stojanovic, S., Mitic, V., Ilic, V., Petrovic, D., Deljanin Ilic, M., Ilic, S., Stoickov, V., Markovic, S., Kovacevic, S., García Fernandez, A., Perez Cabeza, A., Anguita, M., Tercedor Sanchez, L., Mau, E., Loayssa, J., Ayarra, M., Carpintero, M., Roldán Rabadan, I., Gil Ortega, M., Tello Montoliu, A., Orenes Piñero, E., Manzano Fernández, S., Marín, F., Romero Aniorte, A., Veliz Martínez, A., Quintana Giner, M., Ballesteros, G., Palacio, M., Alcalde, O., García-Bolao, I., Bertomeu Gonzalez, V., Otero-Raviña, F., García Seara, J., Gonzalez Juanatey, J., Dayal, N., Maziarski, P., Gentil-Baron, P., Shah, D., Koç, M., Onrat, E., Dural, I. E., Yilmaz, K., Özin, B., Tan Kurklu, S., Atmaca, Y., Canpolat, U., Tokgozoglu, L., Dolu, A. K., Demirtas, B., Sahin, D., Ozcan Celebi, O., Diker, E., Gagirci, G., Turk, U. O., Ari, H., Polat, N., Toprak, N., Sucu, M., Akin Serdar, O., Taha Alper, A., Kepez, A., Yuksel, Y., Uzunselvi, A., Yuksel, S., Sahin, M., Kayapinar, O., Ozcan, T., Kaya, H., Yilmaz, M. B., Kutlu, M., Demir, M., Gibbs, C., Kaminskiene, S., Bryce, M., Skinner, A., Belcher, G., Hunt, J., Stancombe, L., Holbrook, B., Peters, C., Tettersell, S., Shantsila, A., Lane, D., Senoo, K., Proietti, M., Russell, K., Domingos, P., Hussain, S., Partridge, J., Haynes, R., Bahadur, S., Brown, R., McMahon, S., Lip, G. Y. H., McDonald, J., Balachandran, K., Singh, R., Garg, S., Desai, H., Davies, K., Goddard, W., Galasko, G., Rahman, I., Chua, Y., Payne, O., Preston, S., Brennan, O., Pedley, L., Whiteside, C., Dickinson, C., Brown, J., Jones, K., Benham, L., Brady, R., Buchanan, L., Ashton, A., Crowther, H., Fairlamb, H., Thornthwaite, S., Relph, C., McSkeane, A., Poultney, U., Kelsall, N., Rice, P., Wilson, T., Wrigley, M., Kaba, R., Patel, T., Young, E., Law, J., Runnett, C., Thomas, H., McKie, H., Fuller, J., Pick, S., Sharp, A., Hunt, A., Thorpe, K., Hardman, C., Cusack, E., Adams, L., Hough, M., Keenan, S., Bowring, A., Watts, J., Zaman, J., Goffin, K., Nutt, H., Beerachee, Y., Featherstone, J., Mills, C., Pearson, J., Stephenson, L., Grant, S., Wilson, A., Hawksworth, C., Alam, I., Robinson, M., Ryan, S., Egdell, R., Gibson, E., Holland, M., Leonard, D., Mishra, B., Ahmad, S., Randall, H., Hill, J., Reid, L., George, M., McKinley, S., Brockway, L., Milligan, W., Sobolewska, J., Muir, J., Tuckis, L., Winstanley, L., Jacob, P., Kaye, S., Morby, L., Jan, A., Sewell, T., Boos, C., Wadams, B., Cope, C., Jefferey, P., Andrews, N., Getty, A., Suttling, A., Turner, C., Hudson, K., Austin, R., Howe, S., Iqbal, R., Gandhi, N., Brophy, K., Mirza, P., Willard, E., Collins, S., Ndlovu, N., Subkovas, E., Karthikeyan, V., Waggett, L., Wood, A., Bolger, A., Stockport, J., Evans, L., Harman, E., Starling, J., Williams, L., Saul, V., Sinha, M., Bell, L., Tudgay, S., Kemp, S., Frost, L., Ingram, T., Loughlin, A., Adams, C., Adams, M., Hurford, F., Owen, C., Miller, C., Donaldson, D., Tivenan, H., Button, H., Nasser, A., Jhagra, O., Stidolph, B., Brown, C., Livingstone, C., Duffy, M., Madgwick, P., Roberts, P., Greenwood, E., Fletcher, L., Beveridge, M., Earles, S., McKenzie, D., Beacock, D., Dayer, M., Seddon, M., Greenwell, D., Luxton, F., Venn, F., Mills, H., Rewbury, J., James, K., Roberts, K., Tonks, L., Felmeden, D., Taggu, W., Summerhayes, A., Hughes, D., Sutton, J., Felmeden, L., Khan, M., Walker, E., Norris, L., O’Donohoe, L., Mozid, A., Dymond, H., Lloyd-Jones, H., Saunders, G., Simmons, D., Coles, D., Cotterill, D., Beech, S., Kidd, S., Wrigley, B., Petkar, S., Smallwood, A., Jones, R., Radford, E., Milgate, S., Metherell, S., Cottam, V., Buckley, C., Broadley, A., Wood, D., Allison, J., Rennie, K., Balian, L., Howard, L., Pippard, L., Board, S., Pitt-Kerby, T.
