Zobrazeno 1 - 10
of 19
pro vyhledávání: '"Corcoran, N."'
Autor:
Sanchez-Vega, F., Mina, M., Armenia, J., Chatila, W. K., Luna, A., La, K. C., Dimitriadoy, S., Liu, D. L., Kantheti, H. S., Saghafinia, S., Chakravarty, D., Daian, F., Gao, Q., Bailey, M. H., Liang, W. -W., Foltz, S. M., Shmulevich, I., Ding, L., Heins, Z., Ochoa, A., Gross, B., Gao, J., Zhang, H., Kundra, R., Kandoth, C., Bahceci, I., Dervishi, L., Doğrusöz, Uğur, Zhou, W., Shen, H., Laird, P. W., Way, G. P., Greene, C. S., Liang, H., Xiao, Y., Wang, C., Iavarone, A., Berger, A. H., Bivona, T. G., Lazar, A. J., Hammer, G. D., Giordano, T., Kwong, L. N., McArthur, G., Huang, C., Tward, A. D., Frederick, M. J., McCormick, F., Meyerson, M., Caesar-Johnson, S. J., Demchok, J. A., Felau, I., Kasapi, M., Ferguson, M. L., Hutter, C. M., Sofia, H. J., Tarnuzzer, R., Wang, Z., Yang, L., Zenklusen, J. C., Zhang, J. J., Chudamani, S., Liu, J., Lolla, L., Naresh, R., Pihl, T., Sun, Q., Wan, Y., Wu, Y., Cho, J., DeFreitas, T., Frazer, S., Gehlenborg, N., Getz, G., Heiman, D. I., Kim, J., Lawrence, M. S., Lin, P., Meier, S., Noble, M. S., Saksena, G., Voet, D., Bernard, B., Chambwe, N., Dhankani, V., Knijnenburg, T., Kramer, R., Leinonen, K., Liu, Y., Miller, M., Reynolds, S., Thorsson, V., Zhang, W., Akbani, R., Broom, B. M., Hegde, A. M., Ju, Z., Kanchi, R. S., Korkut, A., Li, J., Ling, S., Liu W., Lu, Y., Mills, G. B., Ng, K. -S., Rao, A., Ryan, M., Wang, J., Weinstein, J. N., Zhang, J., Abeshouse, A., de, Bruijn, I., Gross, B. E., Heins, Z. J., La, K., Ladanyi, M., Nissan, M. G., Phillips, S. M., Reznik, E., Sander, C., Schultz, N., Sheridan, R., Sumer, S. O., Sun, Y., Taylor, B. S., Anur, P., Peto, M., Spellman, P., Benz, C., Stuart, J. M., Wong, C. K., Yau, C., Hayes, D. N., Parker, J. S., Wilkerson, M. D., Ally, A., Balasundaram, M., Bowlby, R., Brooks, D., Carlsen, R., Chuah, E., Dhalla, N., Holt, R., Jones, S. J. M., Kasaian, K., Lee, D., Ma, Y., Marra, M. A., Mayo, M., Moore, R. A., Mungall, A. J., Mungall, K., Robertson, A. G., Sadeghi, S., Schein, J. E., Sipahimalani, P., Tam, A., Thiessen, N., Tse, K., Wong, T., Berger, A. C., Beroukhim, R., Cherniack, A. D., Cibulskis, C., Gabriel, S. B., Gao, G. F., Ha, G., Schumacher, S. E., Shih, J., Kucherlapati, M. H., Kucherlapati, R. S., Baylin, S., Cope, L., Danilova, L., Bootwalla, M. S., Lai, P. H., Maglinte, D. T., Van, Den, Berg, D. J., Weisenberger, D. J., Auman, J. T., Balu, S., Bodenheimer, T., Fan, C., Hoadley, K. A., Hoyle, A. P., Jefferys, S. R., Jones, C. D., Meng, S., Mieczkowski, P. A., Mose, L. E., Perou, A. H., Perou, C. M., Roach, J., Shi, Y., Simons, J. V., Skelly, T., Soloway, M. G., Tan, D., Veluvolu, U., Fan, H., Hinoue, T., Bellair, M., Chang, K., Covington, K., Creighton, C. J., Dinh, H., Doddapaneni, H., Donehower, L. A., Drummond, J., Gibbs, R. A., Glenn, R., Hale, W., Han, Y., Hu, J., Korchina, V., Lee, S., Lewis, L., Li, W., Liu, X., Morgan, M., Morton, D., Muzny, D., Santibanez, J., Sheth, M., Shinbrot, E., Wang, L., Wang, M., Wheeler, D. A., Xi, L., Zhao, F., Hess, J., Appelbaum, E. L., Bailey, M., Cordes, M. G., Fronick, C. C., Fulton, L. A., Fulton, R. S., Mardis, E. R., McLellan, M. D., Miller, C. A., Schmidt, H. K., Wilson, R. K., Crain, D., Curley, E., Gardner, J., Lau, K., Mallery, D., Morris, S., Paulauskis, J., Penny, R., Shelton, C., Shelton, T., Sherman, M., Thompson, E., Yena, P., Bowen, J., Gastier-Foster, J. M., Gerken, M., Leraas, K. M., Lichtenberg, T. M., Ramirez, N. C., Wise, L., Zmuda, E., Corcoran, N., Costello, T., Hovens, C., Carvalho, A. L., de, Carvalho, A. C., Fregnani, J. H., Longatto-Filho, A., Reis, R. M., Scapulatempo-Neto, C., Silveira, H. C. S., Vidal, D. O., Burnette, A., Eschbacher, J., Hermes, B., Noss, A., Singh, R., Anderson, M. L., Castro, P. D., Ittmann, M., Huntsman, D., Kohl, B., Le, X., Thorp, R., Andry, C., Duffy, E. R., Lyadov, V., Paklina, O., Setdikova, G., Shabunin, A., Tavobilov, M., McPherson, C., Warnick, R., Berkowitz, R., Cramer, D., Feltmate, C., Horowitz, N., Kibel, A., Muto, M., Raut, C. P., Malykh, A., Barnholtz-Sloan, J. S., Barrett, W., Devine, K., Fulop, J., Ostrom, Q. T., Shimmel, K., Wolinsky, Y., Sloan, A. E., De, Rose, A., Giuliante, F., Goodman, M., Karlan, B. Y., Hagedorn, C. H., Eckman, J., Harr, J., Myers, J., Tucker, K., Zach, L. A., Deyarmin, B., Hu, H., Kvecher, L., Larson, C., Mural, R. J., Somiari, S., Vicha, A., Zelinka, T., Bennett, J., Iacocca, M., Rabeno, B., Swanson, P., Latour, M., Lacombe, L., Têtu, B., Bergeron, A., McGraw, M., Staugaitis, S. M., Chabot, J., Hibshoosh, H., Sepulveda, A., Su, T., Wang, T., Potapova, O., Voronina, O., Desjardins, L., Mariani, O., Roman-Roman, S., Sastre, X., Stern, M. -H., Cheng, F., Signoretti, S., Berchuck, A., Bigner, D., Lipp, E., Marks, J., McCall, S., McLendon, R., Secord, A., Sharp, A., Behera, M., Brat, D. J., Chen, A., Delman, K., Force, S., Khuri, F., Magliocca, K., Maithel, S., Olson, J. J., Owonikoko, T., Pickens, A., Ramalingam, S., Shin, D. M., Sica, G., Van, Meir, E. G., Eijckenboom, W., Gillis, A., Korpershoek, E., Looijenga, L., Oosterhuis, W., Stoop, H., van, Kessel, K. E., Zwarthoff, E. C., Calatozzolo, C., Cuppini, L., Cuzzubbo, S., DiMeco, F., Finocchiaro, G., Mattei, L., Perin, A., Pollo, B., Chen, C., Houck, J., Lohavanichbutr, P., Hartmann, A., Stoehr, C., Stoehr, R., Taubert, H., Wach, S., Wullich, B., Kycler, W., Murawa, D., Wiznerowicz, M., Chung, K., Edenfield, W. J., Martin, J., Baudin, E., Bubley, G., Bueno, R., De, Rienzo, A., Richards, W. G., Kalkanis, S., Mikkelsen, T., Noushmehr, H., Scarpace, L., Girard, N., Aymerich, M., Campo, E., Giné, E., Guillermo, A. L., Van, Bang, N., Hanh, P. T., Phu, B. D., Tang, Y., Colman, H., Evason, K., Dottino, P. R., Martignetti, J. A., Gabra, H., Juhl, H., Akeredolu, T., Stepa, S., Hoon, D., Ahn, K., Kang, K. J., Beuschlein, F., Breggia, A., Birrer, M., Bell, D., Borad, M., Bryce, A. H., Castle, E., Chandan, V., Cheville, J., Copland, J. A., Farnell, M., Flotte, T., Giama, N., Ho, T., Kendrick, M., Kocher, J. -P., Kopp, K., Moser, C., Nagorney, D., O'Brien, D., O'Neill, B. P., Patel, T., Petersen, G., Que, F., Rivera, M., Roberts, L., Smallridge, R., Smyrk, T., Stanton, M., Thompson, R. H., Torbenson, M., Yang, J. D., Zhang, L., Brimo, F., Ajani, J. A., Gonzalez, A. M. A., Behrens, C., Bondaruk, J., Broaddus, R., Czerniak, B., Esmaeli, B., Fujimoto, J., Gershenwald, J., Guo, C., Logothetis, C., Meric-Bernstam, F., Moran, C., Ramondetta, L., Rice, D., Sood, A., Tamboli, P., Thompson, T., Troncoso, P., Tsao, A., Wistuba, I., Carter, C., Haydu, L., Hersey, P., Jakrot, V., Kakavand, H., Kefford, R., Lee, K., Long, G., Mann, G., Quinn, M., Saw, R., Scolyer, R., Shannon, K., Spillane, A., Stretch, J., Synott, M., Thompson, J., Wilmott, J., Al-Ahmadie, H., Chan, T. A., Ghossein, R., Gopalan, A., Levine, D. A., Reuter, V., Singer, S., Singh, B., Tien, N. V., Broudy, T., Mirsaidi, C., Nair, P., Drwiega, P., Miller, J., Smith, J., Zaren, H., Park, J. -W., Hung, N. P., Kebebew, E., Linehan, W. M., Metwalli, A. R., Pacak, K., Pinto, P. A., Schiffman, M., Schmidt, L. S., Vocke, C. D., Wentzensen, N., Worrell, R., Yang, H., Moncrieff, M., Goparaju, C., Melamed, J., Pass, H., Botnariuc, N., Caraman, I., Cernat, M., Chemencedji, I., Clipca, A., Doruc, S., Gorincioi, G., Mura, S., Pirtac, M., Stancul, I., Tcaciuc, D., Albert, M., Alexopoulou, I., Arnaout, A., Bartlett, J., Engel, J., Gilbert, S., Parfitt, J., Sekhon, H., Thomas, G., Rassl, D. M., Rintoul, R. C., Bifulco, C., Tamakawa, R., Urba, W., Hayward, N., Timmers, H., Antenucci, A., Facciolo, F., Grazi, G., Marino, M., Merola, R., de, Krijger, R., Gimenez-Roqueplo, A. -P., Piché, A., Chevalier, S., McKercher, G., Birsoy, K., Barnett, G., Brewer, C., Farver, C., Naska, T., Pennell, N. A., Raymond, D., Schilero, C., Smolenski, K., Williams, F., Morrison, C., Borgia, J. A., Liptay, M. J., Pool, M., Seder, C. W., Junker, K., Omberg, L., Dinkin, M., Manikhas, G., Alvaro, D., Bragazzi, M. C., Cardinale, V., Carpino, G., Gaudio, E., Chesla, D., Cottingham, S., Dubina, M., Moiseenko, F., Dhanasekaran, R., Becker, K. -F., Janssen, K. -P., Slotta-Huspenina, J., Abdel-Rahman, M. H., Aziz, D., Bell, S., Cebulla, C. M., Davis, A., Duell, R., Elder, J. B., Hilty, J., Kumar, B., Lang, J., Lehman, N. L., Mandt, R., Nguyen, P., Pilarski, R., Rai, K., Schoenfield, L., Senecal, K., Wakely, P., Hansen, P., Lechan, R., Powers, J., Tischler, A., Grizzle, W. E., Sexton, K. C., Kastl, A., Henderson, J., Porten, S., Waldmann, J., Fassnacht, M., Asa, S. L., Schadendorf, D., Couce, M., Graefen, M., Huland, H., Sauter, G., Schlomm, T., Simon, R., Tennstedt, P., Olabode, O., Nelson, M., Bathe, O., Carroll, P. R., Chan, J. M., Disaia, P., Glenn, P., Kelley, R. K., Landen, C. N., Phillips, J., Prados, M., Simko, J., Smith-McCune, K., VandenBerg, S., Roggin, K., Fehrenbach, A., Kendler, A., Sifri, S., Steele, R., Jimeno, A., Carey, F., Forgie, I., Mannelli, M., Carney, M., Hernandez, B., Campos, B., Herold-Mende, C., Jungk, C., Unterberg, A., von, Deimling, A., Bossler, A., Galbraith, J., Jacobus, L., Knudson, M., Knutson, T., Ma, D., Milhem, M., Sigmund, R., Godwin, A. K., Madan, R., Rosenthal, H. G., Adebamowo, C., Adebamowo, S. N., Boussioutas, A., Beer, D., Mes-Masson, A. -M., Saad, F., Bocklage, T., Landrum, L., Mannel, R., Moore, K., Moxley, K., Postier, R., Walker, J., Zuna, R., Feldman, M., Valdivieso, F., Dhir, R., Luketich, J., Pinero, E. M. M., Quintero-Aguilo, M., Carlotti, C. G., Jr., Dos, Santos, J. S., Kemp, R., Sankarankuty, A., Tirapelli, D., Catto, J., Agnew, K., Swisher, E., Creaney, J., Robinson, B., Shelley, C. S., Godwin, E. M., Kendall, S., Shipman, C., Bradford, C., Carey, T., Haddad, A., Moyer, J., Peterson, L., Prince, M., Rozek, L., Wolf, G., Bowman, R., Fong, K. M., Yang, I., Korst, R., Rathmell, W. K., Fantacone-Campbell, J. L., Hooke, J. A., Kovatich, A. J., Shriver, C. D., DiPersio, J., Drake, B., Govindan, R., Heath, S., Ley, T., Van, Tine, B., Westervelt, P., Rubin, M. A., Lee, J. I., Aredes, N. D., Mariamidze, A., Van, Allen, E. M., Ciriello, G., The, Cancer, Genome, Atlas, Research, Network.tif
Publikováno v:
Cell
Cell, vol. 173, no. 2, pp. 321-337.e10
Sanchez-Vega, Francisco; Mina, Marco; Armenia, Joshua; Chatila, Walid K; Luna, Augustin; La, Konnor C; Dimitriadoy, Sofia; Liu, David L; Kantheti, Havish S; Saghafinia, Sadegh; Chakravarty, Debyani; Daian, Foysal; Gao, Qingsong; Bailey, Matthew H; Liang, Wen-Wei; Foltz, Steven M; Shmulevich, Ilya; Ding, Li; Heins, Zachary; Ochoa, Angelica; ... (2018). Oncogenic Signaling Pathways in The Cancer Genome Atlas. Cell, 173(2), 321-337.e10. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.035
Cell, 173(2), 321. Cell Press
337.e10
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell, vol 173, iss 2
Cell, vol. 173, no. 2, pp. 321-337.e10
Sanchez-Vega, Francisco; Mina, Marco; Armenia, Joshua; Chatila, Walid K; Luna, Augustin; La, Konnor C; Dimitriadoy, Sofia; Liu, David L; Kantheti, Havish S; Saghafinia, Sadegh; Chakravarty, Debyani; Daian, Foysal; Gao, Qingsong; Bailey, Matthew H; Liang, Wen-Wei; Foltz, Steven M; Shmulevich, Ilya; Ding, Li; Heins, Zachary; Ochoa, Angelica; ... (2018). Oncogenic Signaling Pathways in The Cancer Genome Atlas. Cell, 173(2), 321-337.e10. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.035
Cell, 173(2), 321. Cell Press
337.e10
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell, vol 173, iss 2
Genetic alterations in signaling pathways that control cell-cycle progression, apoptosis, and cell growth are common hallmarks of cancer, but the extent, mechanisms, and co-occurrence of alterations in these pathways differ between individual tumors
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::bf7bd5babae899051cba8e4370f28d5e
https://hdl.handle.net/11693/49844
https://hdl.handle.net/11693/49844
Autor:
Pan, H, Gray, R, Braybrooke, J, Davies, C, Taylor, C, Mcgale, P, Peto, R, Pritchard, Ki, Bergh, J, Dowsett, M, Hayes, Df, Albain, K, Anderson, S, Arriagada, R, Barlow, W, Bartlett, J, Bergsten‐nordström, E, Bliss, J, Boccardo, F, Bradley, R, Brain, E, Cameron, D, Clarke, M, Coates, A, Coleman, R, Correa, C, Costantino, J, Cuzick, J, Davidson, N, Dodwell, D, Di Leo, A, Ewertz, M, Forbes, J, Gelber, R, Gnant, M, Goldhirsch, A, Goodwin, P, Hill, C, Ingle, J, Jagsi, R, Janni, W, Loibl, S, Mackinnon, E, Martin, M, Mukai, H, Norton, L, Ohashi, Y, Paik, S, Perez, E, Piccart, M, Pierce, L, Poortmans, P, Raina, V, Ravdin, P, Regan, M, Robertson, J, Rutgers, E, Slamon, D, Sparano, J, Swain, S, Tutt, A, Viale, G, Von Minckwitz, G, Wang, X, Whelan, T, Wilcken, N, Winer, E, Wolmark, N, Wood, W, Zambetti, M, Alberro, Ja, Ballester, B, Deulofeu, P, Fábregas, R, Fraile, M, Gubern, Jm, Janer, J, Moral, A, De Pablo