Publikováno v:
Proietti, M, Romiti, G F, Vitolo, M, Harrison, S L, Lane, D A, Fauchier, L, Marin, F, Näbauer, M, Potpara, T S, Dan, G-A, Maggioni, A P, Cesari, M, Boriani, G, Lip, G Y H, ESC-EHRA EORP-AF General Long-Term Registry Investigators, Joensen, A M, Gammelmark, A, Rasmussen, L H, Danstrup-Dinesen, P, Riahi, S, Venø, S K, Sørensen, B G, Korsgaard, A M, Andersen, K P & Hellum, C F 2022, ' Epidemiology and impact of frailty in patients with atrial fibrillation in Europe ', Age and Ageing, vol. 51, no. 8, afac192 . https://doi.org/10.1093/ageing/afac192
Age and Ageing, 51(8):afac192. Oxford University Press
The ESC-EHRA EORP-AF General Long-Term Registry Investigators 2022, ' Epidemiology and impact of frailty in patients with atrial fibrillation in Europe ', Age and Ageing, vol. 51, no. 8, afac192 . https://doi.org/10.1093/ageing/afac192
Age and ageing, 51(8):afac192. Oxford University Press
Age and Ageing, 51(8):afac192. Oxford University Press
The ESC-EHRA EORP-AF General Long-Term Registry Investigators 2022, ' Epidemiology and impact of frailty in patients with atrial fibrillation in Europe ', Age and Ageing, vol. 51, no. 8, afac192 . https://doi.org/10.1093/ageing/afac192
Age and ageing, 51(8):afac192. Oxford University Press
Background Frailty is a medical syndrome characterised by reduced physiological reserve and increased vulnerability to stressors. Data regarding the relationship between frailty and atrial fibrillation (AF) are still inconsistent. Objectives We aim t
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::5599c38036c7cbc9503a4741ab6642a1
https://vbn.aau.dk/da/publications/1a66a0a0-1bae-4d0e-b6d4-8fbad530c81b
https://vbn.aau.dk/da/publications/1a66a0a0-1bae-4d0e-b6d4-8fbad530c81b
Autor:
Proietti, M., Vitolo, M., Harrison, S. L., Lane, D. A., Fauchier, L., Marin, F., Nabauer, M., Potpara, T. S., Dan, G. -A., Boriani, G., Lip, G. Y. H., Boriani (Chair), G., Tavazzi, L., Maggioni, A. P., Potpara, T., Kalarus, Z., Ferrari, R., Shantsila, A., Goda, A., Mairesse, G., Shalganov, T., Antoniades, L., Taborsky, M., Riahi, S., Muda, P., Garcia Bolao, I., Piot, O., Etsadashvili, K., Simantirakis, E. N., Haim, M., Azhari, A., Najafian, J., Santini, M., Mirrakhimov, E., Kulzida, K., Erglis, A., Poposka, L., Burg, M. R., Crijns, H., Erkuner, O., Atar, D., Lenarczyk, R., Martins Oliveira, M., Shah, D., Serdechnaya, E., Diker, E., Lane, D., Zera, E., Ekmekciu, U., Paparisto, V., Tase, M., Gjergo, H., Dragoti, J., Ciutea, M., Ahadi, N., el Husseini, Z., Raepers, M., Leroy, J., Haushan, P., Jourdan, A., Lepiece, C., Desteghe, L., Vijgen, J., Koopman, P., Van Genechten, G., Heidbuchel, H., Boussy, T., De Coninck, M., Van Eeckhoutte, H., Bouckaert, N., Friart, A., Boreux, J., Arend, C., Evrard, P., Stefan, L., Hoffer, E., Herzet, J., Massoz, M., Celentano, C., Sprynger, M., Pierard, L., Melon, P., Van Hauwaert, B., Kuppens, C., Faes, D., Van Lier, D., Van Dorpe, A., Gerardy, A., Deceuninck, O., Xhaet, O., Dormal, F., Ballant, E., Blommaert, D., Yakova, D., Hristov, M., Yncheva, T., Stancheva, N., Tisheva, S., Tokmakova, M., Nikolov, F., Gencheva, D., Kunev, B., Stoyanov, M., Marchov, D., Gelev, V., Traykov, V., Kisheva, A., Tsvyatkov, H., Shtereva, R., Bakalska-Georgieva, S., Slavcheva, S., Yotov, Y., Kubickova, M., Marni Joensen, A., Gammelmark, A., Hvilsted Rasmussen, L., Dinesen, P., Krogh Veno, S., Sorensen, B., Korsgaard, A., Andersen, K., Fragtrup Hellum, C., Svenningsen, A., Nyvad, O., Wiggers, P., May, O., Aarup, A., Graversen, B., Jensen, L., Andersen, M., Svejgaard, M., Vester, S., Hansen, S., Lynggaard, V., Ciudad, M., Vettus, R., Maestre, A., Castano, S., Cheggour, S., Poulard, J., Mouquet, V., Leparree, S., Bouet, J., Taieb, J., Doucy, A., Duquenne, H., Furber, A., Dupuis, J., Rautureau, J., Font, M., Damiano, P., Lacrimini, M., Abalea, J., Boismal, S., Menez, T., Mansourati, J., Range, G., Gorka, H., Laure, C., Vassaliere, C., Elbaz, N., Lellouche, N., Djouadi, K., Roubille, F., Dietz, D., Davy, J., Granier, M., Winum, P., Leperchois-Jacquey, C., Kassim, H., Marijon, E., Le Heuzey, J., Fedida, J., Maupain, C., Himbert, C., Gandjbakhch, E., Hidden-Lucet, F., Duthoit, G., Badenco, N., Chastre, T., Waintraub, X., Oudihat, M., Lacoste, J., Stephan, C., Bader, H., Delarche, N., Giry, L., Arnaud, D., Lopez, C., Boury, F., Brunello, I., Lefevre, M., Mingam, R., Haissaguerre, M., Le Bidan, M., Pavin, D., Le Moal, V., Leclercq, C., Beitar, T., Martel, I., Schmid, A., Sadki, N., Romeyer-Bouchard, C., Da Costa, A., Arnault, I., Boyer, M., Piat, C., Lozance, N., Nastevska, S., Doneva, A., Fortomaroska Milevska, B., Sheshoski, B., Petroska, K., Taneska, N., Bakrecheski, N., Lazarovska, K., Jovevska, S., Ristovski, V., Antovski, A., Lazarova, E., Kotlar, I., Taleski, J., Kedev, S., Zlatanovik, N., Jordanova, S., Bajraktarova Proseva, T., Doncovska, S., Maisuradze, D., Esakia, A., Sagirashvili, E., Lartsuliani, K., Natelashvili, N., Gumberidze, N., Gvenetadze, R., Gotonelia, N., Kuridze, N., Papiashvili, G., Menabde, I., Gloggler, S., Napp, A., Lebherz, C., Romero, H., Schmitz, K., Berger, M., Zink, M., Koster, S., Sachse, J., Vonderhagen, E., Soiron, G., Mischke, K., Reith, R., Schneider, M., Rieker, W., Boscher, D., Taschareck, A., Beer, A., Oster, D., Ritter, O., Adamczewski, J., Walter, S., Frommhold, A., Luckner, E., Richter, J., Schellner, M., Landgraf, S., Bartholome, S., Naumann, R., Schoeler, J., Westermeier, D., William, F., Wilhelm, K., Maerkl, M., Oekinghaus, R., Denart, M., Kriete, M., Tebbe, U., Scheibner, T., Gruber, M., Gerlach, A., Beckendorf, C., Anneken, L., Arnold, M., Lengerer, S., Bal, Z., Uecker, C., Fortsch, H., Fechner, S., Mages, V., Martens, E., Methe, H., Schmidt, T., Schaeffer, B., Hoffmann, B., Moser, J., Heitmann, K., Willems, S., Klaus, C., Lange, I., Durak, M., Esen, E., Mibach, F., Mibach, H., Utech, A., Gabelmann, M., Stumm, R., Landle, V., Gartner, C., Goerg, C., Kaul, N., Messer, S., Burkhardt, D., Sander, C., Orthen, R., Kaes, S., Baumer, A., Dodos, F., Barth, A., Schaeffer, G., Gaertner, J., Winkler, J., Fahrig, A., Aring, J., Wenzel, I., Steiner, S., Kliesch, A., Kratz, E., Winter, K., Schneider, P., Haag, A., Mutscher, I., Bosch, R., Taggeselle, J., Meixner, S., Schnabel, A., Shamalla, A., Hotz, H., Korinth, A., Rheinert, C., Mehltretter, G., Schon, B., Schon, N., Starflinger, A., Englmann, E., Baytok, G., Laschinger, T., Ritscher, G., Gerth, A., Dechering, D., Eckardt, L., Kuhlmann, M., Proskynitopoulos, N., Brunn, J., Foth, K., Axthelm, C., Hohensee, H., Eberhard, K., Turbanisch, S., Hassler, N., Koestler, A., Stenzel, G., Kschiwan, D., Schwefer, M., Neiner, S., Hettwer, S., Haeussler-Schuchardt, M., Degenhardt, R., Sennhenn, S., Brendel, M., Stoehr, A., Widjaja, W., Loehndorf, S., Logemann, A., Hoskamp, J., Grundt, J., Block, M., Ulrych, R., Reithmeier, A., Panagopoulos, V., Martignani, C., Bernucci, D., Fantecchi, E., Diemberger, I., Ziacchi, M., Biffi, M., Cimaglia, P., Frisoni, J., Giannini, I., Boni, S., Fumagalli, S., Pupo, S., Di Chiara, A., Mirone, P., Pesce, F., Zoccali, C., Malavasi, V. L., Mussagaliyeva, A., Ahyt, B., Salihova, Z., Koshum-Bayeva, K., Kerimkulova, A., Bairamukova, A., Lurina, B., Zuzans, R., Jegere, S., Mintale, I., Kupics, K., Jubele, K., Kalejs, O., Vanhear, K., Burg, M., Cachia, M., Abela, E., Warwicker, S., Tabone, T., Xuereb, R., Asanovic, D., Drakalovic, D., Vukmirovic, M., Pavlovic, N., Music, L., Bulatovic, N., Boskovic, A., Uiterwaal, H., Bijsterveld, N., De Groot, J., Neefs, J., van den Berg, N., Piersma, F., Wilde, A., Hagens, V., Van Es, J., Van Opstal, J., Van Rennes, B., Verheij, H., Breukers, W., Tjeerdsma, G., Nijmeijer, R., Wegink, D., Binnema, R., Said, S., Philippens, S., van Doorn, W., Szili-Torok, T., Bhagwandien, R., Janse, P., Muskens, A., van Eck, M., Gevers, R., van der Ven, N., Duygun, A., Rahel, B., Meeder, J., Vold, A., Holst Hansen, C., Engset, I., Dyduch-Fejklowicz, B., Koba, E., Cichocka, M., Sokal, A., Kubicius, A., Pruchniewicz, E., Kowalik-Sztylc, A., Czapla, W., Mroz, I., Kozlowski, M., Pawlowski, T., Tendera, M., Winiarska-Filipek, A., Fidyk, A., Slowikowski, A., Haberka, M., Lachor-Broda, M., Biedron, M., Gasior, Z., Kolodziej, M., Janion, M., Gorczyca-Michta, I., Wozakowska-Kaplon, B., Stasiak, M., Jakubowski, P., Ciurus, T., Drozdz, J., Simiera, M., Zajac, P., Wcislo, T., Zycinski, P., Kasprzak, J., Olejnik, A., Harc-Dyl, E., Miarka, J., Pasieka, M., Zieminska-Luc, M., Bujak, W., Sliwinski, A., Grech, A., Morka, J., Petrykowska, K., Prasal, M., Hordynski, G., Feusette, P., Lipski, P., Wester, A., Streb, W., Romanek, J., Wozniak, P., Chlebus, M., Szafarz, P., Stanik, W., Zakrzewski, M., Kazmierczak, J., Przybylska, A., Skorek, E., Blaszczyk, H., Stepien, M., Szabowski, S., Krysiak, W., Szymanska, M., Karasinski, J., Blicharz, J., Skura, M., Halas, K., Michalczyk, L., Orski, Z., Krzyzanowski, K., Skrobowski, A., Zielinski, L., Tomaszewska-Kiecana, M., Dluzniewski, M., Kiliszek, M., Peller, M., Budnik, M., Balsam, P., Opolski, G., Tyminska, A., Ozieranski, K., Wancerz, A., Borowiec, A., Majos, E., Dabrowski, R., Szwed, H., Musialik-Lydka, A., Leopold-Jadczyk, A., Jedrzejczyk-Patej, E., Koziel, M., Mazurek, M., Krzemien-Wolska, K., Starosta, P., Nowalany-Kozielska, E., Orzechowska, A., Szpot, M., Staszel, M., Almeida, S., Pereira, H., Brandao