Jl, Peñalva, G, Puig, P, Ramos, M, Rojo, R, Santesteban, P, Serra, C, Solà, M, Solarnau, L, Solsona, J, Veloso, E, Vidal, S, Abe, O, Abe, R, Enomoto, K, Kikuchi, K, Koyama, H, Masuda, H, Nomura, Y, Sakai, K, Sugimachi, K, Toi, M, Tominaga, T, Uchino, J, Yoshida, M, Haybittle, Jl, Leonard, Cf, Calais, G, Garaud, P, Collett, V, Delmestri, A, Sayer, J, Harvey, Vj, Holdaway, Im, Kay, Rg, Mason, Bh, Forbes, Jf, Balic, M, Bartsch, R, Fesl, C, Fitzal, F, Fohler, H, Greil, R, Jakesz, R, Marth, C, Mlineritsch, B, Pfeiler, G, Singer, Cf, Steger, Gg, Stöger, H, Canney, P, Yosef, Hma, Focan, C, Peek, U, Oates, Gd, Powell, J, Durand, M, Mauriac, L, Dolci, S, Larsimont, D, Nogaret, Jm, Philippson, C, Piccart, Mj, Masood, Mb, Parker, D, Price, Jj, Lindsay, Ma, Mackey, J, Hupperets, Psgj, Bates, T, Blamey, Rw, Chetty, U, Ellis, Io, Mallon, E, Morgan, Dal, Patnick, J, Pinder, S, Lohrisch, C, Nichol, A, Bramwell, Vh, Chen, Be, Gelmon, K, Goss, Pe, Levine, Mn, Parulekar, W, Pater, Jl, Shepherd, Le, Tu, D, Berry, D, Broadwater, G, Cirrincione, C, Muss, H, Weiss, Rb, Abu‐zahra, Ht, Portnoj, Sm, Bowden, S, Brookes, C, Dunn, J, Fernando, I, Lee, M, Poole, C, Rea, D, Spooner, D, Barrett‐lee, Pj, Mansel, Re, Monypenny, Ij, Gordon, Nh, Davis, Hl, Sestak, I, Lehingue, Y, Romestaing, P, Dubois, Jb, Delozier, T, Griffon, B, Mace Lesec’h, J, De La Lande, B, Mouret‐fourme, E, Mustacchi, G, Petruzelka, L, Pribylova, O, Owen, Jr, Harbeck, N, Jänicke, F, Meisner, C, Schmitt, M, Thomssen, C, Meier, P, Shan, Y, Shao, Yf, Zhao, Db, Chen, Zm, Howell, A, Swindell, R, Boddington, C, Burrett, Ja, Cutter, D, Duane, F, Evans, V, Gettins, L, Godwin, J, James, S, Kerr, A, Liu, H, Mannu, G, Mchugh, T, Morris, P, Read, S, Wang, Y, Wang, Z, Albano, J, De Oliveira Cf, Gervásio, H, Gordilho, J, Ejlertsen, B, Jensen, Mb, Johansen, H, Mouridsen, H, Palshof, T, Gelman, Rs, Harris, Jr, Henderson, C, Shapiro, Cl, Christiansen, P, Mouridsen, Ht, Fehm, T, Trampisch, Hj, Dalesio, O, De Vries Ege, Rodenhuis, S, Van Tinteren, H, Comis, Rl, Davidson, Ne, Robert, N, Sledge, G, Solin, Lj, Sparano, Ja, Tormey, Dc, Dixon, Jm, Forrest, P, Jack, W, Kunkler, I, Rossbach, J, Klijn, Jgm, Treurniet‐donker, Ad, Van Putten Wlj, Rotmensz, N, Veronesi, U, Bartelink, H, Bijker, N, Bogaerts, J, Cardoso, F, Cufer, T, Julien, Jp, Van De Velde Cjh, Cunningham, Mp, Brufsky, Am, Coleman, Re, Llombart, Ha, Huovinen, R, Joensuu, H, Costa, A, Bonadonna, G, Gianni, L, Valagussa, P, Goldstein, Lj, Bonneterre, J, Fargeot, P, Fumoleau, P, Kerbrat, P, Luporsi, E, Namer, M, Carrasco, E, Segui, Ma, Eiermann, W, Hilfrich, J, Jonat, W, Kaufmann, M, Kreienberg, R, Schumacher, M, Bastert, G, Rauschecker, H, Sauer, R, Sauerbrei, W, Schauer, A, Blohmer, Ju, Costa, Sd, Eidtmann, H, Gerber, B, Jackisch, C, De Schryver, A, Vakaet, L, Belfiglio, M, Nicolucci, A, Pellegrini, F, Pirozzoli, Mc, Sacco, M, Valentini, M, Mcardle, Cs, Smith, Dc, Stallard, S, Dent, Dm, Gudgeon, Ca, Hacking, A, Murray, E, Panieri, E, Werner, Id, Galligioni, E, Leone, B, Vallejo, Ct, Zwenger, A, Lopez, M, Erazo, A, Medina, Jy, Horiguchi, J, Takei, H, Fentiman, Is, Hayward, Jl, Rubens, Rd, Skilton, D, Scheurlen, H, Sohn, Hc, Untch, M, Dafni, U, Markopoulos, C, Fountzilas, G, Mavroudis, D, Klefstrom, P, Blomqvist, C, Saarto, T, Gallen, M, Tinterri, C, Margreiter, R, De Lafontan, B, Mihura, J, Roché, H, Asselain, B, Salmon, Rj, Vilcoq, Jr, André, F, Delaloge, S, Koscielny, S, Michiels, S, Rubino, C, A'Hern, R, Ellis, P, Kilburn, L, Yarnold, Jr, Benraadt, J, Kooi, M, Van De Velde Ao, Van Dongen Ja, Vermorken, Jb, Castiglione, M, Colleoni, M, Collins, J, Gelber, Rd, Lindtner, J, Price, Kn, Regan, Mm, Rudenstam, Cm, Senn, Hj, Thuerlimann, B, Bliss, Jm, Chilvers, Ced, Coombes, Rc, Hall, E, Marty, M, Buyse, M, Possinger, K, Schmid, P, Wallwiener, D, Bighin, C, Bruzzi, P, Del Mastro, L, Dozin, B, Pastorino, S, Pronzato, P, Sertoli, Mr, Foster, L, George, Wd, Stewart, Hj, Stroner, P, Borovik, R, Hayat, H, Inbar, Mj, Peretz, T, Robinson, E, Camerini, T, Formelli, F, Martelli, G, Di Mauro Mg, Perrone, F, Amadori, D, Martoni, A, Pannuti, F, Camisa, R, Musolino, A, Passalacqua, R, Iwata, H, Shien, T, Ikeda, T, Inokuchi, K, Sawa, K, Sonoo, H, Sadoon, M, Tulusan, Ah, Kohno, N, Miyashita, M, Takao, S, Ahn, Jh, Jung, Kh, Korzeniowski, S, Skolyszewski, J, Ogawa, M, Yamashita, J, Bastiaannet, E, Liefers, Gj, Christiaens, R, Neven, P, Paridaens, R, Van Den Bogaert, W, Braun, S, Martin, P, Romain, S, Janauer, M, Seifert, M, Sevelda, P, Zielinski, Cc, Hakes, T, Hudis, Ca, Wittes, R, Giokas, G, Kondylis, D, Lissaios, B, De La Huerta, R, Sainz, Mg, Ro, J, Camphausen, K, Danforth, D, Lichter, A, Lippman, M, Smart, D, Steinberg, S, D’Amico, C, Lioce, M, Paradiso, A, Ohno, S, Bass, G, Brown, A, Bryant, J, Dignam, J, Fisher, B, Geyer, C, Mamounas, Ep, Redmond, C, Wickerham, L, Aihara, T, Hozumi, Y, Baum, M, Jackson, Im, Palmer, Mk, Ingle, Jn, Suman, Vj, Bengtsson, No, Emdin, S, Jonsson, H, Venturini, M, Lythgoe, Jp, Kissin, M, Erikstein, B, Hannisdal, E, Jacobsen, Ab, Reinertsen, Kv, Varhaug, Je, Gundersen, S, Hauer‐jensen, M, Høst, H, Nissen‐meyer, R, Mitchell, Ak, Robertson, Jfr, Ueo, H, Di Palma, M, Mathé, G, Misset, Jl, Levine, M, Morimoto, K, Takatsuka, Y, Crossley, E, Harris, A, Talbot, D, Taylor, M, Cocconi, G, Di Blasio, B, Ivanov, V, Paltuev, R, Semiglazov, V, Brockschmidt, J, Cooper, Mr, Falkson, Ci, Hadji, P, A’Hern, R, Makris, A, Parton, M, Pennert, K, Powles, Tj, Smith, Ie, Gazet, Jc, Browne, L, Graham, P, Corcoran, N, Clack, G, Van Poznak, C, Deshpande, N, Di Martino, L, Douglas, P, Lindtner, A, Notter, G, Bryant, Ajs, Ewing, Gh, Firth, La, Krushen‐kosloski, Jl, Anderson, H, Killander, F, Malmström, P, Rydén, L, Arnesson, Lg, Carstensen, J, Dufmats, M, Fohlin, H, Nordenskjöld, B, Söderberg, M, Carpenter, Jt, Murray, N, Royle, Gt, Simmonds, Pd, Crowley, J, Gralow, J, Hortobagyi, G, Livingston, R, Martino, S, Osborne, Ck, Ravdin, Pm, Bondesson, T, Celebioglu, F, Dahlberg, K, Fornander, T, Fredriksson, I, Frisell, J, Göransson, E, Iiristo, M, Johansson, U, Lenner, E, Löfgren, L, Nikolaidis, P, Perbeck, L, Rotstein, S, Sandelin, K, Skoog, L, Svane, G, Af Trampe, E, Wadström, C, Maibach, R, Thürlimann, B, Holli, K, Rouhento, K, Safra, T, Brenner, H, Hercbergs, A, Yoshimoto, M, Paterson, Ahg, Fyles, A, Meakin, Jw, Panzarella, T, Bahi, J, Lemonnier, J, Martin, Al, Reid, M, Spittle, M, Bishop, H, Bundred, Nj, Forsyth, S, Pinder, Se, Deutsch, Gp, Kwong, Dlw, Pai, Vr, Senanayake, F, Rubagotti, A, Hackshaw, A, Houghton, J, Ledermann, J, Monson, K, Tobias, Js, Carlomagno, C, De Laurentiis, M, De Placido, S, Williams, L, Bell, R, Hinsley, S, Marshall, Hc, Pierce, Lj, Solomayer, E, Horsman, Jm, Lester, J, Winter, Mc, Buzdar, Au, Hsu, L, Love, Rr, Ahlgren, J, Garmo, H, Holmberg, L, Liljegren, G, Lindman, H, Wärnberg, F, Asmar, L, Jones, Se, Aft, R, Gluz, O, Liedtke, C, Nitz, U, Litton, A, Wallgren, A, Karlsson, P, Linderholm, Bk, Chlebowski, Rt, Caffier, H.