Alves, L., Miranda, R., Ribeiro, L., Costa, F., Morgado, F., Carmo, P., Galvao Santos, P., Bernardo, R., Adragao, P., Ferreira da Silva, G., Peres, M., Alves, M., Leal, M., Cordeiro, A., Magalhaes, P., Fontes, P., Leao, S., Delgado, A., Costa, A., Marmelo, B., Rodrigues, B., Moreira, D., Santos, J., Santos, L., Terchet, A., Darabantiu, D., Mercea, S., Turcin Halka, V., Pop Moldovan, A., Gabor, A., Doka, B., Catanescu, G., Rus, H., Oboroceanu, L., Bobescu, E., Popescu, R., Dan, A., Buzea, A., Daha, I., Dan, G., Neuhoff, I., Baluta, M., Ploesteanu, R., Dumitrache, N., Vintila, M., Daraban, A., Japie, C., Badila, E., Tewelde, H., Hostiuc, M., Frunza, S., Tintea, E., Bartos, D., Ciobanu, A., Popescu, I., Toma, N., Gherghinescu, C., Cretu, D., Patrascu, N., Stoicescu, C., Udroiu, C., Bicescu, G., Vintila, V., Vinereanu, D., Cinteza, M., Rimbas, R., Grecu, M., Cozma, A., Boros, F., Ille, M., Tica, O., Tor, R., Corina, A., Jeewooth, A., Maria, B., Georgiana, C., Natalia, C., Alin, D., Dinu-Andrei, D., Livia, M., Daniela, R., Larisa, R., Umaar, S., Tamara, T., Loachim Popescu, M., Nistor, D., Sus, I., Coborosanu, O., Alina-Ramona, N., Dan, R., Petrescu, L., Ionescu, G., Vacarescu, C., Goanta, E., Mangea, M., Ionac, A., Mornos, C., Cozma, D., Pescariu, S., Solodovnicova, E., Soldatova, I., Shutova, J., Tjuleneva, L., Zubova, T., Uskov, V., Obukhov, D., Rusanova, G., Isakova, N., Odinsova, S., Arhipova, T., Kazakevich, E., Zavyalova, O., Novikova, T., Riabaia, I., Zhigalov, S., Drozdova, E., Luchkina, I., Monogarova, Y., Hegya, D., Rodionova, L., Nevzorova, V., Lusanova, O., Arandjelovic, A., Toncev, D., Milanov, M., Sekularac, N., Zdravkovic, M., Hinic, S., Dimkovic, S., Acimovic, T., Saric, J., Polovina, M., Vujisic-Tesic, B., Nedeljkovic, M., Zlatar, M., Asanin, M., Vasic, V., Popovic, Z., Djikic, D., Sipic, M., Peric, V., Dejanovic, B., Milosevic, N., Stevanovic, A., Andric, A., Pencic, B., Pavlovic-Kleut, M., Celic, V., Pavlovic, M., Petrovic, M., Vuleta, M., Petrovic, N., Simovic, S., Savovic, Z., Milanov, S., Davidovic, G., Iric-Cupic, V., Simonovic, D., Stojanovic, M., Stojanovic, S., Mitic, V., Ilic, V., Petrovic, D., Deljanin Ilic, M., Ilic, S., Stoickov, V., Markovic, S., Kovacevic, S., Garcia Fernandez, A., Perez Cabeza, A., Anguita, M., Tercedor Sanchez, L., Mau, E., Loayssa, J., Ayarra, M., Carpintero, M., Roldan Rabadan, I., Gil Ortega, M., Tello Montoliu, A., Orenes Pinero, E., Manzano Fernandez, S., Romero Aniorte, A., Veliz Martinez, A., Quintana Giner, M., Ballesteros, G., Palacio, M., Alcalde, O., Garcia-Bolao, I., Bertomeu Gonzalez, V., Otero-Ravina, F., Garcia Seara, J., Gonzalez Juanatey, J., Dayal, N., Maziarski, P., Gentil-Baron, P., Koc, M., Onrat, E., Dural, I. E., Yilmaz, K., Ozin, B., Tan Kurklu, S., Atmaca, Y., Canpolat, U., Tokgozoglu, L., Dolu, A. K., Demirtas, B., Sahin, D., Ozcan Celebi, O., Gagirci, G., Turk, U. O., Ari, H., Polat, N., Toprak, N., Sucu, M., Akin Serdar, O., Taha Alper, A., Kepez, A., Yuksel, Y., Uzunselvi, A., Yuksel, S., Sahin, M., Kayapinar, O., Ozcan, T., Kaya, H., Yilmaz, M. B., Kutlu, M., Demir, M., Gibbs, C., Kaminskiene, S., Bryce, M., Skinner, A., Belcher, G., Hunt, J., Stancombe, L., Holbrook, B., Peters, C., Tettersell, S., Senoo, K., Russell, K., Domingos, P., Hussain, S., Partridge, J., Haynes, R., Bahadur, S., Brown, R., Mcmahon, S., Lip, G., Mcdonald, J., Balachandran, K., Singh, R., Garg, S., Desai, H., Davies, K., Goddard, W., Galasko, G., Rahman, I., Chua, Y., Payne, O., Preston, S., Brennan, O., Pedley, L., Whiteside, C., Dickinson, C., Brown, J., Jones, K., Benham, L., Brady, R., Buchanan, L., Ashton, A., Crowther, H., Fairlamb, H., Thornthwaite, S., Relph, C., Mcskeane, A., Poultney, U., Kelsall, N., Rice, P., Wilson, T., Wrigley, M., Kaba, R., Patel, T., Young, E., Law, J., Runnett, C., Thomas, H., Mckie, H., Fuller, J., Pick, S., Sharp, A., Hunt, A., Thorpe, K., Hardman, C., Cusack, E., Adams, L., Hough, M., Keenan, S., Bowring, A., Watts, J., Zaman, J., Goffin, K., Nutt, H., Beerachee, Y., Featherstone, J., Mills, C., Pearson, J., Stephenson, L., Grant, S., Wilson, A., Hawksworth, C., Alam, I., Robinson, M., Ryan, S., Egdell, R., Gibson, E., Holland, M., Leonard, D., Mishra, B., Ahmad, S., Randall, H., Hill, J., Reid, L., George, M., Mckinley, S., Brockway, L., Milligan, W., Sobolewska, J., Muir, J., Tuckis, L., Winstanley, L., Jacob, P., Kaye, S., Morby, L., Jan, A., Sewell, T., Boos, C., Wadams, B., Cope, C., Jefferey, P., Andrews, N., Getty, A., Suttling, A., Turner, C., Hudson, K., Austin, R., Howe, S., Iqbal, R., Gandhi, N., Brophy, K., Mirza, P., Willard, E., Collins, S., Ndlovu, N., Subkovas, E., Karthikeyan, V., Waggett, L., Wood, A., Bolger, A., Stockport, J., Evans, L., Harman, E., Starling, J., Williams, L., Saul, V., Sinha, M., Bell, L., Tudgay, S., Kemp, S., Frost, L., Ingram, T., Loughlin, A., Adams, C., Adams, M., Hurford, F., Owen, C., Miller, C., Donaldson, D., Tivenan, H., Button, H., Nasser, A., Jhagra, O., Stidolph, B., Brown, C., Livingstone, C., Duffy, M., Madgwick, P., Roberts, P., Greenwood, E., Fletcher, L., Beveridge, M., Earles, S., Mckenzie, D., Beacock, D., Dayer, M., Seddon, M., Greenwell, D., Luxton, F., Venn, F., Mills, H., Rewbury, J., James, K., Roberts, K., Tonks, L., Felmeden, D., Taggu, W., Summerhayes, A., Hughes, D., Sutton, J., Felmeden, L., Khan, M., Walker, E., Norris, L., O'Donohoe, L., Mozid, A., Dymond, H., Lloyd-Jones, H., Saunders, G., Simmons, D., Coles, D., Cotterill, D., Beech, S., Kidd, S., Wrigley, B., Petkar, S., Smallwood, A., Jones, R., Radford, E., Milgate, S., Metherell, S., Cottam, V., Buckley, C., Broadley, A., Wood, D., Allison, J., Rennie, K., Balian, L., Howard, L., Pippard, L., Board, S., Pitt-Kerby, T.
Publikováno v:
Proietti, M, Vitolo, M, Harrison, S L, Lane, D, Fauchier, L, Marin, F, Nabauer, M, Potpara, T S, Dan, G-A, Boriani, G, Lip, G Y H, ESC-EHRA EORP-AF Long-Term General Registry Investigators, Riahi, S & Joensen, A M 2021, ' Impact of clinical phenotypes on management and outcomes in European atrial fibrillation patients : a report from the ESC-EHRA EURObservational Research Programme in AF (EORP-AF) General Long-Term Registry ', B M C Medicine, vol. 19, no. 1, 256 . https://doi.org/10.1186/s12916-021-02120-3
BMC medicine, 19(1):256. BioMed Central
BMC Medicine, Vol 19, Iss 1, Pp 1-17 (2021)
BMC medicine, Vol. 19, no. 1, p. 256 (2021)
BMC Medicine
BMC medicine, 19(1):256. BioMed Central
BMC Medicine, Vol 19, Iss 1, Pp 1-17 (2021)
BMC medicine, Vol. 19, no. 1, p. 256 (2021)
BMC Medicine
Background Epidemiological studies in atrial fibrillation (AF) illustrate that clinical complexity increase the risk of major adverse outcomes. We aimed to describe European AF patients’ clinical phenotypes and analyse the differential clinical cou
Autor:
Lip G. Y. H., Kotalczyk A., Teutsch C., Diener H. -C., Dubner S. J., Halperin J. L., Ma C. -S., Rothman K. J., Marler S., Gurusamy V. K., Huisman M. V., Abban D. W., Aziz E., Kalan M. B., Abdul N., Backes L. M., Bradman D., Abud A. M., Badings E., Brautigam D., Adams F., Bagni E., Breton N., Addala S., Baker S. H., Brouwers P. J. A. M., Adragao P., Bala R., Browne K., Ageno W., Baldi A., Cortada J. B., Aggarwal R., Bando S., Bruni A., Agosti S., Banerjee S., Brunschwig C., Agostoni P., Bank A., Buathier H., Aguilar F., Esquivias G. B., Buhl A., Linares J. A., Barr C., Bullinga J., Aguinaga L., Bartlett M., Cabrera J. W., Ahmed J., Basic Kes V., Caccavo A., Aiello A., Baula G., Cai S., Ainsworth P., Behrens S., Caine S., Aiub J. R., Bell A., Calo L., Al-Dallow R., Benedetti R., Calvi V., Alderson L., Mazuecos J. B., Sanchez M. C., Velasco J. A. A., Benhalima B., Candeias R., Alexopoulos D., Bergler-Klein J., Capuano V., Manterola F. A., Berneau J. -B., Capucci A., Aliyar P., Bernstein R. A., Caputo R., Alonso D., Berrospi P., Rizo T. C., da Costa F. A. A., Berti S., Cardona F., Amado J., Berz A., da Costa Darrieux F. C., Amara W., Best E., Vera Y. C. D., Amelot M., Bettencourt P., Carolei A., Amjadi N., Betzu R., Carreno S., Ammirati F., Bhagwat R., Carvalho P., Andrade M., Bhatta L., Cary S., Andrawis N., Biscione F., Casu G., Annoni G., Bisignani G., Cavallini C., Ansalone G., Black T., Cayla G., Ariani M. K., Bloch M. J., Celentano A., Arias J. C., Bloom S., Cha T. -J., Armero S., Blumberg E., Cha K. S., Arora C., Bo M., Chae J. K., Aslam M. S., Bohmer E., Chalamidas K., Asselman M., Bollmann A., Challappa K., Audouin P., Bongiorni M. G., Chand S. P., Augenbraun C., Boriani G., Chandrashekar H., Aydin S., Boswijk D. J., Chartier L., Bott J., Chatterjee K., Ayryanova I., Bottacchi E., Ayala C. A. C., Cheema A., Davis G., Evonich R., Davy J. -M., Evseeva O., Chen L., Dayer M., Ezhov A., Chen S. -A., De Biasio M., Fahmy R., Chen J. H., De Bonis S., Fang Q., Chiang F. -T., De Caterina R., Farsad R., Chiarella F., De Franceschi T., Fauchier L., Chih-Chan L., de