Publikováno v:
New England Journal of Medicine, 377(19), 1836-1846. MASSACHUSETTS MEDICAL SOC
New England journal of medicine, 377(19), 1836-1846. Massachussetts Medical Society
New England Journal of Medicine, 377(19), 1836-1846. MASSACHUSETTS MEDICAL SOCIETY
New England journal of medicine, 377(19), 1836-1846. Massachussetts Medical Society
New England Journal of Medicine, 377(19), 1836-1846. MASSACHUSETTS MEDICAL SOCIETY
Background The administration of endocrine therapy for 5 years substantially reduces recurrence rates during and after treatment in women with early-stage, estrogen-receptor (ER)–positive breast cancer. Extending such therapy beyond 5 years offers
Autor:
Alberro, JA, Ballester, B, Deulofeu, P, Fabregas, R, Fraile, M, Gubern, JM, Janer, J, Moral, A, de Pablo, JL, Penalva, G, Puig, P, Ramos, M, Rojo, R, Santesteban, P, Serra, C, Sola, M, Solarnau, L, Solsona, J, Veloso, E, Vidal, S, Abe, O, Abe, R, Enomoto, K, Kikuchi, K, Koyama, H, Masuda, H, Nomura, Y, Ohashi, Y, Sakai, K, Sugimachi, K, Toi, M, Tominaga, T, Uchino, J, Yoshida, M, Coles, CE, Haybittle, JL, Moebus, V, Leonard, CF, Calais, G, Garaud, P, Collett, V, Davies, C, Delmestri, A, Sayer, J, Harvey, VJ, Holdaway, IM, Kay, RG, Mason, BH, Forbe, JF, Franci, PA, Wilcken, N, Balic, M, Bartsch, R, Fesl, C, Fitzal, F, Fohler, H, Gnant, M, Greil, R, Jakesz, R, Marth, C, Mlineritsch, B, Pfeiler, G, Singer, CF, Steger, GG, Stoeger, H, Canney, P, Yosef, HMA, Focan, C, Peek, U, Oates, GD, Powell, J, Durand, M, Mauriac, L, Di Leo, A, Dolci, S, Larsimont, D, Nogaret, JM, Philippson, C, Piccart, MJ, Masood, MB, Parker, D, Price, JJ, Lindsay, MA, Mackey, J, Martin, M, Hupperets, PSGJ, Bates, T, Blamey, RW, Chetty, U, Ellis, IO, Mallon, E, Morgan, DAL, Patnick, J, Pinder, S, Lohrisch, C, Nichol, A, Bartlett, JMS, Bramwell, VH, Chen, BE, Chia, SKL, Gelmon, K, Goss, PE, Levine, MN, Parulekar, W, Pater, JL, Pritchard, KI, Shepherd, LE, Tu, D, Whelan, T, Berry, D, Broadwater, G, Cirrincione, C, Muss, H, Norton, L, Weiss, RB, Abu-Zahara, HT, Karpov, A, Portnoj, SL, Bowden, S, Brookes, C, Dunn, J, Fernando, I, Lee, M, Poole, C, Rea, D, Spooner, D, Barrett-Lee, PJ, Manse, RE, Monypenny, IJ, Gordon, NH, Davis, HL, Cuzick, J, Sestak, I, Lehingue, Y, Romestaing, P, Dubois, JB, Delozier, T, Griffon, B, Lesec'h, J Mace, Mustacchi, G, Petruzelka, L, Pribylova, O, Owen, JR, Meier, P, Shan, Y, Shao, YF, Wang, X, Zhao, DB, Howell, A, Swindell, R, Albano, J, de Oliveira, CF, Gervasio, H, Gordilho, J, Ejlertsen, B, Jensen, M-B, Mouridsen, H, Gelman, RS, Harris, JR, Hayes, D, Henderson, C, Shapiro, CL, Christiansen, P, Ewertz, M, Jensen, MB, Mouridsen, HT, Fehm, T, Trampisch, HJ, Dalesio, O, de Vries, EGE, Rodenhuis, S, van Tinteren, H, Comis, RL, Davidson, NE, Gray, R, Robert, N, Sledge, G, Solin, LJ, Sparano, JA, Tormey, DC, Wood, W, Cameron, D, Dixon, JM, Forrest, P, Jack, W, Kunkler, I, Rossbach, J, Klijn, JGM, Treurniet-Donker, AD, van Putten, WLJ, Rotmensz, N, Veronesi, U, Viale, G, Bartelink, H, Bijker, N, Bogaerts, J, Cardoso, F, Cufer, T, Julien, JP, Poortmans, PM, Rutgers, E, van de Velde, CJH, Cunningham, MP, Huovinen, R, Joensuu, H, Costa, A, Bonadonna, G, Gianni, L, Valagussa, P, Goldstein, LJ, Bonneterre, J, Fargeot, P, Fumoleau, P, Kerbrat, P, Lupors, E, Namer, M, Carrasco, E, Segui, MA, Eierman, W, Hilfrich, J, Jonat, W, Kaufmann, M, Kreienberg, R, Schumacher, M, Bastert, G, Rauschecker, H, Sauer, R, Sauerbrei, W, Schauer, A, Blohmer, JU, Costa, SD, Eidtmann, H, Gerber, B, Jackisch, C, Loib, S, von Minckwitz, G, de Schryver, A, Vakaet, L, Belfiglio, M, Nicolucci, A, Pellegrini, F, Pirozzoli, MC, Sacco, M, Valentini, M, McArdle, CS, Smith, DC, Stallard, S, Dent, DM, Gudgeon, CA, Hacking, A, Murray, E, Panieri, E, Werner, ID, De Salvo, GL, Del Bianco, P, Zavagno, G, Leone, B, Vallejo, CT, Zwenger, A, Galligioni, E, Lopez, M, Erazo, A, Medina, JY, Horiguchi, J, Takei, H, Fentiman, IS, Hayward, JL, Rubens, RD, Skilton, D, Scheurlen, H, Sohn, HC, Untch, M, Dafni, U, Markopoulos, C, Bamia, C, Fountzilas, G, Koliou, G-A, Manousou, K, Mavroudis, D, Klefstrom, P, Blomqvist, C, Saarto, T, Gallen, M, Canavese, G, Tinterri, C, Margreiter, R, de Lafontan, B, Mihura, J, Roche, H, Asselain, B, Salmon, RJ, Vilcoq, JR, Brain, E, de La Lande, B, Mouret-Fourme, E, Andre, F, Arriagada, R, Delaloge, S, Hill, C, Koscienly, S, Michiels, S, Rubino, C, A'Hern, R, Bliss, J, Ellis, P, Kilburn, L, Yarnold, JR, Benraadt, J, Kooi, M, van de Velde, AO, van Dongen, JA, Vermorken, JB, Castiglione, M, Coates, A, Colleoni, M, Collins, J, Forbes, J, Gelbe, RD, Goldhirsch, A, Lindtner, J, Price, KN, Regan, MM, Rudenstam, CM, Senn, HJ, Thuerlimann, B, Bliss, JM, Chilvers, CED, Coombes, RC, Hall, E, Marty, M, Buyse, M, Possinger, K, Schmid, P, Wallwiener, D, Foster, L, George, WD, Stewart, HJ, Stroner, P, Borovik, R, Hayat, H, Inbar, MJ, Peretz, T, Robinson, E, Camerini, T, Formelli, F, Martelli, G, Di Mauro, MG, Perrone, F, Amadori, D, Martoni, A, Pannuti, F, Camisa, R, Musolino, A, Passalacqua, R, Iwata, H, Shien, T, Ikeda, T, Inokuchi, K, Sawa, K, Sonoo, H, Sadoon, M, Tulusan, AH, Kohno, N, Miyashita, M, Takao, S, Ahn, J-H, Jung, KH, Korzeniowski, S, Skolyszewski, J, Ogawa, M, Yamashita, J, Bastiaannet, E, Liefers, GJ, Christiaens, R, Neven, P, Paridaens, R, Van den Bogaert, W, Gazet, JC, Corcoran, N, Deshpande, N, di Martino, L, Douglas, P, Host, H, Lindtner, A, Notter, G, Bryant, AJS, Ewing, GH, Firth, LA, Krushen-Kosloski, JL, Nissen-Meyer, R, Anderson, H, Killander, F, Malmstrom, P, Ryden, L, Arnesson, L-G, Carstense, J, Dufmats, M, Fohlin, H, Nordenskjold, B, Soderberg, M, Sundqvist, M, Carpenter, TJ, Murray, N, Royle, GT, Simmonds, PD, Albain, K, Barlow, W, Crowley, J, Gralow, J, Hortobagyi, G, Livingston, R, Martino, S, Osborne, CK, Ravdin, PM, Bergh, J, Bondesso, T, Celebiogl, F, Dahlberg, K, Fornander, T, Fredriksson, I, Frisell, J, Goransson, E, Iiristo, M, Johansson, U, Lenner, E, Lofgren, L, Nikolaidis, P, Perbeck, L, Rotstein, S, Sandelin, K, Skoog, L, Svane, G, af Trampe, E, Wadstrom, C, Janni, W, Maibach, R, Thurlimann, B, Hadji, P, Hozumi, J, Holli, K, Rouhento, K, Safra, T, Brenner, H, Hercbergs, A, Yoshimoto, M, Paterson, AHG, Fyles, A, Meakin, JW, Panzarella, T, Bahi, J, Lemonnier, J, Martin, AL, Reid, M, Spittle, M, Bishop, H, Bundred, NJ, Forbes, JF, Forsyth, S, George, WS, Pinder, SE, Deutsch, GP, Kwong, DLW, Pai, VR, Peto, R, Senanayake, F, Boccardo, F, Rubagotti, A, Baum, M, Hackshaw, A, Houghton, J, Ledermann, J, Monson, K, Tobias, JS, Carlomagno, C, De Laurentiis, M, De Placido, S, Schem, C, Williams, L, Bell, R, Coleman, RE, Dodwell, D, Hinsley, S, Marshall, HC, Pierce, LJ, Basso, SMM, Lumachi, F, Solomayer, E, Horsman, JM, Lester, J, Winter, MC, Buzdar, AU, Hsu, L, Love, RR, Ahlgren, J, Garmo, H, Holmberg, L, Lindman, H, Warnberg, F, Asmar, L, Jones, SE, Aft, R, Gluz, O, Harbeck, N, Liedtke, C, Nitz, U, Litton, A, Wallgren, A, Karlsson, P, Linderholm, BK, Chlebowski, RT, Caffier, H, Brufsky, AM, Llombart, HA
Publikováno v:
The Lancet Oncology
The Lancet Oncology, 19(1), 27-39