Groot J. R., Favale S., Cho Y. K., De Horta J., Fayard M., Choi J. -I., De La Briolle A., Fedele J. L., Choi D. J., de la Pena Topete G., Fedele F., Chouinard G., de Paola A. A. V., Fedorishina O., Chow D. H. -F., de Souza W., Fera S. R., Chrysos D., de Veer A., Ferreira L. G. G., Chumakova G., De Wolf L., Ferreira J., Valenzuela E. J. J. R. C., Decoulx E., Ferri C., Nica N. C., Deepak S., Ferrier A., Cislowski D. J., Defaye P., Ferro H., Clay A., Munoz F. D. -C., Finsen A., Clifford P., Brkljacic D. D., First B., Cohen A., Deumite N. J., Fischer S., Cohen M., Di Legge S., Fonseca C., Cohen S., Diemberger I., Almeida L. F., Colivicchi F., Dietz D., Forman S., Collins R., Dionisio P., Frandsen B., Colonna P., Dong Q., French W., Compton S., dos Santos F. R., Friedman K., Connolly D., Dotcheva E., Friese A., Conti A., Doukky R., Fruntelata A. G., Buenostro G. C., D'Souza A., Fujii S., Coodley G., Dubrey S., Fumagalli S., Cooper M., Ducrocq X., Fundamenski M., Coronel J., Dupljakov D., Furukawa Y., Corso G., Duque M., Gabelmann M., Sales J. C., Dutta D., Gabra N., Cottin Y., Duvilla N., Gadsboll N., Covalesky J., Duygun A., Galinier M., Cracan A., Dziewas R., Gammelgaard A., Crea F., Eaton C. B., Ganeshkumar P., Crean P., Eaves W., Gans C., Crenshaw J., Ebels-Tuinbeek L. A., Quintana A. G., Cullen T., Ehrlich C., Gartenlaub O., Darius H., Eichinger-Hasenauer S., Gaspardone A., Dary P., Eisenberg S. J., Genz C., Dascotte O., Jabali A. E., Georger F., Dauber I., Shahawy M. E., Georges J. -L., Davalos V., Hernandes M. E., Georgeson S., Davies R., Izal A. E., Giedrimas E., Gierba M., Haruna T., Jarmukli N., Ortega I. G., Hayek E., Jeanfreau R. J., Gillespie E., Healey J., Jenkins R. D., Giniger A., Hearne S., Sanchez C. J., Giudici M. C., Heffernan M., Jimenez J., Gkotsis A., Heggelund G., Jobe R., Glotzer T. V., Heijmeriks J. A., Joen-Jakobsen T., Gmehling J., Hemels M., Jones N., Gniot J., Hendriks I., Jorge J. C. M., Goethals P., Henein S., Jouve B., Goldbarg S., Her S. -H., Jung B. C., Goldberg R., Hermany P., Jung K. T., Goldmann B., Del Rio J. E. H., Jung W., Golitsyn S., Higashino Y., Kachkovskiy M., Gomez S., Hill M., Kafkala K., Mesa J. G., Hisadome T., Kalinina L., Gonzalez V. B., Hishida E., Kallmunzer B., Hermosillo J. A. G., Hoffer E., Kamali F., Lopez V. M. G., Hoghton M., Kamo T., Gorka H., Hong K., Kampus P., Gornick C., Hong S., Kashou H., Gorog D., Horbach S., Kastrup A., Gottipaty V., Horiuchi M., Katsivas A., Goube P., Hou Y., Kaufman E., Goudevenos I., Hsing J., Kawai K., Graham B., Huang C. -H., Kawajiri K., Greer G. S., Huckins D., Kazmierski J. F., Gremmler U., Hughes K., Keeling P., Grena P. G., Huizinga A., Saraiva J. F. K., Grond M., Hulsman E. L., Ketova G., Gronda E., Hung K. -C., Khaira A. S., Gronefeld G., Hwang G. -S., Khripun A., Gu X., Ikpoh M., Kim D. -I., Torres I. G. T., Imberti D., Kim Y. H., Guardigli G., Ince H., Kim N. H., Guevara C., Indolfi C., Kim D. K., Guignier A., Inoue S., Kim J. S., Gulizia M., Irles D., Gumbley M., Iseki H., Kim K. S., Gunther A., Israel C. N., Kim J., Ha A., Iteld B., Kinova E., Hahalis G., Iyer V., Klein A., Hakas J., Jackson-Voyzey E., Kmetzo J. J., Hall C., Jaffrani N., Kneller G. L., Han B., Jager F., Knezevic A., Han S., James M., Koh S. M. A., Hargrove J., Jang S. -W., Koide S., Hargroves D., Jaramillo N., Kollias A., Kooistra J. A., Li W., McClure J., Koons J., Li X., McCormack T., Koschutnik M., Lichy C., McGarity W., Kostis W. J., Lieber I., McIntyre H., Kovacic D., Rodriguez R. H. L., McLaurin B., Kowalczyk J., Lin H., Alvaro F., Palomino M., Koziolova N., Melandri F., Kraft P., Liu F., Meno H., Kragten J. A., Liu H., Menzies D., Krantz M., Esperon G. L., Mercader M., Krause L., Navarro N. L., Meyer C., Krenning B. J., Lo E., Meyer B. J., Krikke F., Lokshyn S., Miarka J., Kromhout Z., Lopez A., Mibach F., Krysiak W., Lopez-Sendon J. L., Michalski D., Kumar P., Filho A. M. L., Michel P., Kumler T., Lorraine R. S., Chreih R. M., Kuniss M., Luengas C. A., Luengas A., Mikdadi G., Kuo J. -Y., Luke R., Mikus M., Kuppers A., Luo M., Milicic D., Kurrelmeyer K., Lupovitch S., Militaru C., Kwak C. H., Lyrer P., Minaie S., Laboulle B., Ma C., Minescu B., Labovitz A., Ma G., Mintale I., Ter Lai W., Madariaga I., Mirault T., Lam A., Maeno K., Mirro M. J., Lam Y. Y., Magnin D., Mistry D., Lanas Zanetti F., Maid G., Miu N. V., Landau C., Mainigi S. K., Miyamoto N., Landini G., Makaritsis K., Moccetti T., Lanna Figueiredo E., Malhotra R., Mohammed A., Larsen T., Manning R., Nor A. M., Lavandier K., Manolis A., Mollerus