Early Breast Cancer Trialists' Collaborative Group (EBCTCG) & Clarke, M 2018, ' Long-term outcomes for neoadjuvant versus adjuvant chemotherapy in early breast cancer: meta-analysis of individual patient data from ten randomised trials ', Lancet Oncology, vol. 19, no. 1, pp. 27-39 . https://doi.org/10.1016/S1470-2045(17)30777-5
Lancet Oncology, 19(1), 27-39. Lancet Publishing Group
LANCET ONCOLOGY
The Lancet Oncology, 19(1), 27-39
Early Breast Cancer Trialists' Collaborative Group (EBCTCG) & Clarke, M 2018, ' Long-term outcomes for neoadjuvant versus adjuvant chemotherapy in early breast cancer: meta-analysis of individual patient data from ten randomised trials ', Lancet Oncology, vol. 19, no. 1, pp. 27-39 . https://doi.org/10.1016/S1470-2045(17)30777-5
Lancet Oncology, 19(1), 27-39. Lancet Publishing Group
LANCET ONCOLOGY
BACKGROUND: Neoadjuvant chemotherapy (NACT) for early breast cancer can make breast-conserving surgery more feasible and might be more likely to eradicate micrometastatic disease than might the same chemotherapy given after surgery. We investigated t
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::663fa5a47882c25d3662b7abd8067d02
https://ora.ox.ac.uk/objects/uuid:92484e3b-8216-442f-8e6d-8dda0547c509
https://ora.ox.ac.uk/objects/uuid:92484e3b-8216-442f-8e6d-8dda0547c509
Autor:
Gregory P. Way, Francisco Sanchez-Vega, Konnor La, Joshua Armenia, Walid K. Chatila, Augustin Luna, Chris Sander, Andrew D. Cherniack, Marco Mina, Giovanni Ciriello, Nikolaus Schultz, Yolanda Sanchez, Casey S. Greene, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Debyani Chakravarty, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Marc Ladanyi, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cell Reports, Vol 23, Iss 1, Pp 172-180.e3 (2018)
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell Reports, vol. 23, no. 1, pp. 172-180.e3
Cell reports
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell Reports, vol. 23, no. 1, pp. 172-180.e3
Cell reports
SUMMARY Precision oncology uses genomic evidence to match patients with treatment but often fails to identify all patients who may respond. The transcriptome of these “hidden responders” may reveal responsive molecular states. We describe and eva
Autor:
Han Chen, Chunyan Li, Xinxin Peng, Zhicheng Zhou, John N. Weinstein, Han Liang, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Chen, Han; Li, Chunyan; Peng, Xinxin; Zhou, Zhicheng; Weinstein, John N; Liang, Han (2018). A Pan-Cancer Analysis of Enhancer Expression in Nearly 9000 Patient Samples. Cell, 173(2), 386-399.e12. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.027
Cell, 173(2), 386. Cell Press
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
399.e12
Cell, 173(2), 386. Cell Press
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
399.e12
The role of enhancers, a key class of non-coding regulatory DNA elements, in cancer development has increasingly been appreciated. Here, we present the detection and characterization of a large number of expressed enhancers in a genome-wide analysis
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::119075c6a532d72ec27cff5488d87582
https://boris.unibe.ch/126372/
https://boris.unibe.ch/126372/
Autor:
Matthew H. Bailey, Collin Tokheim, Eduard Porta-Pardo, Sohini Sengupta, Denis Bertrand, Amila Weerasinghe, Antonio Colaprico, Michael C. Wendl, Jaegil Kim, Brendan Reardon, Patrick Kwok-Shing Ng, Kang Jin Jeong, Song Cao, Zixing Wang, Jianjiong Gao, Qingsong Gao, Fang Wang, Eric Minwei Liu, Loris Mularoni, Carlota Rubio-Perez, Niranjan Nagarajan, Isidro Cortés-Ciriano, Daniel Cui Zhou, Wen-Wei Liang, Julian M. Hess, Venkata D. Yellapantula, David Tamborero, Abel Gonzalez-Perez, Chayaporn Suphavilai, Jia Yu Ko, Ekta Khurana, Peter J. Park, Eliezer M. Van Allen, Han Liang, Michael S. Lawrence, Adam Godzik, Nuria Lopez-Bigas, Josh Stuart, David Wheeler, Gad Getz, Ken Chen, Alexander J. Lazar, Gordon B. Mills, Rachel Karchin, Li Ding, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, David I. Heiman, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell, 173(2), 371. Cell Press
Bailey, Matthew H; Tokheim, Collin; Porta-Pardo, Eduard; Sengupta, Sohini; Bertrand, Denis; Weerasinghe, Amila; Colaprico, Antonio; Wendl, Michael C; Kim, Jaegil; Reardon, Brendan; Ng, Patrick Kwok-Shing; Jeong, Kang Jin; Cao, Song; Wang, Zixing; Gao, Jianjiong; Gao, Qingsong; Wang, Fang; Liu, Eric Minwei; Mularoni, Loris; Rubio-Perez, Carlota; ... (2018). Comprehensive Characterization of Cancer Driver Genes and Mutations. Cell, 173(2), 371-385.e18. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.02.060
Bailey, Matthew H; Tokheim, Collin; Porta-Pardo, Eduard; Sengupta, Sohini; Bertrand, Denis; Weerasinghe, Amila; Colaprico, Antonio; Wendl, Michael C; Kim, Jaegil; Reardon, Brendan; Kwok-Shing Ng, Patrick; Jeong, Kang Jin; Cao, Song; Wang, Zixing; Gao, Jianjiong; Gao, Qingsong; Wang, Fang; Liu, Eric Minwei; Mularoni, Loris; Rubio-Perez, Carlota; ... (2018). Comprehensive Characterization of Cancer Driver Genes and Mutations. Cell, 174(4), pp. 1034-1035. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.07.034
Cell, 173 (2
Cell
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cell, 173(2), 371. Cell Press
Bailey, Matthew H; Tokheim, Collin; Porta-Pardo, Eduard; Sengupta, Sohini; Bertrand, Denis; Weerasinghe, Amila; Colaprico, Antonio; Wendl, Michael C; Kim, Jaegil; Reardon, Brendan; Ng, Patrick Kwok-Shing; Jeong, Kang Jin; Cao, Song; Wang, Zixing; Gao, Jianjiong; Gao, Qingsong; Wang, Fang; Liu, Eric Minwei; Mularoni, Loris; Rubio-Perez, Carlota; ... (2018). Comprehensive Characterization of Cancer Driver Genes and Mutations. Cell, 173(2), 371-385.e18. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.02.060
Bailey, Matthew H; Tokheim, Collin; Porta-Pardo, Eduard; Sengupta, Sohini; Bertrand, Denis; Weerasinghe, Amila; Colaprico, Antonio; Wendl, Michael C; Kim, Jaegil; Reardon, Brendan; Kwok-Shing Ng, Patrick; Jeong, Kang Jin; Cao, Song; Wang, Zixing; Gao, Jianjiong; Gao, Qingsong; Wang, Fang; Liu, Eric Minwei; Mularoni, Loris; Rubio-Perez, Carlota; ... (2018). Comprehensive Characterization of Cancer Driver Genes and Mutations. Cell, 174(4), pp. 1034-1035. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.07.034
Cell, 173 (2
Cell
Identifying molecular cancer drivers is critical for precision oncology. Multiple advanced algorithms to identify drivers now exist, but systematic attempts to combine and optimize them on large datasets are few. We report a PanCancer and PanSoftware
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::9390b2352b20832b402c72675e95b0a7
https://europepmc.org/articles/PMC6029450/
https://europepmc.org/articles/PMC6029450/
Autor:
Alison M. Taylor, Juliann Shih, Gavin Ha, Galen F. Gao, Xiaoyang Zhang, Ashton C. Berger, Steven E. Schumacher, Chen Wang, Hai Hu, Jianfang Liu, Alexander J. Lazar, Andrew D. Cherniack, Rameen Beroukhim, Matthew Meyerson, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
689.e3