M., LeBlanc J., Hurtado H. A. M., Molon G., Lee M. H., Mantas I., Mondillo S., Lee C. -H., Jattin F. M., Moniz P., Lehman J., Maqueda V., Mont L., Leitao A., Marchionni N., Montagud V., Lellouche N., Ortuno F. M., Montana O., Lelonek M., Santana A. M., Monti C., Lenarczyk R., Martinez J., Moretti L., Lenderink T., Maskova P., Mori K., Gonzalez S. L., Hernandez N. M., Moriarty A., Leong-Sit P., Matsuda K., Morka J., Leschke M., Maurer T., Moschini L., Ley N., Mauro C., Moschos N., Li Z., May E., Mugge A., Mayer N., Mulhearn T. J., Muresan C., Jose E. P., Precoma D. B., Muriago M., Padilla F. G. P., Prelle A., Musial W., Rios V. P., Prodafikas J., Musser C. W., Pajes G., Protasov K., Musumeci F., Pandey A. S., Pye M., Nageh T., Paparella G., Qiu Z., Nakagawa H., Paris F., Quedillac J. -M., Nakamura Y., Park H. W., Raev D., Nakayama T., Park J. S., Grado C. A. R., Nam G. -B., Parthenakis F., Rahimi S., Nanna M., Passamonti E., Raisaro A., Natarajan I., Patel R. J., Rama B., Nayak H. M., Patel J., Ramos R., Naydenov S., Patel M., Ranieri M., Nazlic J., Patrick J., Raposo N., Nechita A. C., Jimenez R. P., Rashba E., Nechvatal L., Paz A., Rauch-Kroehnert U., Negron S. A., Pengo V., Reddy R., Neiman J., Pentz W., Renda G., Neuenschwander F. C., Perez B., Reza S., Neves D., Rios A. M. P., Ria L., Neykova A., Perez-Cabezas A., Richter D., Miguel R. N., Perlman R., Rickli H., Nijmeh G., Persic V., Rieker W., Nizov A., Perticone F., Vera T. R., Campos R. N., Peters T. K., Ritt L. E., Nossan J., Petkar S., Roberts D., Novikova T., Pezo L. F., Briones I. R., Nowalany-Kozielska E., Pflucke C., Escudero A. E. R., Nsah E., Pham D. N., Pascual C. R., Fragoso J. C. N., Phillips R. T., Roman M., Nurgalieva S., Phlaum S., Romeo F., Nuyens D., Pieters D., Ronner E., Nyvad O., Pineau J., Roux J. -F., de Los Rios Ibarra M. O., Pinter A., Rozkova N., O'Donnell P., Pinto F., Rubacek M., O'Donnell M., Pisters R., Rubalcava F., Oh S., Pivac N., Russo A. M., Oh Y. S., Pocanic D., Rutgers M. P., Oh D., Podoleanu C., Rybak K., O'Hara G., Politano A., Said S., Oikonomou K., Poljakovic Z., Sakamoto T., Olivares C., Pollock S., Salacata A., Oliver R., Garcea J. P., Salem A., Ruiz R. O., Poppert H., Bodes R. S., Olympios C., Porcu M., Saltzman M. A., Omaszuk-Kazberuk A., Reino A. P., Salvioni A., Asensi J. O., Prasad N., Vallejo G. S., Fernandez M. S., Sokal A., Tu T. M., Saporito W. F., Yan Y. S. O., Tuininga Y., Sarikonda K., Sotolongo R., Turakhia M., Sasaoka T., de Souza O. F., Turk S., Sati H., Sparby J. A., Turner W., Savelieva I., Spinar J., Tveit A., Scala P. -J., Sprigings D., Tytus R., Schellinger P., Spyropoulos A. C., Valadao C., Scherr C., Stakos D., van Bergen P. F. M. M., Schmitz L., Steinwender C., van de Borne P., Schmitz K. -H., Stergiou G., van den Berg B. J., Schmitz B., Stiell I., van der Zwaan C., Schnabel T., Stoddard M., Van Eck M., Schnupp S., Stoikov A., Vanacker P., Schoeniger P., Streb W., Vasilev D., Schon N., Styliadis I., Vasilikos V., Schwimmbeck P., Su G., Vasilyev M., Seamark C., Su X., Veerareddy S., Searles G., Sudnik W., Mino M. V., Seidl K. -H., Sukles K., Venkataraman A., Seidman B., Sun X., Verdecchia P., Sek J., Swart H., Versaci F., Sekaran L., Szavits-Nossan J., Vester E. G., Serrati C., Taggeselle J., Vial H., Shah N., Takagi Y., Victory J., Shah V., Takhar A. P. S., Villamil A., Shah A., Tamm A., Vincent M., Shah S., Tanaka K., Vlastaris A., Sharma V. K., Tanawuttiwat T., Dahl J., Shaw L., Tang S., Vora K., Sheikh K. H., Tang A., Vranian R. B., Shimizu N., Tarsi G., Wakefield P., Shimomura H., Tassinari T., Wang N., Shin D. -G., Tayal A., Wang M., Shin E. -S., Tayebjee M., Wang X., Shite J., Berg J. M., Wang F., Sibilio G., Tesloianu D., Wang T., Silver F., The S. H. K., Warner A. L., Sime I., Thomas D., Watanabe K., Simmers T. A., Timsit S., Wei J., Singh N., Tobaru T., Weimar C., Siostrzonek P., Tomasik A. R., Weiner S., Smadja D., Torosoff M., Weinrich R., Smith D. W., Touze E., Wen M. -S., Snitman M., Trendafilova E., Wiemer M., Filho D. S., Tsai W. K., Wiggers P., Soda H., Tse H. F., Wilke A., Sofley C., Tsutsui H., Williams D., Williams M. L., Yan P. Y. B., Zhang P., Witzenbichler B., Yang T., Zhang J., Wong B., Yao J., Zhao S. P., Wong K. S. L., Yeh K. -H., Zhao Y., Wozakowska-Kaplon B., Yin W. H., Zhao Z., Wu S., Yotov Y., Zheng Y., Wu R. C., Zahn R., Zhou J., Wunderlich S., Zarich S., Zimmermann S., Wyatt N., Zenin S., Zini A., Wylie J., Zeuthen E. L., Zizzo S., Xu Y., Zhang H., Zong W., Xu X., Zhang D., Zukerman L. S., Yamanoue H., Zhang X., Yamashita T.