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cancer Cell, 33(4), 676. Cell Press
Taylor, Alison M; Shih, Juliann; Ha, Gavin; Gao, Galen F; Zhang, Xiaoyang; Berger, Ashton C; Schumacher, Steven E; Wang, Chen; Hu, Hai; Liu, Jianfang; Lazar, Alexander J; Cherniack, Andrew D; Beroukhim, Rameen; Meyerson, Matthew (2018). Genomic and Functional Approaches to Understanding Cancer Aneuploidy. Cancer cell, 33(4), 676-689.e3. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.03.007
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cancer Cell, 33(4), 676. Cell Press
Taylor, Alison M; Shih, Juliann; Ha, Gavin; Gao, Galen F; Zhang, Xiaoyang; Berger, Ashton C; Schumacher, Steven E; Wang, Chen; Hu, Hai; Liu, Jianfang; Lazar, Alexander J; Cherniack, Andrew D; Beroukhim, Rameen; Meyerson, Matthew (2018). Genomic and Functional Approaches to Understanding Cancer Aneuploidy. Cancer cell, 33(4), 676-689.e3. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.03.007
Aneuploidy, whole chromosome or chromosome arm imbalance, is a near-universal characteristic of human cancers. In 10,522 cancer genomes from The Cancer Genome Atlas, aneuploidy was correlated with TP53 mutation, somatic mutation rate, and expression
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::e423eaf39a66a9a3cdc16dcae97502a0
http://hdl.handle.net/10044/1/71214
http://hdl.handle.net/10044/1/71214
Autor:
Anil Korkut, Sobia Zaidi, Rupa S. Kanchi, Shuyun Rao, Nancy R. Gough, Andre Schultz, Xubin Li, Philip L. Lorenzi, Ashton C. Berger, Gordon Robertson, Lawrence N. Kwong, Mike Datto, Jason Roszik, Shiyun Ling, Visweswaran Ravikumar, Ganiraju Manyam, Arvind Rao, Simon Shelley, Yuexin Liu, Zhenlin Ju, Donna Hansel, Guillermo de Velasco, Arjun Pennathur, Jesper B. Andersen, Colm J. O'Rourke, Kazufumi Ohshiro, Wilma Jogunoori, Bao-Ngoc Nguyen, Shulin Li, Hatice U. Osmanbeyoglu, Jaffer A. Ajani, Sendurai A. Mani, Andres Houseman, Maciej Wiznerowicz, Jian Chen, Shoujun Gu, Wencai Ma, Jiexin Zhang, Pan Tong, Andrew D. Cherniack, Chuxia Deng, Linda Resar, John N. Weinstein, Lopa Mishra, Rehan Akbani, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Jun Li, Han Liang, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Michael Ryan, Jing Wang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cell systems
7 (2018): 422–437.e7.. doi:10.1016/j.cels.2018.08.010
info:cnr-pdr/source/autori:Anil Korkut 1, Sobia Zaidi 2, Rupa S. Kanchi 1, Shuyun Rao 2, Nancy R. Gough 2, Andre Schultz 1, Xubin Li 1, Philip L. Lorenzi 1, Ashton C.Berger 3, Gordon Robertson 4, Lawrence N. Kwong 5, Mike Datto 6, Jason Roszik 7, Shiyun Ling 1, Visweswaran Ravikumar 1, Ganiraju Manyam 1, Arvind Rao 1, Simon Shelley 8, Yuexin Liu 1, Zhenlin Ju 1, Donna Hansel 9, Guillermode Velasco 10,11, Arjun Pennathur 12, Jesper B. Andersen1 3, Colm J. O'Rourke 13, Kazufumi Ohshiro 2, Wilma Jogunoori 2,14, Bao-Ngoc Nguyen 2, Shulin Li 15, Hatice U. Osmanbeyoglu 16, Jaffer A. Ajani 17, Sendurai A. Mani 5, Andres Houseman 18, Maciej Wiznerowicz 19,20,21, Jian Chen 22, Shoujun Gu 2, Wencai Ma 1, Jiexin Zhang 1, Pan Tong 1, Andrew D. Cherniack 3, Chuxia Deng 2,23, Linda Resar 24, The Cancer Genome Atlas Research Network, John N. Weinstein1 25, Lopa Mishra 2,14, Rehan Akbani 1,26/titolo:A Pan-Cancer Analysis Reveals High-Frequency Genetic Alterations in Mediators of Signaling by the TGF-? Superfamily./doi:10.1016%2Fj.cels.2018.08.010/rivista:Cell systems (Print)/anno:2018/pagina_da:422/pagina_a:437.e7./intervallo_pagine:422–437.e7./volume:7
Cell systems, vol 7, iss 4
Cancer Genome Atlas Research Network 2018, ' A Pan-Cancer Analysis Reveals High-Frequency Genetic Alterations in Mediators of Signaling by the TGF-β Superfamily ', Cell Systems, vol. 7, no. 4, pp. 422-437.e1-e7 . https://doi.org/10.1016/j.cels.2018.08.010
437.e7
7 (2018): 422–437.e7.. doi:10.1016/j.cels.2018.08.010
info:cnr-pdr/source/autori:Anil Korkut 1, Sobia Zaidi 2, Rupa S. Kanchi 1, Shuyun Rao 2, Nancy R. Gough 2, Andre Schultz 1, Xubin Li 1, Philip L. Lorenzi 1, Ashton C.Berger 3, Gordon Robertson 4, Lawrence N. Kwong 5, Mike Datto 6, Jason Roszik 7, Shiyun Ling 1, Visweswaran Ravikumar 1, Ganiraju Manyam 1, Arvind Rao 1, Simon Shelley 8, Yuexin Liu 1, Zhenlin Ju 1, Donna Hansel 9, Guillermode Velasco 10,11, Arjun Pennathur 12, Jesper B. Andersen1 3, Colm J. O'Rourke 13, Kazufumi Ohshiro 2, Wilma Jogunoori 2,14, Bao-Ngoc Nguyen 2, Shulin Li 15, Hatice U. Osmanbeyoglu 16, Jaffer A. Ajani 17, Sendurai A. Mani 5, Andres Houseman 18, Maciej Wiznerowicz 19,20,21, Jian Chen 22, Shoujun Gu 2, Wencai Ma 1, Jiexin Zhang 1, Pan Tong 1, Andrew D. Cherniack 3, Chuxia Deng 2,23, Linda Resar 24, The Cancer Genome Atlas Research Network, John N. Weinstein1 25, Lopa Mishra 2,14, Rehan Akbani 1,26/titolo:A Pan-Cancer Analysis Reveals High-Frequency Genetic Alterations in Mediators of Signaling by the TGF-? Superfamily./doi:10.1016%2Fj.cels.2018.08.010/rivista:Cell systems (Print)/anno:2018/pagina_da:422/pagina_a:437.e7./intervallo_pagine:422–437.e7./volume:7
Cell systems, vol 7, iss 4
Cancer Genome Atlas Research Network 2018, ' A Pan-Cancer Analysis Reveals High-Frequency Genetic Alterations in Mediators of Signaling by the TGF-β Superfamily ', Cell Systems, vol. 7, no. 4, pp. 422-437.e1-e7 . https://doi.org/10.1016/j.cels.2018.08.010
437.e7
We present an integromic analysis of gene alterations that modulate transforming growth factor β (TGF-β)-Smad-mediated signaling in 9,125 tumor samples across 33 cancer types in The Cancer Genome Atlas (TCGA). Focusing on genes that encode mediator
Autor:
Kuan-lin Huang, R. Jay Mashl, Yige Wu, Deborah I. Ritter, Jiayin Wang, Clara Oh, Marta Paczkowska, Sheila Reynolds, Matthew A. Wyczalkowski, Ninad Oak, Adam D. Scott, Michal Krassowski, Andrew D. Cherniack, Kathleen E. Houlahan, Reyka Jayasinghe, Liang-Bo Wang, Daniel Cui Zhou, Di Liu, Song Cao, Young Won Kim, Amanda Koire, Joshua F. McMichael, Vishwanathan Hucthagowder, Tae-Beom Kim, Abigail Hahn, Chen Wang, Michael D. McLellan, Fahd Al-Mulla, Kimberly J. Johnson, Olivier Lichtarge, Paul C. Boutros, Benjamin Raphael, Alexander J. Lazar, Wei Zhang, Michael C. Wendl, Ramaswamy Govindan, Sanjay Jain, David Wheeler, Shashikant Kulkarni, John F. Dipersio, Jüri Reimand, Funda Meric-Bernstam, Ken Chen, Ilya Shmulevich, Sharon E. Plon, Feng Chen, Li Ding, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Vesteinn Thorsson, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Chris Sander, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O’Brien, Brian Patrick O’Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Christopher Logothetis, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
370.e14
Huang, Kuan-Lin; Mashl, R Jay; Wu, Yige; Ritter, Deborah I; Wang, Jiayin; Oh, Clara; Paczkowska, Marta; Reynolds, Sheila; Wyczalkowski, Matthew A; Oak, Ninad; Scott, Adam D; Krassowski, Michal; Cherniack, Andrew D; Houlahan, Kathleen E; Jayasinghe, Reyka; Wang, Liang-Bo; Zhou, Daniel Cui; Liu, Di; Cao, Song; Kim, Young Won; ... (2018). Pathogenic Germline Variants in 10,389 Adult Cancers. Cell, 173(2), 355-370.e14. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.039