Publikováno v:
Clinical Research in Cardiology, 111(5), 560-573. SPRINGER HEIDELBERG
Clinical research in cardiology, 111(5), 560-573. D. Steinkopff-Verlag
Lip, G Y H, Kotalczyk, A, Teutsch, C, Diener, H-C, Dubner, S J, Halperin, J L, Ma, C-S, Rothman, K J, Marler, S, Gurusamy, V K, Huisman, M V & GLORIA-AF Investigators 2022, ' Comparative effectiveness and safety of non-vitamin K antagonists for atrial fibrillation in clinical practice : GLORIA-AF Registry ', Clinical Research in Cardiology, vol. 111, no. 5, pp. 560–573 . https://doi.org/10.1007/s00392-022-01996-2
Clinical research in cardiology, 111(5), 560-573. D. Steinkopff-Verlag
Lip, G Y H, Kotalczyk, A, Teutsch, C, Diener, H-C, Dubner, S J, Halperin, J L, Ma, C-S, Rothman, K J, Marler, S, Gurusamy, V K, Huisman, M V & GLORIA-AF Investigators 2022, ' Comparative effectiveness and safety of non-vitamin K antagonists for atrial fibrillation in clinical practice : GLORIA-AF Registry ', Clinical Research in Cardiology, vol. 111, no. 5, pp. 560–573 . https://doi.org/10.1007/s00392-022-01996-2
Background and purpose Prospectively collected data comparing the safety and effectiveness of individual non-vitamin K antagonists (NOACs) are lacking. Our objective was to directly compare the effectiveness and safety of NOACs in patients with newly
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::0486aadeb6cdcda6f0bdefacc74cd319
http://hdl.handle.net/1887/3566948
http://hdl.handle.net/1887/3566948
Autor:
Boriani, G.
Publikováno v:
Giornale italiano di cardiologia (2006). 23(8)
Autor:
Glikson, M., Nielsen, J. C., Kronborg, M. B., Michowitz, Y., Auricchio, A., Barbash, I. M., Barrabes, J. A., Boriani, G., Braunschweig, F., Brignole, M., Burri, H., Coats, A. J. S., Deharo, J. -C., Delgado, V., Diller, G. -P., Israel, C. W., Keren, A., Knops, R. E., Kotecha, D., Leclercq, C., Merkely, B., Starck, C., Thylen, I., Tolosana, J. M., Leyva, F., Linde, C., Abdelhamid, M., Aboyans, V., Arbelo, E., Asteggiano, R., Baron-Esquivias, G., Bauersachs, J., Biffi, M., Birgersdotter-Green, U., Bongiorni, M. G., Borger, M. A., Celutkiene, J., Cikes, M., Daubert, J. -C., Drossart, I., Ellenbogen, K., Elliott, P. M., Fabritz, L., Falk, V., Fauchier, L., Fernandez-Aviles, F., Foldager, D., Gadler, F., De Vinuesa, P. G. G., Gorenek, B., Guerra, J. M., Hermann Haugaa, K., Hendriks, J., Kahan, T., Katus, H. A., Konradi, A., Koskinas, K. C., Law, H., Lewis, B. S., Linker, N. J., Lochen, M. -L., Lumens, J., Mascherbauer, J., Mullens, W., Nagy, K. V., Prescott, E., Raatikainen, P., Rakisheva, A., Reichlin, T., Ricci, R. P., Shlyakhto, E., Sitges, M., Sousa-Uva, M., Sutton, R., Suwalski, P., Svendsen, J. H., Touyz, R. M., Van Gelder, I. C., Vernooy, K., Waltenberger, J., Whinnett, Z., Witte, K. K., Qoriany, A.
Publikováno v:
European Heart Journal, 42, 3427-3520
EP-Europace
EP-Europace, 2022, 24 (1), pp.71-164. ⟨10.1093/europace/euab232⟩
Glikson, M, Nielsen, J C, Kronborg, M B, Michowitz, Y, Auricchio, A, Barbash, I M, Barrabés, J A, Boriani, G, Braunschweig, F, Brignole, M, Burri, H, Coats, A J S, Deharo, J-C, Delgado, V, Diller, G-P, Israel, C W, Keren, A, Knops, R E, Kotecha, D, Leclercq, C, Merkely, B, Starck, C, Thylén, I, Tolosana, J M & ESC Scientific Document Group 2021, ' 2021 ESC Guidelines on cardiac pacing and cardiac resynchronization therapy ', European Heart Journal, vol. 42, no. 35, pp. 3427-3520 . https://doi.org/10.1093/eurheartj/ehab364
European Heart Journal, 42, 35, pp. 3427-3520
EP-Europace
EP-Europace, 2022, 24 (1), pp.71-164. ⟨10.1093/europace/euab232⟩
Glikson, M, Nielsen, J C, Kronborg, M B, Michowitz, Y, Auricchio, A, Barbash, I M, Barrabés, J A, Boriani, G, Braunschweig, F, Brignole, M, Burri, H, Coats, A J S, Deharo, J-C, Delgado, V, Diller, G-P, Israel, C W, Keren, A, Knops, R E, Kotecha, D, Leclercq, C, Merkely, B, Starck, C, Thylén, I, Tolosana, J M & ESC Scientific Document Group 2021, ' 2021 ESC Guidelines on cardiac pacing and cardiac resynchronization therapy ', European Heart Journal, vol. 42, no. 35, pp. 3427-3520 . https://doi.org/10.1093/eurheartj/ehab364
European Heart Journal, 42, 35, pp. 3427-3520
These are the clinical practice guidelines of the European Society of Cardiology on cardiac pacing and cardiac resynchronization therapy, from 2021.
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::1ce2fbe11df736a8c0c59558a718dd6c