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
370.e14
Huang, Kuan-Lin; Mashl, R Jay; Wu, Yige; Ritter, Deborah I; Wang, Jiayin; Oh, Clara; Paczkowska, Marta; Reynolds, Sheila; Wyczalkowski, Matthew A; Oak, Ninad; Scott, Adam D; Krassowski, Michal; Cherniack, Andrew D; Houlahan, Kathleen E; Jayasinghe, Reyka; Wang, Liang-Bo; Zhou, Daniel Cui; Liu, Di; Cao, Song; Kim, Young Won; ... (2018). Pathogenic Germline Variants in 10,389 Adult Cancers. Cell, 173(2), 355-370.e14. Cell Press 10.1016/j.cell.2018.03.039
We conducted the largest investigation of predisposition variants in cancer to date, discovering 853 pathogenic or likely pathogenic variants in 8% of 10,389 cases from 33 cancer types. Twenty-one genes showed single or cross-cancer associations, inc
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::0080c63ab88cbfe468cde70185aa2f81
http://hdl.handle.net/11392/2437481
http://hdl.handle.net/11392/2437481
Autor:
André Kahles, Kjong-Van Lehmann, Nora C. Toussaint, Matthias Hüser, Stefan G. Stark, Timo Sachsenberg, Oliver Stegle, Oliver Kohlbacher, Chris Sander, Gunnar Rätsch, Samantha J. Caesar-Johnson, John A. Demchok, Ina Felau, Melpomeni Kasapi, Martin L. Ferguson, Carolyn M. Hutter, Heidi J. Sofia, Roy Tarnuzzer, Zhining Wang, Liming Yang, Jean C. Zenklusen, Jiashan (Julia) Zhang, Sudha Chudamani, Jia Liu, Laxmi Lolla, Rashi Naresh, Todd Pihl, Qiang Sun, Yunhu Wan, Ye Wu, Juok Cho, Timothy DeFreitas, Scott Frazer, Nils Gehlenborg, Gad Getz, David I. Heiman, Jaegil Kim, Michael S. Lawrence, Pei Lin, Sam Meier, Michael S. Noble, Gordon Saksena, Doug Voet, Hailei Zhang, Brady Bernard, Nyasha Chambwe, Varsha Dhankani, Theo Knijnenburg, Roger Kramer, Kalle Leinonen, Yuexin Liu, Michael Miller, Sheila Reynolds, Ilya Shmulevich, Vesteinn Thorsson, Wei Zhang, Rehan Akbani, Bradley M. Broom, Apurva M. Hegde, Zhenlin Ju, Rupa S. Kanchi, Anil Korkut, Jun Li, Han Liang, Shiyun Ling, Wenbin Liu, Yiling Lu, Gordon B. Mills, Kwok-Shing Ng, Arvind Rao, Michael Ryan, Jing Wang, John N. Weinstein, Jiexin Zhang, Adam Abeshouse, Joshua Armenia, Debyani Chakravarty, Walid K. Chatila, Ino de Bruijn, Jianjiong Gao, Benjamin E. Gross, Zachary J. Heins, Ritika Kundra, Konnor La, Marc Ladanyi, Augustin Luna, Moriah G. Nissan, Angelica Ochoa, Sarah M. Phillips, Ed Reznik, Francisco Sanchez-Vega, Nikolaus Schultz, Robert Sheridan, S. Onur Sumer, Yichao Sun, Barry S. Taylor, Jioajiao Wang, Hongxin Zhang, Pavana Anur, Myron Peto, Paul Spellman, Christopher Benz, Joshua M. Stuart, Christopher K. Wong, Christina Yau, D. Neil Hayes, Joel S. Parker, Matthew D. Wilkerson, Adrian Ally, Miruna Balasundaram, Reanne Bowlby, Denise Brooks, Rebecca Carlsen, Eric Chuah, Noreen Dhalla, Robert Holt, Steven J.M. Jones, Katayoon Kasaian, Darlene Lee, Yussanne Ma, Marco A. Marra, Michael Mayo, Richard A. Moore, Andrew J. Mungall, Karen Mungall, A. Gordon Robertson, Sara Sadeghi, Jacqueline E. Schein, Payal Sipahimalani, Angela Tam, Nina Thiessen, Kane Tse, Tina Wong, Ashton C. Berger, Rameen Beroukhim, Andrew D. Cherniack, Carrie Cibulskis, Stacey B. Gabriel, Galen F. Gao, Gavin Ha, Matthew Meyerson, Steven E. Schumacher, Juliann Shih, Melanie H. Kucherlapati, Raju S. Kucherlapati, Stephen Baylin, Leslie Cope, Ludmila Danilova, Moiz S. Bootwalla, Phillip H. Lai, Dennis T. Maglinte, David J. Van Den Berg, Daniel J. Weisenberger, J. Todd Auman, Saianand Balu, Tom Bodenheimer, Cheng Fan, Katherine A. Hoadley, Alan P. Hoyle, Stuart R. Jefferys, Corbin D. Jones, Shaowu Meng, Piotr A. Mieczkowski, Lisle E. Mose, Amy H. Perou, Charles M. Perou, Jeffrey Roach, Yan Shi, Janae V. Simons, Tara Skelly, Matthew G. Soloway, Donghui Tan, Umadevi Veluvolu, Huihui Fan, Toshinori Hinoue, Peter W. Laird, Hui Shen, Wanding Zhou, Michelle Bellair, Kyle Chang, Kyle Covington, Chad J. Creighton, Huyen Dinh, HarshaVardhan Doddapaneni, Lawrence A. Donehower, Jennifer Drummond, Richard A. Gibbs, Robert Glenn, Walker Hale, Yi Han, Jianhong Hu, Viktoriya Korchina, Sandra Lee, Lora Lewis, Wei Li, Xiuping Liu, Margaret Morgan, Donna Morton, Donna Muzny, Jireh Santibanez, Margi Sheth, Eve Shinbrot, Linghua Wang, Min Wang, David A. Wheeler, Liu Xi, Fengmei Zhao, Julian Hess, Elizabeth L. Appelbaum, Matthew Bailey, Matthew G. Cordes, Li Ding, Catrina C. Fronick, Lucinda A. Fulton, Robert S. Fulton, Cyriac Kandoth, Elaine R. Mardis, Michael D. McLellan, Christopher A. Miller, Heather K. Schmidt, Richard K. Wilson, Daniel Crain, Erin Curley, Johanna Gardner, Kevin Lau, David Mallery, Scott Morris, Joseph Paulauskis, Robert Penny, Candace Shelton, Troy Shelton, Mark Sherman, Eric Thompson, Peggy Yena, Jay Bowen, Julie M. Gastier-Foster, Mark Gerken, Kristen M. Leraas, Tara M. Lichtenberg, Nilsa C. Ramirez, Lisa Wise, Erik Zmuda, Niall Corcoran, Tony Costello, Christopher Hovens, Andre L. Carvalho, Ana C. de Carvalho, José H. Fregnani, Adhemar Longatto-Filho, Rui M. Reis, Cristovam Scapulatempo-Neto, Henrique C.S. Silveira, Daniel O. Vidal, Andrew Burnette, Jennifer Eschbacher, Beth Hermes, Ardene Noss, Rosy Singh, Matthew L. Anderson, Patricia D. Castro, Michael Ittmann, David Huntsman, Bernard Kohl, Xuan Le, Richard Thorp, Chris Andry, Elizabeth R. Duffy, Vladimir Lyadov, Oxana Paklina, Galiya Setdikova, Alexey Shabunin, Mikhail Tavobilov, Christopher McPherson, Ronald Warnick, Ross Berkowitz, Daniel Cramer, Colleen Feltmate, Neil Horowitz, Adam Kibel, Michael Muto, Chandrajit P. Raut, Andrei Malykh, Jill S. Barnholtz-Sloan, Wendi Barrett, Karen Devine, Jordonna Fulop, Quinn T. Ostrom, Kristen Shimmel, Yingli Wolinsky, Andrew E. Sloan, Agostino De Rose, Felice Giuliante, Marc Goodman, Beth Y. Karlan, Curt H. Hagedorn, John Eckman, Jodi Harr, Jerome Myers, Kelinda Tucker, Leigh Anne Zach, Brenda Deyarmin, Hai Hu, Leonid Kvecher, Caroline Larson, Richard J. Mural, Stella Somiari, Ales Vicha, Tomas Zelinka, Joseph Bennett, Mary Iacocca, Brenda Rabeno, Patricia Swanson, Mathieu Latour, Louis Lacombe, Bernard Têtu, Alain Bergeron, Mary McGraw, Susan M. Staugaitis, John Chabot, Hanina Hibshoosh, Antonia Sepulveda, Tao Su, Timothy Wang, Olga Potapova, Olga Voronina, Laurence Desjardins, Odette Mariani, Sergio Roman-Roman, Xavier Sastre, Marc-Henri Stern, Feixiong Cheng, Sabina Signoretti, Andrew Berchuck, Darell Bigner, Eric Lipp, Jeffrey Marks, Shannon McCall, Roger McLendon, Angeles Secord, Alexis Sharp, Madhusmita Behera, Daniel J. Brat, Amy Chen, Keith Delman, Seth Force, Fadlo Khuri, Kelly Magliocca, Shishir Maithel, Jeffrey J. Olson, Taofeek Owonikoko, Alan Pickens, Suresh Ramalingam, Dong M. Shin, Gabriel Sica, Erwin G. Van Meir, Hongzheng Zhang, Wil Eijckenboom, Ad Gillis, Esther Korpershoek, Leendert Looijenga, Wolter Oosterhuis, Hans Stoop, Kim E. van Kessel, Ellen C. Zwarthoff, Chiara Calatozzolo, Lucia Cuppini, Stefania Cuzzubbo, Francesco DiMeco, Gaetano Finocchiaro, Luca Mattei, Alessandro Perin, Bianca Pollo, Chu Chen, John Houck, Pawadee Lohavanichbutr, Arndt Hartmann, Christine Stoehr, Robert Stoehr, Helge Taubert, Sven Wach, Bernd Wullich, Witold Kycler, Dawid Murawa, Maciej Wiznerowicz, Ki Chung, W. Jeffrey Edenfield, Julie Martin, Eric Baudin, Glenn Bubley, Raphael Bueno, Assunta De Rienzo, William G. Richards, Steven Kalkanis, Tom Mikkelsen, Houtan Noushmehr, Lisa Scarpace, Nicolas Girard, Marta Aymerich, Elias Campo, Eva Giné, Armando López Guillermo, Nguyen Van Bang, Phan Thi Hanh, Bui Duc Phu, Yufang Tang, Howard Colman, Kimberley Evason, Peter R. Dottino, John A. Martignetti, Hani Gabra, Hartmut Juhl, Teniola Akeredolu, Serghei Stepa, Dave Hoon, Keunsoo Ahn, Koo Jeong Kang, Felix Beuschlein, Anne Breggia, Michael Birrer, Debra Bell, Mitesh Borad, Alan H. Bryce, Erik Castle, Vishal Chandan, John Cheville, John A. Copland, Michael Farnell, Thomas Flotte, Nasra Giama, Thai Ho, Michael Kendrick, Jean-Pierre Kocher, Karla Kopp, Catherine Moser, David Nagorney, Daniel O'Brien, Brian Patrick O'Neill, Tushar Patel, Gloria Petersen, Florencia Que, Michael Rivera, Lewis Roberts, Robert Smallridge, Thomas Smyrk, Melissa Stanton, R. Houston Thompson, Michael Torbenson, Ju Dong Yang, Lizhi Zhang, Fadi Brimo, Jaffer A. Ajani, Ana Maria Angulo Gonzalez, Carmen Behrens, Jolanta Bondaruk, Russell Broaddus, Bogdan Czerniak, Bita Esmaeli, Junya Fujimoto, Jeffrey Gershenwald, Charles Guo, Alexander J. Lazar, Christopher Logothetis, Funda Meric-Bernstam, Cesar Moran, Lois Ramondetta, David Rice, Anil Sood, Pheroze Tamboli, Timothy Thompson, Patricia Troncoso, Anne Tsao, Ignacio Wistuba, Candace Carter, Lauren Haydu, Peter Hersey, Valerie Jakrot, Hojabr Kakavand, Richard Kefford, Kenneth Lee, Georgina Long, Graham Mann, Michael Quinn, Robyn Saw, Richard Scolyer, Kerwin Shannon, Andrew Spillane, Jonathan Stretch, Maria Synott, John Thompson, James Wilmott, Hikmat Al-Ahmadie, Timothy A. Chan, Ronald Ghossein, Anuradha Gopalan, Douglas A. Levine, Victor Reuter, Samuel Singer, Bhuvanesh Singh, Nguyen Viet Tien, Thomas Broudy, Cyrus Mirsaidi, Praveen Nair, Paul Drwiega, Judy Miller, Jennifer Smith, Howard Zaren, Joong-Won Park, Nguyen Phi Hung, Electron Kebebew, W. Marston Linehan, Adam R. Metwalli, Karel Pacak, Peter A. Pinto, Mark Schiffman, Laura S. Schmidt, Cathy D. Vocke, Nicolas Wentzensen, Robert Worrell, Hannah Yang, Marc Moncrieff, Chandra Goparaju, Jonathan Melamed, Harvey Pass, Natalia Botnariuc, Irina Caraman, Mircea Cernat, Inga Chemencedji, Adrian Clipca, Serghei Doruc, Ghenadie Gorincioi, Sergiu Mura, Maria Pirtac, Irina Stancul, Diana Tcaciuc, Monique Albert, Iakovina Alexopoulou, Angel Arnaout, John Bartlett, Jay Engel, Sebastien Gilbert, Jeremy Parfitt, Harman Sekhon, George Thomas, Doris M. Rassl, Robert C. Rintoul, Carlo Bifulco, Raina Tamakawa, Walter Urba, Nicholas Hayward, Henri Timmers, Anna Antenucci, Francesco Facciolo, Gianluca Grazi, Mirella Marino, Roberta Merola, Ronald de Krijger, Anne-Paule Gimenez-Roqueplo, Alain Piché, Simone Chevalier, Ginette McKercher, Kivanc Birsoy, Gene Barnett, Cathy Brewer, Carol Farver, Theresa Naska, Nathan A. Pennell, Daniel Raymond, Cathy Schilero, Kathy Smolenski, Felicia Williams, Carl Morrison, Jeffrey A. Borgia, Michael J. Liptay, Mark Pool, Christopher W. Seder, Kerstin Junker, Larsson Omberg, Mikhail Dinkin, George Manikhas, Domenico Alvaro, Maria Consiglia Bragazzi, Vincenzo Cardinale, Guido Carpino, Eugenio Gaudio, David Chesla, Sandra Cottingham, Michael Dubina, Fedor Moiseenko, Renumathy Dhanasekaran, Karl-Friedrich Becker, Klaus-Peter Janssen, Julia Slotta-Huspenina, Mohamed H. Abdel-Rahman, Dina Aziz, Sue Bell, Colleen M. Cebulla, Amy Davis, Rebecca Duell, J. Bradley Elder, Joe Hilty, Bahavna Kumar, James Lang, Norman L. Lehman, Randy Mandt, Phuong Nguyen, Robert Pilarski, Karan Rai, Lynn Schoenfield, Kelly Senecal, Paul Wakely, Paul Hansen, Ronald Lechan, James Powers, Arthur Tischler, William E. Grizzle, Katherine C. Sexton, Alison Kastl, Joel Henderson, Sima Porten, Jens Waldmann, Martin Fassnacht, Sylvia L. Asa, Dirk Schadendorf, Marta Couce, Markus Graefen, Hartwig Huland, Guido Sauter, Thorsten Schlomm, Ronald Simon, Pierre Tennstedt, Oluwole Olabode, Mark Nelson, Oliver Bathe, Peter R. Carroll, June M. Chan, Philip Disaia, Pat Glenn, Robin K. Kelley, Charles N. Landen, Joanna Phillips, Michael Prados, Jeffry Simko, Karen Smith-McCune, Scott VandenBerg, Kevin Roggin, Ashley Fehrenbach, Ady Kendler, Suzanne Sifri, Ruth Steele, Antonio Jimeno, Francis Carey, Ian Forgie, Massimo Mannelli, Michael Carney, Brenda Hernandez, Benito Campos, Christel Herold-Mende, Christin Jungk, Andreas Unterberg, Andreas von Deimling, Aaron Bossler, Joseph Galbraith, Laura Jacobus, Michael Knudson, Tina Knutson, Deqin Ma, Mohammed Milhem, Rita Sigmund, Andrew K. Godwin, Rashna Madan, Howard G. Rosenthal, Clement Adebamowo, Sally N. Adebamowo, Alex Boussioutas, David Beer, Thomas Giordano, Anne-Marie Mes-Masson, Fred Saad, Therese Bocklage, Lisa Landrum, Robert Mannel, Kathleen Moore, Katherine Moxley, Russel Postier, Joan Walker, Rosemary Zuna, Michael Feldman, Federico Valdivieso, Rajiv Dhir, James Luketich, Edna M. Mora Pinero, Mario Quintero-Aguilo, Carlos Gilberto Carlotti, Jose Sebastião Dos Santos, Rafael Kemp, Ajith Sankarankuty, Daniela Tirapelli, James Catto, Kathy Agnew, Elizabeth Swisher, Jenette Creaney, Bruce Robinson, Carl Simon Shelley, Eryn M. Godwin, Sara Kendall, Cassaundra Shipman, Carol Bradford, Thomas Carey, Andrea Haddad, Jeffey Moyer, Lisa Peterson, Mark Prince, Laura Rozek, Gregory Wolf, Rayleen Bowman, Kwun M. Fong, Ian Yang, Robert Korst, W. Kimryn Rathmell, J. Leigh Fantacone-Campbell, Jeffrey A. Hooke, Albert J. Kovatich, Craig D. Shriver, John DiPersio, Bettina Drake, Ramaswamy Govindan, Sharon Heath, Timothy Ley, Brian Van Tine, Peter Westervelt, Mark A. Rubin, Jung Il Lee, Natália D. Aredes, Armaz Mariamidze
Publikováno v:
Cancer Cell, 34(2), 211. Cell Press
Kahles, André; Lehmann, Kjong-Van; Toussaint, Nora C; Hüser, Matthias; Stark, Stefan G; Sachsenberg, Timo; Stegle, Oliver; Kohlbacher, Oliver; Sander, Chris; Rätsch, Gunnar (2018). Comprehensive Analysis of Alternative Splicing Across Tumors from 8,705 Patients. Cancer cell, 34(2), 211-224.e6. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.07.001
Cancer Cell, 34 (2)
Cancer cell, vol 34, iss 2
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Kahles, André; Lehmann, Kjong-Van; Toussaint, Nora C; Hüser, Matthias; Stark, Stefan G; Sachsenberg, Timo; Stegle, Oliver; Kohlbacher, Oliver; Sander, Chris; Rätsch, Gunnar (2018). Comprehensive Analysis of Alternative Splicing Across Tumors from 8,705 Patients. Cancer cell, 34(2), 211-224.e6. Cell Press 10.1016/j.ccell.2018.07.001
Cancer Cell, 34 (2)
Cancer cell, vol 34, iss 2
Repositório Institucional da USP (Biblioteca Digital da Produção Intelectual)
Universidade de São Paulo (USP)
instacron:USP
Cancer Cell, 34 (2)
ISSN:1535-6108
ISSN:1878-3686
ISSN:1535-6108
ISSN:1878-3686
Externí odkaz:
https://explore.openaire.eu/search/publication?articleId=doi_dedup___::54a1402f8c9134f8bdff2c72053f55bf
http://hdl.handle.net/11573/1135607
http://hdl.handle.net/11573/1135607